تعیین کد شغل و شناسه رفاهی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 13 مرداد 1400
کد خبر : ۶۰۶۵۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
همه ایرانی ها در راستای اجرای طرح دولت الکترونیک شغل و شناسه رفاهی می گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی ربیعی در حاشیه نشست مشترک وزیران ارتباطات، کار و مدیرعامل تامین اجتماعی با اعلام ۴طرح مشترک وزارت کار و ارتباطات برای اشتغال گفت: اقدام مشترک طرح شغل برای همه ایرانیان است؛ در حال حاضر حدود ۲۳ میلیون نفر تعداد کارمندان، بازنشستگان و افراد فعال است در سایر دستگاه ها است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از فعالیت های مشترک، ایجاد کد شغل برای همه ایرانیان است که حدود بیش از 13 میلیون کد شغل در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و همچنین تعداد کارمندان و بازنشستگان کشور به این کد شغل اضافه خواهند شد.


ربیعی با تاکید بر اینکه هر ایرانی که وارد بازار کار شود کد شغل خواهد گرفت، افزود: دومین کار مشترک، شناسه رفاهی ایرانیان که از دهک های پایین شروع و به دهک های بالا رسیده ایم. در حقیقت این واحد خدمات رفاهی با اتکا به پایگاه اطلاعاتی رفاهی ایرانیان تشکیل شده است و در بسیاری از موارد مانند آمار بازماندگی از تحصیل از این پایگاه استفاده خواهیم کرد.


وی افزود: سومین کار مشترک، در حوزه سلامت بوده است. با کارهای صورت گرفته پیش بینی می شود در مرحله اول 10 درصد کاهش هزینه های درمانی صورت بگیرد.

ربیعی کار مشترک چهارم را طرح تکاپوی اشتغال در حوزه های آی سی تی عنوان کرد و گفت که از سال های ۹۴ تا ۹۶ نتایج خوبی از این طرح بدست آمده است.

وی همچنین از سرمایه گذاری جدید ۲۰ میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی در حوزه استارتآپ ها از امروز خبر داد.

 

تعیین کد شغل و شناسه رفاهی با هدف کاهش مراجعه مردم به اداره ها، سازمان ها و نهادها از جمله حوزه سلامت و تامین اجتماعی صورت می گیرد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °