اوج مصرف برق در محدوده 57 هزار مگاوات

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:18 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۶۱۰۰۶۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
با تداوم شدت گرما در هفته جاری و افزایش دما، اوج مصرف برق کشور روز گذشته در مدار بالای 56 هزار مگاوات قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، اوج مصرف برق در روز گذشته، یکشنبه (24 تیر) به میزان 56 هزار و 717 مگاوات گزارش شد که در سال گذشته در همین زمان پیک مصرف 50 هزار و 589 مگاوات بوده است.
همچنین میزان مصرف برق صنایع در روز گذشته سه هزار و 182 مگاوات بوده که در مقایسه با روز شنبه که میزان آن سه هزار و 740 مگاوات ثبت شده، مصرف برق این بخش قدری کاهش داشته است.
باتوجه به تداوم هوای گرم تا دو هفته آینده، ضروری است که مشترکان در مصرف برق بخش خانگی حداکثر صرفه‌جویی را به عمل آورده و در ساعات اوج از به‌کارگیری لوازم برقی پرمصرف اجتناب کنند.

­در این حال، سخنگو و معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، کمبود شدید برق را متاثر از کمبود آب، گرمای پایدار هوا و مصرف بیش از حد انرژی در کشور دانست.
محمودرضا حقی فام درگفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه امسال میزان بارش باران به خصوص در مناطق جنوبی کشور به شدت بر مدار کاهشی بوده است افزود: کشور در سال آبی جاری بطور متوسط با کاهش 26 درصدی بارندگی مواجه هستیم.
سخنگو و معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه این عامل،  موجب کاهش شدید آب پشت سدها و افت تولید انرژی برق آبی در کشور شده است گفت: سال قبل به طور همزمان از نیروگاه های آبی هزار و 300 مگاوات توان گرفته شد اما امسال در بهترین وضعیت از این نیروگاه ها نمی توان این میزان را دریافت کرد که این عدد در درازمدت بسیار کمتر هم خواهد شد چرا که از تمامی آب پشت سدها نمی توان برای تولید برق استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه سدها علاوه بر تولید برق در بخش آشامیدنی و کشاورزی بسیار واجد اهمیت هستند ادامه داد: جدا از این نیروگاه های حرارتی برای تولید برق نیاز به آب دارند.
وی افزود: نیروگاه های حرارتی در مناطق مرکزی کشور مانند اصفهان به سبب کم آبی با کمبود تولید توان رو به رو هستند.
حقی فام در ادامه با اشاره به جو پایدار گرما در کشور گفت: ایران از 12 روز پیش تا کنون با یک جو پایدار و مداوم گرمایی رو به رو شده است.
وی افزود: انتظار بر این بود دمای هوا در مناطقی مانند اردبیل، تبریز و خرم آباد به نسبت متعادل باشد متاسفانه در برخی مواقع درجه حرارت های 42 تا 44 را تجربه می کنند که در نوع خود بی سابقه است.
سخنگو و معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: افزایش گرما باعث شده نیاز بارهای سرمایشی در کشور بطور غیر معمول رشد یابد.
 
برنامه روزانه قطعی برق تهرانی ها منتشر شد 
در خبری دیگر برنامه روزانه قطع برق تهران برای 25 تیر منتشر شده تا شهروندان تهرانی با سهولت بتوانند از قطع  بودن یا نبودن  برق در محل سکونت خود مطلع شوند . شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ضمن عذرخواهی از مشترکان اعلام کرد : با توجه به استمرار هوای گرم و افزایش بی‌سابقه مصرف برق ، صنعت برق ناگزیر به اعمال محدودیت بار در شبکه‌های توزیع برق است .
در همین حال معاون وزیر نیرو از کاهش 2000 مگاواتی مصرف برق در پی تغییر ساعات ادارات خبر داد.
 
 
برچسب ها: قطعی برق ، توانیر ، گرما
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°