بیانیه جمعی از نخبگان به سران قوا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:35 - پنجشنبه 26 تير 1399
کد خبر : ۶۰۸۰۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
جمعی از دانشگاهیان و شخصیت‌های اجرایی شاخص با اعلام نیاز کشور به حضور جوانان در بیانیه ای پیشنهادهایی را خطاب به سران قوا ارائه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

در بخشی از این بیانیه آمده است: آشفتگی­ های اخیر بازارهای ارز، طلا، مسکن و خودرو اعتراض­ های به حق و دل‌نگرانی ­های جدی را برای همه قشرهای مردم به خصوص جوانان و توده­ های مستضعف جامعه فراهم آورده که حل آنها اقدام عاجل، قاطع و بدون مسامحه مسئولان را می طلبد.

در بخش دیگری از این بیانیه همچنین آمده با وجود برخورداری از مواهب طبیعی و خدادادی از انرژی، اقلام و کالاهای اساسی و منابع راهبردی غذایی مانند گندم و محصولات کشاورزی گرفته تا خوراک و پوشاک و مایحتاج ضروری مردم، متاسفانه جنگ روانی دشمن از یکسو و بی عملی و خستگی قوای سه گانه و بی توجهی به ظرفیت­ های داخلی علی الخصوص جوانان برومند کشور، دلهای مردم را نگران معیشت و زندگی روزانه خود کرده است.

دانشگاهیان و شخصیت‌های اجرایی شاخص همچنین اعلام کردند: همانطورکه مقام معظم رهبری بارها به استفاده از ظرفیت بزرگ جوانان کشور امر فرموده و امید و آینده کشور را در دستان این جوانان میدانند، ما نیز علاج مشکلات کشور را در گرو جوشیدن اراده و استقامت از درون ملّت دانسته و حاضریم تا برای اصلاح امور و تحول شرایط، توان فکری و مدیریتی خویش را مبذول حرکت ­های تحولی در کنار مسئولان و همچنین حرکت­ های اجتماعی تحول گرا نمائیم.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگ و شریف ایران

آشفتگی­های اخیر بازارهای ارز، طلا، مسکن و خودرو اعتراض­های به حق و دل‌نگرانی­های جدی را برای همه اقشار مردم به خصوص جوانان و توده­های مستضعف جامعه فراهم آورده که حل آنها نیازمند اقدام عاجل، قاطع و بدون مسامحه مسئولان می­باشد.

همانطور که می­‌دانیم در کشورمان همه امکانات برای تامین نیازهای زندگی روزمره، برای همیشه و بدون هیچ دغدغه ای از تحریم­ها، وجود دارد؛ از انرژی به عنوان یکی از مهمترین عناصر زندگی عمومی همچون برق و گاز و بنزین گرفته تا منابع آب شرب، از اقلام و کالاهای اساسی و منابع استراتژیک غذایی از گندم و محصولات کشاورزی گرفته تا خوراک و پوشاک و مایحتاج ضروری مردم و... همه به صورت خدادای و غیرقابل تحریم در داخل و برای همیشه وجود دارد؛ همچنین منابع سرشار ثروت های انسانی، طبیعی و سرمایه­ای و بازار بزرگ 80 میلیونی، می­تواند زمینه هر نوع ترس یا ناامیدی را برای اختلال در زندگی مردم از بین ببرد. اما متاسفانه جنگ روانی دشمن به همراه بی عملی و خستگی قوای سه گانه به ویژه قوه مجریه و عدم اتکا به ظرفیت­های داخلی علی الخصوص جوانان برومند کشور، دلهای مردم را نگران معیشت و زندگی روزانه خود کرده است.

رهبر معظم انقلاب هم با تفکیک دقیق اعتراضات مردمی از اغتشاشات، به دولت و مسئولان تکلیف نمودند که اقدامات فوری برای علاج دردهای اقتصادی کشور انجام دهند؛ پس نه‌تنها باید اعتراضِ مردم را روا و به‌جا شمرد، بلکه باید بی‌چون‌وچرا و همراه با تواضع در برابر مردم به مطالبات‌شان گردن نهاد و راهِ «انکار» و «فرافکنی» در پیش نگرفت.

