ظریف: قرار نیست با پمپئو دیداری داشته باشم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:09 - سه‌شنبه 29 بهمن 1398
کد خبر : ۶۱۵۱۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
وزير امور خارجه ايران: هيچ برنامه‌اي براي ديدار با مايك پامپئو وزير خارجه آمريكا در حاشيه اجلاس آ.سه.آن وجود ندارد و قرار نيست ديداري باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدجواد ظريف كه براي شركت در پنجاه و يكمين اجلاس وزراي خارجه اتحاديه آ.سه.آن در سنگاپور به سر مي‌برد، با اعلام اينكه هيچ برنامه‌اي براي ديدار با مايك پمپئو وزير خارجه آمريكا در حاشيه اين اجلاس وجود ندارد و قرار نيست ديداري باشد، اظهار داشت: ديدار با آمريكا كم نداشتيم، شايد دوسال بيشترين ديدار را با آمريكايي‌ها داشتيم، اما دولت كنوني نشان داده كه به تعهدات خود پايبند نيست و ديدار براي ديدار معنا ندارد.

وي افزود:‌ آمريكايي‌ها بايد نشان دهند كه ديدارها به توافقي منجر مي‌شود كه اين توافق‌ها رعايت مي‌شود.

رئيس دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران با ذكر اين نكته كه بي اعتمادي نسبت به تعهد آمريكا واقعيتي است كه نه فقط در ايران بلكه در همه دنيا وجود دارد، به اعتياد آمريكا به تحريم اشاره كرد و گفت: آمريكا امروز دو وزير يك كشور متحد خود در ناتو (تركيه) را تحريم كرده كه دخالت در امور داخلي اين كشور است و نشان دهنده اين واقعيت است كه دولت كنوني آمريكا هيچ حدودي براي سياست‌هاي غيرقانوني خود و اعتياد به تحريم نمي‌شناسد.

ظريف افزود: همه دنيا به اين نتيجه بايد برسند كه بايد برخورد جمعي با اين گونه سياست‌ها انجام شود.

وزير امور خارجه ايران تاكيد كرد: در شرايطي هستيم كه حتي متحدان آمريكا نمي‌توانند به تعهدات اين كشور اعتماد كنند.

او افزود: خروج آمريكا از پيمان‌هاي پاريس، نفتا و... مجموعا شرايطي را ايجاد كرده كه بيانگر اين موضوع است كه آمريكا بايد اين آمادگي را داشته باشد كه اولا براساس احترام گفت‌وگو كند و ثانيا اينكه فشار و گفت‌وگو دو عنصر غيرقابل جمع هستند.

رئيس دستگاه ديپلماسي ايران گفت: آمريكا بايد يكي را انتخاب كند و بايد نشان دهد كه به نتيجه گفت‌وگو پايبند است، اما تاكنون نشان داده كه به نتايج پايبند نيست. بنابراين اينها موانع عمده‌اي است كه بيانگر آن است كه اظهارات اخير آمريكا بيشتر شبيه يك نمايش تبليغاتي بوده تا يك حركت سياسي باشد. 

رئيس دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران ديشب (چهارشنبه) در رأس هيأتي و بعد از سفري دو روزه به سريلانكا وارد سنگاپور شد تا در اجلاس وزاري خارجه آ.سه.آن شركت كند و همچنين سند الحاق ايران به پيمان  مودت و همكاري  اتحاديه آ سه آن (TAC) را به امضا برساند.

وزير خارجه ايران در حاشيه اين اجلاس با وزراي خارجه ژاپن، مالزي، ويتنام، تركيه، فيليپين و نخست‌وزير سنگاپور ديدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي به رايزني پرداخت. وي همچنين در حاشيه اين نشست تلفني با «ژان ايو لودريان» همتاي فرانسوي درباره برجام گفت‌وگو كرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۳°