واردات خودرو تا اطلاع بعدی ممنوع

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:18 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۶۱۲۴۰۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از ممنوعیت واردات خودرو به کشور تا اطلاع ثانوی و عرضه این خودروها بصورت نقدی و در 30 روز خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، غلامرضا کاوه درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سازمان ابلاغیه ای در تاریخ 30 خرداد امسال به تمامی شرکت های وارد کننده خودرو اعم از نمایندگی های رسمی و غیر نمایندگی ها ارسال کرده است.
وی گفت: بر اساس این ابلاغیه تا اطلاع ثانوی هرگونه پیش فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید خودرو ممنوع است.
سخنگو و مدیرکل حوزه ریاست سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: شرکت های تامین کننده خودرو تنها می توانند خودروهای خارجی در اختیار را از طریق فروش نقدی 30 روزه عرضه کنند در غیر این صورت هرگونه فروش ازجانب این شرکت ها غیر قانونی و به شدت با آنان برخورد می شود.
وی افزود: بر اساس آخرین تصمیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 13309 قلم ردیف تعرفه ای مشمول ممنوعیت واردات شده که خودرو هم از جمله این موارد است.
کاوه تصریح کرد: واردات خودرو تا اطلاع ثانوی ممنوع است و تمامی شرکت های وارد کننده خودرو که تا قبل از 31 خرداد امسال ثبت سفارش کرده و تا به امروز تامین ارز نشده اند هرچه سریعتر ضمن برگرداندن اصل وجوه به انضمام سود انصرافی به مشتریان باید قراردادها را نیز فسخ کنند.
برچسب ها: واردات ، خودرو ، ممنوعیت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°