همانطور که مقام معظم رهبری بارها و بارها به استفاده از ظرفیت بزرگ جوانان کشور امر فرموده و امید و آینده کشور را در دستان این جوانان میدانند، ما نیز علاج مشکلات کشور را در گرو جوشیدن اراده و استقامت از درون ملّت دانسته و جوانان امضاکننده این بیانیه نیز در کنار شما مردم عزیز ایران و به دور از بازی­های مخرب سیاست زده و چپ و راست بازی­های روزگار ما، مصلحانه، در این متن و از طریق تریبون­ها، رسانه­ها، جلسات و ...  مسئولان را نقد جدی خواهند کرد؛ و حاضرند تا برای اصلاح امور و تحول شرایط، توان فکری و مدیریتی خویش را مبذول حرکت­های تحولی در کنار مسئولان و همچنین حرکت­های اجتماعی تحول گرا نمایند.

مردم شریف ایران

امروز جوانان شما در دانشگاه­ها و محیط­های علمی و اجرایی کشور باور دارند اگر ابتکار و نگاه علمی همراه با همت جوانانه، اندکی اجازه بروز یابد و جای چهره­ها و نگاه­های فسیل و بی انگیزه به صحنه بیاید می­توان در سختترین شرایط جنگ اقتصادی، نیازهای زندگی مردم را به خوبی تامین نمود، بگونه­ای که مردم نه تنها در تامین مایحتاج زندگی خود و اداره آن با کمترین سختی مواجه نشوند بلکه کشور از این وضعیت «عقب ماندگی در عدالت اجتماعی» و سرعت کم پیشرفت، تحول یابد و با انقلاب در دیوانسالاری­های پوسیده و ناکارآمد، سرعت پیشرفت کشور ده­ها برابر شود.

سخنی با رئیس جمهور محترم

جناب آقای رئیس جمهور! مردمی که به شما رای داده اند یا با متانت شما را به عنوان رئیس جمهور رسمی پذیرفته اند از شما و دولت شما، اولا اراده برای حل مسائل و ثانیا انجام فعالیت درست و صحیح و پرحجم برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور را توقع داشتند، همان طور که در انتخابات، بارها و بارها وعده داده بودید.

این روزها جوانان حامی شما بعد از گذشت پنج سال از شعارها و عملکردتان بدلیل پیری و خستگی و بی ارادگی دولت و عدم امکان بروز توان خود، سرخورده شده و همه حامیان سابق شما در حال سبقت گرفتن از یکدیگرند تا در اعلام برائت از وضع موجود عقب نمانند. بازیگران و ورزشکاران و سلبریتی­هایی که سال گذشته همه آبروی خود را به صحنه آوردند و در صفحات مجازی شان هشتک می زدند #تا_1400_با_روحانی، هنوز سالگرد هشتک شان نرسیده می­گویند اشتباه کرده­اند و از مردم عذر می­خواهند. حامیان سیاسی شما هم از پشت تریبون مجلس اظهار شرمندگی می­کنند که به خاطر حمایت از شما، نمی توانیم در روی مردم نگاه کنیم.

جناب آقای رییس جمهور! در کنار این موج ناامیدی از شما، تصاویر شما در توچال همزمان با انفجار قیمت ارز، سکه، دلار، مسکن و... به خوبی در بین مردم و طرفدارانتان، دیده شد و جان و دل همه را آتش زد. آیا نشنیده­اید سخن مردم را که : اگر تفریح گروهی­تان در تله کابین و قله­های رفاه طلبی تمام شد، سری هم به بازار زده و از نزدیک ببینید که بر ما چه می گذرد؟

بر نخبگان و کارشناسان کشور، پوشیده نیست که آنچه امروز در فضای اقتصادی کشور اتفاق افتاده و سبب نارضایتی شده، محصول عدم تحرک دولت و عدم قاطعیت و عدالت گستری قوه قضاییه و عدم قانونگذاری مناسب و نظارت دقیق مجلس شورای اسلامی است؛ که شامل موارد کلان زیر می­باشد:

 • عملکرد فاجعه بار بانک­ها در رشد بی رویه نقدینگی که به سمت تولید نرفته و عدم نظارت بانک مرکزی و دولت شما بر عملکرد نهادهای خلق پول و عدم نظارت بر محل هزینه وام­های بانکی؛ امروزه بر کسی پوشیده نیست که بانک­ها و عملکرد آن­ها و نظام فاسد ربوی مدیریت پول در کشور، سبب بخش عظیمی از آشفتگی ارز، مسکن، رانت­ها، اختلاس­ها و... هستند.

 • انفعال دستگاه اقتصادی دولت در عدم افزایش سالانه نرخ ارز همراه با نرخ تورم جهانی و سایر عوامل که سبب شده شکاف بوجود آمده بصورت دوره­ای بعد از چندین سال با کوچکترین شوک روانی اقتصاد کشور را با جهش و چالش مواجه کرده و احساس ناامنی به وجود آورد.

 • ضعف سازمان ثبت اسناد قوه قضاییه در عدم راه اندازی سامانه جامع مالکیت املاک و عدم امکان همکاری جهت اخذ مالیات بر سوداگری صاحبان سرمایه در معاملات مکرر حوزه زمین و مسکن و عدم امکان اخذ مالیات بر خانه­ها و آپارتمان­های خالی

 • عدم وجود سیاست­های مشخص دولت در زمینه تولید و تامین مسکن مورد نیاز جامعه و فعالیت بنگاه داری بانک­ها و موسسات مالی و اعتباری و برخی شرکت­های دولتی و نهاد­های حکومتی در زمینه سوداگری بخش زمین و مسکن و عدم نظارت صحیح دولت و دستگاه­های نظارتی و مجلس

 • فروش بدون شناسه کددار و قابل تشخیص هویت خریدار سکه توسط بانک مرکزی که منابع کلان برخی صاحبان سرمایه را به سودهای بدون پرداخت مالیات میلیاردها تومانی رسانده است و همچنین امکان خرید و فروش ارز خارج از سقف قانونی مجاز

جناب رئیس جمهور

امروز مشکل کشور منابع خرد در اختیار مردم و رفتار خرد آنان نیست بلکه راه حل مشکل را باید در دستان مدیران وزارت اقتصاد و بانک مرکزی و صاحبان و خالقان منابع کلان از بانک­ها و شرکت­های تامین سرمایه صندوق­های بازنشستگی و برخی شرکت­های دولتی و متنفذین دانه درشت جستجو کرد که سوداگرانه، اقتصاد کشور را رو به تباهی می برند.

جناب آقای روحانی

 • در این شرایط پیش آمده که حاصل بی عملی و خستگی مدیران پیر و بی انگیزه شما و چشم دوختن صرف به دست­های بیگانگان و امید به خارج از مرزها است پیشنهاد می­کنیم با توجه به روزهای پرکار پیش رو کابینه خود را با مدیران جوان، باانگیزه، پاکدست، شجاع و متخصص بویژه جوانانی که به شما و شعارهایتان امید بسته بودند ترمیم نمایید.

 • امروز جوانان کشورمان با هر سلیقه­ای خواستار برکناری مسئولان ناتوان اقتصادی بویژه رییس بانک مرکزی و مدیران منتخب ژن­های خوب بخش ارزی این مجموعه می­باشند. بعد از عذرخواهی و برکناری رییس بانک مرکزی تیم جدید و جنابعالی باید نظارت کافی بر عملکرد بانک­ها و نقدینگی سرسام آور خلق شده باشید و فورا برای هدایت نقدینگی به سمت تولید اقدام نمائید. مجلس و دستگاه قضایی نیز می­بایست نظارت بیشتری را برای عدم تبدیل بانک مرکزی به دستگاه خلق پول دولت داشته باشند.

 • پیگیری برای اخذ مالیات و جریمه از سوداگران کلان این روزهای بازار سکه (اخذ مالیات از خریداران بالای 500 میلیون تومان سکه) و خریداران ارز و سوداگران روزهای آتی ملک و زمین (اخذ مالیات صد درصدی از خریداران و فروشندگان بیش از پنج ملک در سال) از بانک­ها و شرکت­های دولتی گرفته تا صاحبان سرمایه­های کلان یا وام گیرندگان کلان با کمک مجموعه­های اطلاعاتی و دستگاه قضایی ضروری است.

 • بخشودگی و یا کاهش مناسب مالیاتی و عوارض مختلف برای تولید داخل و مشاغل خرد و کسب و کارهایی که در این مدت بشدت دچار آسیب شده­اند می­بایست در دستور کار قرار گیرد. یقینا با رصد بازارهای سوداگرانه میتوان چندین برابر این مبلغ مالیات را بدست آورد.

