آغاز به کار سامانه جامع ثبت روابط کار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۶۰۴۸۰۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
مديركل روابط كار و جبران خدمت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي از شروع فعاليت سامانه جامع روابط كار و تسهيل خدمات رساني به كارگران و كارفرمايان در وزارت كار خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  اسماعيل ظريفي درباره ثبت اطلاعات كارگران و كارفرمايان در دفاتر پيشخوان دولت افزود: اين سامانه وضعيت قراردادها را شفاف سازي و اطلاعات كاملي را از كارگران و كارفرمايان براي ارائه خدمات در اختيار وزارت كار قرار مي دهد.
او با بيان اينكه كارگران و كارفرمايان پس از ثبت نام در سامانه كد و پسورد دريافت خواهند كرد گفت: سالانه 500هزار درخواست دريافت بيمه بيكاري به وزارت كار ارسال مي شود كه نيمي از اين درخواستها بيمه دريافت مي كنند و همچنين سالانه 300 هزار شكايت به مراجع حل اختلاف ارائه مي شود كه از اين پس كاربران مي توانند از طريق سامانه اين نوع مسائل خود را مطرح و خدمات مربوط به آن و هرنوع خدمت ديگري  را دريافت كنند.
مدير كل روابط كار و جبران خدمت وزارت تعاون كارو رفاه اجتماعي  صرفه جويي در وقت، هزينه و جلوگيري از ايجاد فساد احتمالي را دستاورد راه اندازي اين سامانه دانست و ادامه داد: ثبت قرار دادها در وزارت كار از هرنوع و به هرمدتي كه منعقد مي شود بصورت كتبي و شفاهي يك الزام قانوني است كه تاكنون به دليل فيزيكي بودن اين روند، قانون بطور كامل اجرايي نشده است كه از اين پس با الكترونيكي شدن رسيدگي به وضعيت كارگران و كارفرمايان اين قانون بطور كامل عملياتي خواهد شد.
ظريفي آزاد با اشاره به هزينه 5 تا 6 هزارتوماني ثبت اطلاعات افراد در سامانه افزود: اين سامانه به نحوي طراحي شده است كه با كمترين تراكنش مراحل ثبت اطلاعات و يا دريافت خدمات انجام خواهد شد.
او با اشاره به شروع آزمايشي فعاليت اين سامانه به مدت يك ماه در استان تهران گفت: پس از مشخص شدن مشكلات و كاستي هاي سامانه، فراخوان كشوري آن اعلام و در سطح كشور انجام خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °