مهدیان: تا پایان تیر، 4 هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:38 - دوشنبه 28 بهمن 1398
کد خبر : ۶۰۶۸۴۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴
عملکردها و مشکلات در مناطق زلزله‌زده؛
معاون بنیاد مسکن در تیتر امشب آمار کلی از بازسازی ها ارائه کرد و افزود: تا پایان تیرماه 97 چهار هزار واحد روستایی به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عزیزالله مهدیان در برنامه تیتر امشب درباره عملکردها و مشکلات در مناطق زلزله زده گفت: امروز کرمانشاه هوای 44 درجه را تجربه کرد ولی با توجه به گرمای بالا روند بازسازی ها در حال انجام است. 

او افزود: در مصالح کمبود نداریم و همه نوع مصالح تامین شده است فقط مشکل اصلی هزینه های حمل و نقل است. پیمانکاران با قدرت کار می کنند و ما نیز از آنها حمایت خواهیم کرد.

 مهدیان: تا پایان تیر 4 هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

مهدیان افزود: بخش هایی از تکمیل واحدهای مسکونی نیز به عهده مردم است که باید در این زمینه از آورده خود استفاده کنند.

مهدیان در ادامه درباره مشکل پیلوت و پارکینگ گفت: بانک ها هنوز مشکل پیلوت و پارکینگ برای هر واحد ساختمانی را نپذیرفته اند. مشکل پایان خدمت نیز مسئله ای قانونی است که باید حل شود.

او در ادامه گفت: برنامه ریزی های لازم انجام شده و تمام واحدهایی که قرار است تا پایان شهریور تحویل شود طبق زمانبندی انجام خواهد شد. منطقه وسیعی در حال ساخت و ساز است در برخی موارد مشکلاتی از جمله تامین مصالح و حمل و نقل ایجاد می  شود که وقفه  در کار ایجاد می کند اما به طور کلی در تامین مصالح، بتن و فولاد مشکل نداریم.

 معاون بنیاد مسکن درباره بازسازی درباره طرح هادی گفت: در روستاهای زیر 20 خانوار طرح هادی ندارند اما در سطح کشور طرح هادی حل شده است، در بازسازی ها نیز طرح هادی مشخص می شود و در حین بازسازی واحدها با کاربری صحیح ساخته خواهد شد.

او در ادامه گفت: حدود 100 هزار واحد خسارت دیده بودند که از این تعداد 27 هزار واحد پی سازی شروع شده و بیش از 19 هزار واحد پی سازی انجام شده است، 8600 واحد دیوار چینی بیش از 13 هزار واحد اسکلت زده شده و 8 هزار واحد سقف زده شده که تا پایان این ماه 4  هزار واحد روستایی به بهره برداری خواهد رسید.

مهرداد سالاری  معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری از استودیوی کرمانشاه گفت: با هماهنگی که در داخل استان انجام شده قیمت فروش مصالح کمتر شده است. با استانداری های کل کشور نیز هماهنگی های لازم در فرستادن 300 دستگاه ماشین آلات برای حمل و نقل انجام شده است.

او افزود بعد از بازسازی کامل وارد مراحل احیا و اصلاح بافت روستاها خواهیم شد و با تامین منابع پاکسازی نخاله ها انجام خواهد شد ولی اصلاح معابر و آسفالت زمانبر خواهد بود. صدهزار واحد مسکونی آسیب دیده است و حجم زیادی از نخاله های ساختمانی در محل داریم سعی بر دپوی سریع نخاله ها بوده است و با هماهنگی های لازم از هفته آینده دستگاه های بازیافت نخاله های ساختمانی نصب خواهد شد و به دانه بندی هایی که در زیرسازی ها استفاده می شود تبدیل خواهد شد تا مشکل نخاله های ساختمانی در کل مناطق زلزله زده حل شود.

 مهدیان: تا پایان تیر 4 هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

 سالاری درباره ساخت و سازها در دالاهو نیز گفت: در استفاده از آب غیرشرب بنیاد مسکن تمهیدات لازم را انجام داده ولی کماکان برای ساخت و ساز ها هنوز در مناطقی از آب شرب استفاده می شود که تاکید می شود با توجه به گرمای هوا و کمبود آب آشامیدنی از آب غیرشرب استفاده شود.

مهرداد سالاری معاون عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: حدود 12 هزار واحد مسکونی تخریبی روستایی در مناطق زلزله زده داشتیم ولی با توجه به اینکه 13 هزار واحد هم که مستحکم نیستند و قرار است از ساخت و سازها استفاده کنند که ما 22 هزار واحد روستایی  را در نوسازی ها داریم.

 او در ادامه درباره حدود ساخت و سازها و مشکل با میراث گفت: در سطح استان 50 الی 60 نقطه داشتیم که مشکل شان با میراث حل شده است و بقیه موارد در حال رایزنی است که با هماهنگی های لازم در حال انجام است. 

 او درباره واحدهای آموزشی نیز گفت: 78 واحد آموزشی بنا به تعهد آموزش و پرورش با همکاری خیرین باید تا اول مهر ماه ساخته شود که 12 واحد تکمیل شده است، 66 مورد بین 15 تا 100 درصد خسارت دیده که انتظار می رود با کمک ستادهای معین مستقر در منطقه حمایت های آموزش و پرورش بیشتر شود تا مشکلات در آموزش دانش آموزان برطرف شود.

مجید سعیدی  مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان نیز در ارتباط تصویری از استودیوی کرمان گفت: روند بازسازی در کوهبنان در حال انجام است و تا قبل از رسیدن فصل سرما مردم در خانه های خود مستقر خواهند شد. در ساخت و ساز ها عمده مصالح بتن است که به وفور تهیه شده است. در کوهبنان با هماهنگی های به عمل آمده شن و ماسه مورد نیاز بتن تهیه شده است و سیمان با تخفیف داده می شود تا قیمت بتن کمتر شود.

 مهدیان: تا پایان تیر 4 هزار واحد روستایی آماده بهره برداری

او افزود: سایر مصالح نیز در کنترل است و ستاد تنظیم بازار کوهبنان قیمت ها را کنترل می کند اما در بخش فولاد بدلیل وارد شدن فولاد از دیگر شهرستان ها قیمت ها متفاوت است و با افزایش همراه بوده است اما به طور کلی افزایش قیمت ها بر ساخت و ساز تاثیر نداشته و ساخت و سازها به موقع انجام شده است.

در شهر کیانشهر با ابتکاری که مردم  انجام داده اند، به طور مشارکتی آهن و فولاد را از کارخانه هاخریداری می کنند تا افزایش قمیت نداشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان درباره پرداخت وام معیشتی نیز گفت در پرداخت ها مشکلی نداریم فقط در بانک ها بدلیل کمبود نیرو زمانبر شد است. چالش اصلی ما نوسانات قیمت ها و همکاری بانک هاست.

عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن درباره بازسازی کوهبنان نیز گفت: ساخت و ساز ها در حال انجام است. در تعداد عقد قرارداد نیز از کرمانشاه عقب نیستیم اما با سرعت عمل بانک ها مشکلات سریعتر رفع خواهد شد.

  

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°