 • اما مهمترین اقدام دولت ارائه بسته حفظ ارزش پول مردم با قابلیت سرمایه گذاری نقدینگی عمومی مردم در پروژه های سودآور بویژه در حوزه انرژی و نفت است.

 • اقتصاددانان جوان و متخصص ما برای اولین بار بصورت رسمی بسته پیشنهادی ارز دیجیتال را به عنوان بهترین جایگزین بازارهای سوداگر جهت خرید و حفظ ارزش پول مردم و هدایت نقدینگی و عبور از تحریم­ها به دولت شما پیشنهاد می دهند. اگر راهکارهایی برای حفظ ارزش پول مردم ارائه نشود آشفتگی خاطر توده­های مردم ادامه خواهد یافت.

 • متاسفانه وزیر محترم مسکن، راه و شهرسازی با توقف عرضه و تولید مسکن و نداشتن برنامه خاص در حوزه مسکن بیش از پنج سال این حوزه را با بیست میلیون خانوار ایرانی به گروگان گرفته است که به زودی عملکرد ایشان از طرف گروه­های خودجوش حقوقدان جوان کشور در نهادهای نظارتی،  مردمی و بصورت قضایی پیگیری خواهد شد.

 • ارائه برنامه تولید مسکن و تلاش برای اخذ مالیات بر خانه­ها و آپارتمان­های خالی از سکنه و همچنین اجرای ماده 169 مالیات مکرر بر خرید و فروش سوداگران مسکن دو اقدام عمده­ای است که علاوه بر توجه به کنترل اجاره بهای اجاره نشین­ها بصورت عاجل باید در دستور کار قرار گیرد.

 • جناب آقای روحانی بسته حوزه مسکن شما با توجه ویژه برای اجاره نشینان باید ظرف کمتر از یکماه اعلام و اجرایی شود تا طبقات محروم از فشار شدید نجات یابند. طبق آمار اعلام شده مرکز آمار ایران، میزان اجاره نشینی در 5 سال اخیر، حدود 50 درصد افزایش داشته است و این بحران ساخته بی تدبیری­های لجوجانه است.

 • وزیر محترم صنعت تنها نظاره گر عصیان و گردنکشی شرکت­های خودروسازی است. احتکار و گرانی خودرو بدون هیچ مبنا و دلیلی به بهانه­های مختلف ادامه یافته و هیچ پاسخی به افکار عمومی داده نمی‌شود. پیشنهاد ما اخذ مالیات صددرصدی از افزایش قیمت­های خودروهای داخلی و خارجی بنفع دولت است که باعث از بین رفتن کامل سوداگری در این بخش می شود.

جناب آقای آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه

 • تصور و باور عدم برخورد قاطع با بدهکاران بانکی سالهاست مایه تمسخر مردم و وهن نظام شده است و مردم می‌گویند که دزدی دانه درشت­های اقتصادی از جیب مردم تحت عنوان معوقات بانکی مصداق اتم این مطلب است که گویند در شهری آفتابه دزد را میگرفتند و دزدی شتر آزاد و رها بوده است.

 • موکدا معتقدیم مماشات و ضعف قوه قضاییه می­تواند عامل بسیاری از این نابسامانی­ها باشد و همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با مسئولان قضایی فرمودند اگر دستگاه قضایی به وظایف خود به خوبی عمل کند مردم از حکومت راضی خواهند بود. پیشنهاد ما به شخص جنابعالی که مدعی اعدام و حبس بیست ساله اخلالگران دانه درشت اقتصادی هستید آن است که در شرایط جنگ اقتصادی می­بایست دادگاه­های جنگی اقتصادی برای صیانت از مردم شکل گرفته و چند شعبه ویژه برای رسیدگی به اختلالگران کلان اقتصادی ماه­های اخیر و برخورد و بازگرداندن حقوق بیت المال اختصاص یابد که در آن­ها از قاضیان عدالت گستر و راسخ، شجاعانه و بی مماشات و با پرهیز از لابی گری و اطاله فاسد دادرسی، قضاوت کنند و با گزارش­های مستمر و شفاف به افکار عمومی زمینه آرامش روانی و ترس اختلالگران بوجود آید.

