عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:06 - جمعه 29 شهريور 1398
معاون استاندار تهران: هنوز تصمیمی در خصوص شناورسازی ساعت کاری ادارات در روزهای پرترافیک آغاز سال تحصیلی اتخاذ نشده است پاشا: فردا در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد سخنگوی دولت اعلام کرده استانداران مجازند در روزهای آغاز سال تحصیلی ساعت آغاز کار ادارات را تا دو ساعت عقب بیندازند ستاد مرکزی اربعین: تاکنون ۷۱۱ هزار و ۶۹۷ نفر برای سفر اربعین در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند وزیر ارشاد: تا ۱۰ روز آینده دستورالعمل جدید پرداخت یارانه مطبوعات تهیه می‌شود وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اصلاح قانون کار یک موضوع ملی است شریعتمداری: امسال بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه کشور با هدف ایجاد اشتغال پایدار در نظر گرفته شده است مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی: در ۵ ماه گذشته ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید داده شده است میرمحمدصادقی: این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد رشد داشته است وزیر نفت از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در بندرعباس بازدید کرد زنگنه: ۴ درصد از اعتبارات طرح‌های بزرگ نفتی برای برنامه‌های عمرانی استان هرمزگان اختصاص می‌یابد سازمان خصوصی سازی از آغاز پرداخت سود سهام عدالت از اواخر آذر خبر داد صندوق رفاه دانشجویی: وام‌های شهریه از ۱۵ مهر به دانشجویان متقاضی پرداخت می‌شود رئیس سازمان سنجش: نتیجه نهایی پذیرش‌‎های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش کشور اوایل مهر اعلام می‌شود معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی: زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دیوان عالی کشور کاهش یافته است انصاری: میانگین زمانی رسیدگی‌ به پرونده‌ها کمتر از دو ماه است و خیلی از پرونده‌ها به روز رسیدگی می‌شود
کد خبر : ۶۰۸۸۴۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲
بازوند استاندار کرمانشاه، مهدیان معاون بنیاد مسکن و موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان از عملکردها و پیگیری ها در روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان در تیتر امشب آمار ارائه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در ارتباط تصویری با برنامه تیتر امشب درباره عملکردها در کرمانشاه گفت: امروز 8 ماه است که از وقوع زلزله می گذرد که جا دارد از کسانی که در بازسازی ها و امداد و نجات کمک کردند و همین طور از صدا و سیما تشکر کنیم.
 
در این مدت سه ماه درگیر اسکان اضطراری بودیم و در 5 ماه دیگر مردم زلزله زده کرمانشاه در این مدت صمیمانه با ما همکاری کردند.
 
 عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان
او افزود: تعداد 29 هزار واحد پی کنی تمام شده 15 هزار اسکلت نصب شده و 9884 سقف زده شده و 9810 واحد دیوارچینی شده است. تعداد 4502 واحد گچ و خاک شده و آماده سکونت است. تاکنون هزار و 300 میلیارد تومان پول از طریق سیستم بانکی و 175 میلیارد تومان از طریق کمک بلاعوض در حوزه ساختمان پرداخت شده است.
 
استاندار گفت:  8800 جایگاه دامی داریم که حدود 3 میلیون بلاعوض و 10 تا 20 میلیون هم وام با سود 4 درصد پرداخت شده است. در مورد تسهیلات نیز بحث ضامن دیگر مطرح نیست و فقط قرار است به صورت سفته ای زنجیره ای ضمانت ها انجام شود.
 
 او درباره آب آشامیدنی نیز گفت: آب شرب روستاها برای ساخت و ساز نیز استفاده می شود بنابراین تقاضا می شود که بنیاد مسکن این موضوع را رعایت کند تا دچار کمبود آب نشویم. مدیریت آبفای روستاها نیز باید مدیریت لازم را داشته باشد که آب شرب در روستاها استفاده نشود.
 
عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان
 
عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن در ارتباط تلفنی گفت: بیش از 4500 واحد آماده سکونت شده که تا اخر این ماه به 5 هزار واحد خواهد رسید تا مردم به زودی در واحدها ساکن شوند.
 
میلگردها به صورت مستمر به منطقه حمل و توزیع می شود ولی چون حجم کار زیاد است و آهن آلات زیاد است از کسبه محل نیز درخواست داریم که آهن را ارائه کنند.
 
35 دستگاه تانکر در منطقه مستقر هستند و برای ساخت و ساز مصالح بتن و بنایی از این تانکرها استفاده می شود و از مردم نیز خواسته ایم از آب شرب در بنایی استفاده نکنند.
 
مهدیان درباره روند بازسازی سرپل ذهاب نیز گفت: در وام معیشتی حدود 20 هزار واحد معرفی شده اند که 12 هزار واحد عقد قرارداد شده اند. روند ساخت و سازها هر روز سرعت بیشتری می گیرد و امیدواریم در زمانبندی مشخص شده کارها به اتمام برسد.

موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان نیز در ارتباط تصویری گفت: در سفر رئیس جمهور به راور قول داده شد تعداد واحدهای خسارت دیده کار ساخت وساز انجام شود و تا پایان تیر تحویل شود در مورد کوهبنان قرار بر این بود که بعد از راور و تا پایان شهریور واحدها تحویل شود. درمورد واحدهایی که آسیب دیده اند چون تعداد بیشتر است برنامه زمانبندی یکساله داریم که تحویل شود.
 
 عملکردها؛ 8 ماه بعد از زلزله کرمانشاه و کرمان
او درباره مستاجران نیز گفت: مستاجران نباید توقع داشته باشند که مانند مالک با آنها برخورد شود؛ در جلسه ای که با بنیاد مسکن داشتیم  تقسیم بندی های لازم برای مستاجران انجام شد برای کسانی که زمین داشتند مانند مالکان بر خورد شد و افرادی هم که زمین ندارند در جلسات توافق شد در زمینی که مشخص شده ساخت و سازها برای مستاجران انجام شود ولی بازهم به صورت مستاجر خواهند بود.
 
دولت در سه بخش کرمانشاه، کوهبنان و راور مشغول کار است و کارها درحال انجام است. در راور حداکثر تا ده روز آینده کل واحدهای روستایی تحویل می شود. هدف دیگر  این است که در منطقه نمایشگاه مصالح ساختمانی ایجاد کنیم تا هم بازار رقابتی برای کاهش هزینه ها ایجاد شود هم مردم مصالح را راحت تر تهیه کنند.  

مهدیان معاون بنیاد مسکن درباره مصالح و بتن در کوهبنان و کرمان گفت: توزیع بتن در کرمان نیز درحال انجام است. در کرمانشاه دو هفته قبل مردم ده روز در نوبت بتن می ماندند که در حال حاضر تحویل بتن به روز شده است و با امکانات حمل و پمپ بتن تحویل می شود در کرمان نیز مشکلات درحال برطرف شدن است. مشکل وام های بلاعوض به طور کامل حل شده است و منابع تامین شده است.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°