دولت در خرید برنج محدودیتی ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:33 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۶۱۶۳۵۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران: آمادگی خرید برنج را در هر سطح و مقداری داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید مومن نیافر مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران میهمان گفتگوی زنده 18:30 در خصوص نحوه خرید تضمینی برنج و گندم از کشاورزان گفت: برای خرید مستقیم از کشاورزان سامانه ای را طراحی کردیم که از طریق وزارت جهاد کشاورزی، پول خرید محصولات مستقیما به دست کشاورز برسد.
وی افزود: کارشناسان مرکز تحقیقات برنج وزارت کشاورزی محصولات را قیمت گذاری می کنند.
نیافر در خصوص قیمت تضمینی برنج و گندم گفت: قیمت خرید برنج تابع قیمت بازار است و اگر کشاورزان موفق به فروش محصولات خود به قیمت بازار نشوند، دولت برنجشان را با قیمت تضمینی خریداری می کند.
وی با اشاره به حمایت دولت از کشاورزان گفت: هر ساله در فصل برداشت واردات برنج متوقف می شود و نظارت جدی در این رابطه وجود دارد.
مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در رابطه با تاخیر در قیمت گذاری گندم گفت: خرید 10 میلیون تن گندم به ازای هر کیلوگرم 1327 تومان پیش بینی شده است که با توجه به رقم قابل ملاحظه، منابع به موقع تامین نمی شود.
وی افزود: از اول امسال 50 درصد بهای خرید گندم را به کشاورزان پراخت کردیم و 50 درصد دیگر به محض تامین مالی تسویه می شود.
نیافر در خصوص زمان اعلام قیمت تضمینی از طرف وزارت جهاد کشاورزی گفت: تیم کارشناسی وزارت جهاد هر ساله قبل از شروع سال زراعی قیمت ها را اعلام می کند و تاخیر در اعلام توسط دولت به دلیل همان بحث تامین مالی رخ می دهد.
وی در رابطه با ثابت ماندن قیمت خرید گندم نسبت به سال گذشته گفت: دولت 85 درصد از عرضه خود را با قیمت 665 تومان و 15 درصد باقیمانده را به قیمت 900 تومان عرضه می کند که قیمت خرید از کشاورزان بالاتر از قیمت بازار است اما امیدوار هستیم در سال های آینده قیمت خرید واقعی شود.
این مقام مسئول در رابطه با خرید دانه های روغنی گفت: دولت 4 نوع دانه روغنی از جمله کلزا، آفتابگردان، سویا و گلرنگ را تحت حمایت قرار داده است.
وی افزود: تا الان 330 هزار تن کلزا خریداری شده که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت تولید دانه های روغنی گفت: دولت با خرید دانه های روغنی سعی دارد تا بخش بیشتری از تولیدات روغن را در داخل تامین کند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°