 • جناب آقای آملی لاریجانی! امروز هیچ کس به اندازه شما در عمل نمی­تواند امید واقعی را به مردم بازگرداند، کافی است چند تن از مفسدان اقتصادی دانه درشت را در ملا عام اعدام کنید تا ببینید مردم تا چه اندازه از این رویکرد حمایت خواهند کرد و امید برخورد با مفسدان در جامعه زنده خواهد شد. انتظار عملکرد قاطعانه و  محکم در برابر مفسدان اقتصادی از سوی شما نه تنها گزاف و بیهوده نیست، که برگرفته از سیره و مشی امیر المومنین علیه السلام در برخورد قاطع و بدون مسامحه با مسفدان اقتصادی می­باشد. اگر قرارمان بر برپایی عدالت علوی است، اگر الگویمان در قوه قضائیه برگرفته از حکومت امیر المومنی علی علیه السلام است که جز با برچیدن و برخورد علنی و قاطع با پایه­های فساد و رانت در حکومت اسلامی و عدم مصلحت اندیشی­های کاذب، راهی در پیشرو نداریم...

جناب آقای آملی لاریجانی تا قبل از پایان زمان ریاست تان بر قوه قضاییه این افتخار را برای خود ثبت کنید. جوانان منتظر وفای به وعده و اعدام و حبس اخلالگران بوده و آن را مدام در محیط افکار عمومی پیگیری خواهند کرد. امید داریم که این بار، این وعده شما، به بازی­ها و اطاله­ها و عدم قاطعیت و شجاعت در پرونده­های حقوق­های نجومی و اختلاس­های نجومی و املاک نجومی، گرفتار نشود.

 • به نظر کارشناسان جوان کشور سازمان ثبت اسناد قوه قضاییه نقش محوری در حوزه زمین و املاک و قیمت­های مسکن دارد و تاکنون تاثیر عملکرد دستگاه مذکور تقریبا چیزی نزدیک به هیچ بوده است.

 • نظر کارشناسان جوان کشور بر این است که برای پیشگیری از تشدید و وقوع بحران در حوزه زمین و مسکن می­بایست هر چه سریعتر سامانه­های جامع صاحبان املاک و معاملات این حوزه به سیستم مالیاتی کشور متصل شود. می دانیم که از جانب لابی­های اقتصادی و برخی از مسئولان اشرافی ملاک و... تحت فشار قرار خواهید گرفت اما با شجاعتی که از شما و جایگاه­تان توقع می رود، این کار بزرگ را به یاد آه مستضعفان و برای انقلاب و برای دنیا و آخرتتان ترک نکنید.

 • بخش عمده ای از مشکلات امروز اقتصاد کشور، انحراف اغلب بانک­ها و موسسات مالی و شرکت­های بزرگ دولتی از جمله صندوق­های بازنشستگی و نهاد­های اقتصادی و انتفاع برخی از صاحبان مناصب از این چرخه است ، ضروری است تا سازمان بازرسی کل کشور بصورت فعال عمل نموده و با دستگاه­هایی که از وظایف خود منحرف شده و در جهت اخلال در نظام اقتصادی کشور گام بر میدارند برخورد نمایند؛ برخوردی شجاعانه و نه تبلیغاتی و کم تاثیر.

 • جناب آقای آملی لاریجانی برای پیگیری و مذاکره در خصوص مطالبات مردم و اطلاع از برنامه های جنابعالی و دادستان کشور تقاضای فوری برگزاری جلسه­ای با نمایندگان امضا کننده این بیانیه را داریم.

جناب آقای علی لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

 • حمایت و شراکت شما با 5 سال عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در بزنگاه­ها و مقاطع سیاسی مختلف که شکل دهنده شرایط موجود است در افکار عمومی ثبت شده و از اذهان عمومی پاک نخواهد شد لذا به شما و نمایندگان محترم مجلس توصیه می­کنیم حداقل در برابر اقدامات نادرست دولت در عرصه­های اقتصادی بایستید تا شاید حاصل بی تدبیری در همراه کردن مجلس با دولت، به هر طریق ممکن را، جبران کنید و مجلس به جای وکیل الدوله بودن در زمانه ریاست شما بر صحن­ها و لابی­ها، به وکیل مردم در اعتراض به وضع اقتصادی و خواست ایشان برای تحول وضعیت اقتصادی، بدل شود.

