لایحه ساماندهی بازار اجاره مسکن تدوین شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:43 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۶۱۲۵۵۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
معاون وزارت راه و شهرسازی گفت: لایحه ساماندهی بازار اجاره مسکن بمنظور حمایت از حقوق اجتماعی اجاره نشین ها به ویژه در شهرهای بزرگ تدوین شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مظاهریان با بیان اینکه عرف معمول دوره اجاره بها در کشور یکساله است، افزود: افزایش طول مدت قراردادهای اجاره به بیش از یک سال و همچنین مشخص بودن میزان افزایش اجاره در سال دوم، ضمن ایجاد امنیت روانی برای مستاجران، امکان برنامه ریزی برای آنها را نیز را فراهم می کند.
 
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، ایجاد ثبات نسبی در بازار اجاره در کوتاه مدت و حمایت از مستاجران در افزایش شانس دستیابی به حداقلی از سرپناه به ویژه اقشار کم درآمد را از دیگر مزایای این لایحه عنوان کرد.
 
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیشنهاد ارائه ماده واحده لایحه اصلاحیه قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال ۱۳۷۶ را با ۴ تبصره ارسال کرد.
 
آنچه در این نامه سبب شد تا واکنش های متفاوتی از سوی صاحب نظران و کارشناسان بخش مسکن نشان داده شود، اختصاص یکی از بندها به تعیین سقف برای اجاره بها در پایان مدت قرارداد یک ساله اجاره است که رقم پیشنهادی آخوندی، حداکثر ۱۰ درصد بوده است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°