اجرایی شدن طرح ساماندهی بازار ارز

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:04 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۶۱۵۱۵۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت با محور‌های طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز موافق است و در بسته جدید ارزی لحاظ می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی درباره بسته جدید ارزی دولت و وضعیت نرخ دلار، اظهار داشت: سه ماه و نیم گذشته تعدادی از نمایندگان در کمیته ارزی کمیسیون اقتصادی مجلس متنی را تحت عنوان طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز تهیه کردند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محورهای این طرح دو فوریتی، ساماندهی، مدیریت و توجه ویژه به صرافی‌ها و راه اندازی بازار ثانویه به شکل کامل بود، گفت: راه اندازی بازار ثانویه به این صورت است که ارز صادرات غیرنفتی وارد بازار ثانویه شود و در آنجا به صورت توافقی برای واردات به کشور تخصیص پیدا کند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محور سوم این طرح دوفوریتی درباره سپرده‌های ارزی با عاملیت بانک‌ها و ضمانت بانک مرکزی بود، ادامه داد: این طرح محورهای دیگری نیز داشت که تمام آنها تحت عنوان طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز مطرح شدند.
او با تاکید بر اینکه متاسفانه از ابتدا، طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز با واکنش غیرتخصصی و غیرمنطقی دولت مواجه شد، عنوان کرد: دولت به ما اعلام کرده که موافق محورهای طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز است و در بسته جدید ارزی لحاظ می‌شود اما اطلاعی از محتوای بسته جدید دولت نداریم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در صورتی که دولت در بسته پیشنهادی خود موضوعات و محورهایی را که در گذشته مجلس مطرح کرده بود و مباحث جدید را اضافه کند و مبنای آن علمی، تخصصی و کارشناسی باشد حتما از آن حمایت می‌کنیم و سیاست جدید ارزی مورد حمایت مجلس نیز قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: در غیر این صورت باید منتظر ارائه بسته جدید باشیم تا آن زمان اظهار نظر کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°