تعدد رسانه های سینمایی هم فرصت است هم تهدید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:57 - سه‌شنبه 06 اسفند 1398
کد خبر : ۶۱۷۳۲۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۷
شهر فرنگ
محمد رضا شفیعی گفت:‌ تعدد رسانه های سینمایی در ایران، برای سینما هم مفید است هم می تواند تهدید و آسیب باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد رضا شفیعی، روزنامه نگار در برنامه شهر فرنگ با اشاره به تعدد رسانه های سینمایی گفت: در موضوع اختصاصی سینما، فرهنگ و هنر چندین نشریه خوب، دو الی 3 روزنامه و چندین پایگاه خبری و رسانه های دیجیتالی داریم.
او گفت: تعدد این رسانه ها می تواند هم فرصت باشد و هم آسیب، آن بخش که به بدنه سینما کمک می کند برای سینمای کشور قطعا مفید است و بخش دیگر که به حواشی و زرد می پردازد حتما به سینما آسیب خواهد رساند.
 
شهر فرنگ 
 
وی گفت: اگر رسانه های سینمایی در یک قالب تخصصی کار کنند و اساسا اگر محتوایی که به مخاطب ارائه می کنند در جهت کمک به سینما باشد، حتما وجودشان به سینما کمک خواهد کرد.
شفیعی گفت: برخی از نشریات غیر تخصصی سینما بخاطر جذب مخاطب به خبرهای سینمایی می پردازند.

 یحیی نطنزی، روزنامه نگار هم گفت: رسانه های سینمایی در ایران زباد هستند و این زیادی کمی هستند و رسانه های سینمایی ایران در عمل کیفی نیستند.
با بیان اینکه سینما در ایران طرفداران زیادی دارد گفت: مطبوعات سینمایی می تواند در قبل این علاقه مندی باز خورد داشته باشند که اینکار هم برای سینمای کشور خوب است.
 نطنزی با انتقاد از برخی رسانه ها گفت: اگر به تیتراژ این مطبوعات و مخاطبان آنها نگاه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که پرداختن به سینما در برخی از نشریات که متاثر از جریان زرد هستند آنها ابزاری می شوند برای اینکه به مخاطبان خود اضافه کنند که شاید موضوع این جراید چیزی دیگر باشد و تخصص سینمایی نداشته باشند.
رسانه های سینمای خوب یا بد؟ 
نطنزی گفت: مشکلات اقتصادی موجب فروش چند میلیونی جلد نشریات شده است.
وی افزود: ما چیزی به عنوان منتقد حرفه ای در سینمای ایران نداریم، منتقدان حرفه ای و معروف در سال های گذشته که می نوشتند شغل هایی غیر از این شغل داشتند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۱۱°