کاغذهای احتکار شده به دست مصرف کنندگان می رسد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۶۰۶۸۴۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۷
وزیر فرهنگ و ارشاد: با توجه به التهابات بازار کاغذ، در اسرع وقت موجودی های وارداتی و داخلی ارزیابی می شود تا بدون دغدغه کاغذ در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید عباس صالحی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تشریح روند مسائل و مشکلات بازار کاغذ مطبوعات و ناشران و حوزه کتاب، اظهارداشت: سال گذشته تغییرات محسوسی در قیمت جهانی کاغذ بوجود آمد که به دنبال آن اثر منفی را نیز در قیمت داخلی این کالا در کشور گذاشت و از سویی نیز نوسانات قیمت ارز نیز به اعتبار همین وابستگی تغییرات ارز، گرانی این کالا را بهمراه داشت.

وی افزود: در ادامه نوسانات قیمت و کمبود کاغذ، کمیته و کارگروه کاغذ با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجموعه های دیگر تلاش هایی صورت گرفت تا کاغذ در زمره کالاهای اساسی یک و مطرح باقی بماند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: کارگروه دولتی ها، انجمن واردکنندگان و مصرف کنندگان کاغذ همراه با فروشندگان این کالا نیز برای بازگشت آرامش به بازار کاغذ و جلوگیری از پاره ای التهابات انجام و به نتایج مطلوبی نیز دست یافت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود با تشریح دیگر فرایندهای پیگیری و ورود به عرصه مسائل مربوط به کاغذ اظهار داشت: از آنجایی که ذینفعان کاغذ بیشتر اهالی مطبوعات و ناشران و اصحاب قلم هستند از این رو در دستور کار جدی این وزارتخانه از ابتدا قرار گرفته و تا به امروز خوشبختانه به نتایج خوب و مثبتی دست یافته ایم.

صالحی یادآورشد: پیگیری هایی نیز در این راستا برای تخصیص ارز و ثبت سفارش انجام گرفت؛ هرچند نقشی برای موضوع تخصیص ارز نداشتیم ولی در این مسیر برای دوری از بحران ها و برخی گرفتاری های این بخش تلاش کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به موضوع التهابات اخیر بازار کشور از جمله در کالای کاغذ هم اشاره کرد و گفت: در این راستا نامه ای برای وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشتم مبنی براینکه اتفاقات بازار بخشی از آن چیزی است که نمی شود به شرایط عادی حمل کرد، او نیز بلافاصله به سازمان حمایت دستوراتی را ابلاغ کرده و به دنبال آن جلساتی با حضور انجمن صادرکنندگان و وارد کنندگان کاغذ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آن وزارتخانه برگزار و تصمیمات خوبی نیز اتخاذ شد.

 صالحی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه گفته می شود حجم زیادی از کاغذ داخلی و وارداتی احتکار شده و به بازار مصرف ارائه و توزیع نمی شود، تاکید کرد: خوشبختانه موجودی خوبی برای کاغذ در کشور داریم که می توان روی آن حساب کرد، ضمن اینکه درصدد هستیم ضمن آسیب شناسی التهابات و اختلالات بوجود آمده برای این کالا، بصورت جدی میزان کاغذ وارد شده یا نشده مورد تحلیل وارزیابی قرارگیرد که فضای توزیع آن چگونه بوده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۷.۹۹°