دو هشدار پلیس ترافیک شهری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:48 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۶۱۶۴۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا هشدار داد: رانندگان تاریخ تولید لاستیک های خودروی خود را کنترل کنند چرا که حداکثر عمر مفید یک لاستیک 3 سال است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ داوود قاسمیان در گفت وگو با سایت راهور ناجا با اشاره به اینکه تایر به عنوان آخرین عضو گرداننده سیستم انتقال خودرو نقش مهمی در کنترل وسیله نقیله دارد ، افزود: لاستیک ها ضمن اینکه وظیفه حرکت خودرو را برعهده دارد ، ضربات ناشی از دست اندازهای ریز را گرفته و به اتاق شاسی منتقل نمی کند.
 
دو هشدار پلیس ترافیک شهری
 
قاسمیان با بیان اینکه لاستیک از چند لایه تشکیل شده که سطح رویی آن به آج یا گل لاستیک معروف است افزود: این سطح از لاستیک از ورود اجسام نوک تیز به داخل آن جلوگیری می کند تا تایر پنچر نشود.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا تصریح کرد: هر چه آج های روی لاستیک بیشتر باشد چسبندگی آن به سطح زمین بهتر است و کنترل خودرو در پیچ های تند و جاده های لغزنده آسان تر می شود.
قاسمیان با اشاره به اینکه عمق آج یک لاستیک نو 5/9 میلیمتر است ، افزود: حداقل آج لاستیک باید 1/6 میلیمتر باشد و لاستیک هایی که کمتر از این آج دارند به هیچ عنوان برای رانندگی ایمن نبوده و می تواند برای راننده حادثه ساز شوند.
رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا به تاریخ تولید لاستیک اشاره کرد و گفت: همه لاستیک ها دارای تاریخ ساخت روی جداره خود هستند که با 4 رقم نشان داده می شود.
دو عدد اول نشان دهنده هفته سال ساخت و دو رقم آخر سال ساخت لاستیک به میلادی است؛ به عنوان مثال اگر بر روی لاستیک عدد 1217 درج شده است نشان می دهد لاستیک مورد نظر در هفته دوازدهم سال 2017 میلادی تولید شده است.
وی تاکید کرد رانندگان باید بدانند حداکثر عمر مفید لاستیک 3 سال است و با توجه به اینکه لاستیک کالایی مصرفی است حتی اگر از آن استفاده نشود اگر عمر مفیدش به اتمام رسیده باشد می تواند در حین تردد دچار مشکل شده و برای راننده حادثه ساز شود.
 
افزایش جریمه پارک غیر مجاز در محل توقف معلولان
سرهنگ احمد کرمی‌ اسد در گفت‌وگو با سایت راهور با اشاره به این که کدهای جریمه مختلفی برای توقف‌های ساکن پیش‌بینی شده است افزود: هم‌ اکنون بیشترین رقم جریمه در این بخش متعلق به جریمه مطلقا ممنوع است که در کلانشهرها برای آن 400 هزار ریال، شهرهای کوچک 300 هزار ریال و معابر روستایی 100 هزار ریال جریمه پیش‌بینی شده است که هدف کلی جلوگیری کاهش ظرفیت معابر با توقف وسایل نقلیه به صورت غیرمجاز بوده است.
دو هشدار پلیس ترافیک شهری 
 
وی افزود: در این بین شرایط خاص معلولان و جانبازان برای دریافت خدمات مختلف با توجه به شرایط جسمی این عزیزان، پلیس را بر آن داشت تا با هماهنگی به عمل آمده نسبت به تخصیص کد تخلف ویژه برای آنها اقدام کند.
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: با دستور رییس پلیس راهور ناجا جلسه‌ای با حضور نمایندگان مربوطه از بخش‌های مختلف برگزار و مقرر شد نسبت به بازنگری تابلوهای ویژه توقف معلولان در معابر کشور اقدام و ضمن نیازسنجی برای نصب تابلوهای جدید نسبت به اصلاح علایم افقی و عمودی و خطکشی ویژه برای این محل‌ها به طوری که تمامی کاربران قادر به شناسایی آنها باشند اقدام شود.
وی با اشاره به این که پیش از این جریمه توقف در محل پارکینگ معلولان معادل توقف ممنوع 200 هزار ریال بود ، گفت: با اجرای طرح جدید کد جریمه 2174 برای این تخلف در نظر گرفته شده است که معادل ریالی جریمه آن همانند توقف مطلقا ممنوع یعنی در کلانشهرها 400 هزار ریال، شهرهای کوچک 300 و معابر روستایی 100 هزار ریال است.
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا افزود: در عین حال کد مذکور ضمن قرارگیری در سامانه اجرائیات پلیس راهور ناجا به تمامی روسای پلیس راهور استان‌ها و عوامل اخطاریه‌نویس نیز ابلاغ شده است تا از این پس با کدهای جدید نسبت به برخورد با متخلفان اقدام کنند.
وی با تاکید بر این که یکی از برنامه‌های جدی پلیس راهور برای افزایش سطح ترددهای درونشهری برخورد جدی با توقف‌های غیرمجاز است تصریح کرد: طی 3 ماهه سال جاری برخورد با تخلف توقف مطلقا ممنوع در کشور رشدی 12 درصدی داشته که بیشترین برخوردها در کلانشهرهای تهران، فارس، البرز، اصفهان و خراسان رضوی بوده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°