 • نظارت بنظر بی خاصیت و بی تاثیر مجلس بر حوزه نقدینگی  نظام بانکی و حوزه مسکن کشور عامل برخی آشفتگی­های امروز است. چرا نمایندگان مردم در مجلس نظارتی بر عملکرد چند ساله بانک­ها و تیم اقتصادی دولت در خلق بهمن نقدینگی نداشته و ندارند؟ پاسخ واضح است. زیرا مجلس خود شریک این وضعیت است. افزایش روزمره هزینه­های جاری و تشریفات اداری و هزینه­های غیرضرور دولت در بودجه و عدم نظارت بر بازارهای سوداگر و خلق پول بی ضابطه سبب خیزش نقدینگی به سمت بازار های ارز و بانک­های خصوصی و دلالی مسکن و خودرو و ... شده است.

 • در این چند روزه میلیاردها دلار ارز 4200 تومانی به چه کسانی برای جبران کمبودها داده شده و چه مجموعه­هایی ارزها را با قیمت آزاد فروخته اند و یا کالاها را با حدود دو برابر قیمت به بازار وارد کرده اند. آستانه حساسیت و تحریک و نظارت مجلس دقیقا چند میلیارد دلار از بیت المال باید باشد تا نمایندگان به خود تکانی بدهند.

 • عدم اعمال نظارت صحیح نمایندگان از طریق سئوال و یا استیضاح و تاثیر لابی­ها برای پس گرفتن امضاها و یا تغییر آرا ممکن است عوارض سنگینی برای استقلال و نظارت مجلس بوجود آورد. قطعا یکی از مهمترین دلایل وضع موجود همین نکته است که دولتمردان خود را پاسخگو نمی دانند و هیچ احساس خطری نمی­کنند و خوب می دانند اگر نمایندگان دلسوزی هم پیدا شوند و بخواهند آنها را به مجلس بکشانند، احتمالا بعد از استیضاح با آرای بیشتری به وزارتخانه خود باز می­‌گردند.

 • روزگاری قرار بود مجلس در راس امور باشد نه آنکه تاثیرعملکردش همانند یکی از معاونت­های ذیل نهاد ریاست جمهوری باشد. مردم انتظار دارند نمایندگان آنها بدون دسته بندی های قبیلگی نظارت بیشتری بر این حوزه­ها داشته و از ابزار قانونی سوال از رییس جمهور و استیضاح وزرا استفاده نمایند.

 • جناب آقای لاریجانی با توجه به پیش بینی اقتصاددانان جوان کشور مبنی بر هجوم منابع دانه درشت­های سوداگر اقتصادی به عرصه زمین و مسکن در چند ماه آینده پیشنهاد می‌شود قانون مالیات بر ثروت و عایدی و اتصال داده­های شبکه بانکی به نظام مالیاتی کشور که متاسفانه با تعبیر شخص جنابعالی و به بهانه عدم سرک کشیدن در حساب­های زندگی مردم به کناری نهاده شده همانند تجربیات موفق همه نقاط جهان سریعا در دستور کار مجلس قرار گیرد.

همه می دانیم و بارها در طول این سال­ها برای همه ما اثبات شده است که مردم ما حاضرند سختی­ها را تحمل کنند بشرط آنکه ببینند مسئولانشان همانند خودشان در سختی و فشار بوده و زندگی­های ساده آنها مرهم دلشان باشد نه انکه زندگی اشرافیشان در داخل و آقازاده­هایشان در خارج مایه دلسردی و شکستن قلبهایشان باشد.

مردم حاضرند فداکاری کنند بشرط آنکه تلاش شبانه روزی و بیخوابی­های شما را ببینند نه انکه سفرها و گشت و گذار اقازاده و تله کابین­ بازی هایتان تیتر رسانه­ها شود.

در نهایت امضا کنندگان این بیانیه به نمایندگی از جوانان نخبه کشور، تاکید می­نمایند نیاز امروز کشورمان نهضت اجتماعی جوانان برای پیگیری و حل مسائل مردم بصورت آتش به اختیار و مردمی است و بنا داریم در کنار مردم پیگیری­های خود جهت برخورد با اختلالگران اقتصادی از سوی قوه قضائیه و همچنین پیگیری اقدامات سران قوا در حوزه اجاره بها، مسکن، ارز، طلا، خودرو و وضعیت بازار مایحتاج عمومی مردم را در قالب بیانیه ها و اقدامات عملی بصورت مستمر ادامه دهیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°