آغاز طرح بخشودگی جرایم وام های دانشجویی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:54 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۶۱۶۵۳۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اجرای طرح بخشودگی جرایم وام های دانشجویی از 20 مرداد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: طرح بخشودگی بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان  از 20 مرداد آغاز و تا 10 شهریور ادامه دارد.
ذوالفقار یزدان مهر در نشست خبری که در سالن همایش های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برگزار شد طی سخنانی افزود: هم اکنون بیش از 4 میلیون دانشجو در 2 هزار و 70 واحد دانشگاهی در حال  تحصیل هستند و شناسایی و پیگیری مطالبات دانشجویان سخت است اما برنامه ریزی ها انجام شده است.
وی با اشاره به آغاز طرح بخشودگی بدهکاران به صندوق رفاه وزارت علوم گفت: با وجود مطالبات دانشجویان طرح 100 در صدی بخشودگی بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به منظور مراعات حال بدهکاران و به مناسبت عید قربان و عید غدیر از 20 مرداد آغاز و تا 10 شهریور ادامه دارد.
یزدان مهر با اشاره به تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم تحقیقات و فناروی به دانشجویان افزود: در مهر امسال میزان ارائه تسهیلات به دانشجویان 2 برابر می شود چنانچه پارسال میزان تسهیلات به دانشجویان 417 میلیارد تومان بوده و امسال با مساعدت دولت به 673 میلیارد تومان رسیده است.
مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به بهبود وضعیت سراهای دانشجویی گفت: با وجود کمبود 200 سرای دانشجویی در کشور یکی از  برنامه های صندوق رفاه دانشجویان استفاده از کمک رهن است که بالغ بر 27 میلیارد تومان کمک رهن برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته شده است البته امسال برنامه ریزی برای ساخت 200 سرای دانشجویی در حال انجام است  که در جلسه دیروز  ساخت 19 سرای دانشجویی به تصویب رسید.
وی با اشاره به رتبه بندی سرای های دانشجویی افزود: خوابگاه های دانشجویی رتبه 5 در سال 95 با ارائه تسهیلات بخش خصوصی ارتقا یافت، همچنین خوابگاه های دانشجویی رتبه 3 و 4 در سال 96 نیز ارتقا یافتند ضمن آن که امسال نیز برای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها و سراهای دانشجویی اقدام شده است.
یزدان مهر به وام شهریه دانشجویی و مشکلات دانشجویان در این عرصه اشاره کرد و گفت: امسال میزان پوشش دهی وام شهریه دانشجویی 2 برابر شده و رشد 25 تا 500 درصدی داشته ایم.
وی با اشاره به رتبه بندی غذاخوری های دانشجویی افزود: غذاخوری های دانشجویی رتبه بندی شدند و برای تبدیل غذاخوری های سنتی به صنعتی نیز اقدام شده است ، در کنار غذاخوری های دانشجویی، غذاخوری مکمل با ارائه تنوع غذایی و ارتقا کیفیت غذا  تشکیل شده است.
یزدان مهر با اشاره به راه اندازی 200 اتاق تندرستی در کنار سراهای دانشجویی گفت: در سراهای دانشجویی 200 اتاق تندرستی تشکیل شده است، همچنین جاده تندرستی در مجمع خوابگاهی دختران با امکانات ورزشی را در دست ساخت داریم.
مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان به کارگاه مهارت محور اشاره و تأکید کرد: با تفاهم نامه ای که میان دانشگاه فنی و حرفه ای و صندوق رفاه دانشجویان منعقد شده است  کارگاه های مهارت محور با ارائه تسهیلات 100 میلیون تومانی به هر کارگاه مهارتی تشکیل می شود.
وی در پایان  گفت: از ظرفیت خالی سراهای دانشجویی در ایام تابستان برای اسکان مسافران استفاده شده است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°