حجاج ایرانی نمونه اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:47 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۶۱۸۳۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیشگامی و نمونه بودن حجاج ایرانی در مناسک حج برکسی پوشیده نیست گفت: مسوولان حج سعودی نیز بر این مهم اذعان دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمید محمدی در نشست تخصصی تحلیلی مقایسه ای خدمات جمهوری اسلامی ایران به حجاج با سایر کشورها که با حضور دیگر دست اندرکاران و جمعی از پژوهشگران حج که در هتل ویولت برگزار شد، افزود: یکی از مشکلاتی که در گذشته وجود داشته بحث ثبت نام زایران در سال 85 و 86 بوده یعنی با وجود اعزام به مقدار معین زایران ، حدود 1 میلیون و 300 هزار نفر در نوبت انتظار  وجود دارند که چندین سال صف انتظار را بیشتر می کنند و اگر سالانه 100 هزار ایرانی نیز به این سفر معنوی عزیمت کنند بازهم حدود 13 سال طول می کشد و حتی باید به دیگر علاقمندانی که تاکنون ثبت نام نکرده اند نیز توجه شود.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در اجرای مناسب برنامه ها بتوانیم منزلت و جایگاه حجاج ایرانی را حفظ کنیم ، گفت: جمهوری اسلامی ایران می تواند نمونه باشد و حجاج باید به عملکرد مسوولان خود در حوزه اسکان و تغذیه توجه داشته باشند.
 
محمدی گفت: سازمان حج وز یارت بسته های کاملی را به حجاج ارایه می دهد یعنی از ابتدا تا انتهای سفر با سازمان حج و زیارت است.
 
حمید محمدی در موضوع حمل و نقل درون شهری در دوره سفر زیارتی حج واسکان زوار گفت: هیچ کشوری به این ترتیب خدمات رفاهی برای حجاج خود مهیا نکرده است.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به آشپزخانه الافندیه که مخصوص زایران ایرانی است و به صورت متمرکز و با پیشرفته ترین دستگاهها به خدمات پخت، غذا می پردازد افزود: در حوزه تغذیه و تدارک و وجود آشپزخانه ها ، می توان گفت که تقریبا کمتر کشوری همانند ایران به تدارکات و تغذیه به این ترتیب  می پردازند.
 
وی به موضوع راهنمایان اشاره کرد و گفت: راهنمایان نیز یکی از خدمات به حجاج ایرانی محسوب می شود که ما را با کشورهای دیگر متفاوت و نشان می دهد.

وی افزود: در حوزه فناوری و خدمات الکترونیکی نیز سازمان حج از جمله سازمان های برتر محسوب می شود چرا که به عنوان نمونه تمام کارها اعم از ثبت نام و ... به صورت الکترونیکی انجام می گیرد.
برچسب ها: حج ، زوار ایرانی ، مناسک حج
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °