علاقه محتکران به آهن و میلگرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:07 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۶۱۹۳۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
سخنگوی تعزیرات گفت: بیشترین احتکارهای کشف شده مربوط به میلگرد و آهن بوده است که در دو مورد فقط در استان اصفهان 196 هزار تن و در استان آذربایجان شرقی 6 هزار تن کشف و ضبط شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید یاسر رایگانی در گفتگوی 18:30 شبکه خبر با اعلام این مطلب افزود: بیشترین کشفیات در استانهای بزرگ تهران، البرز، کرمانشاه، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، خوزستان و آذربایجان غربی صورت گرفته است.
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گذشته از آهن و میلگرد، محصولاتی نظیر برنج، لوازم یدکی خودرو و لوازم خانگی نیز احتکار شده بودند.
 
آهن و میلگرد در رأس احتکار 
 
رایگانی با بیان این که همه بازدیدها سرزده است درباره کشف انبار کالاهای لوازم خانگی یک برند معروف ه گفت: با توجه به این که این شرکت اعلام موجودی کرده بود بحث احتکار در مورد آن منتفی شد ولی تخلفات دیگر آن در حال رسیدگی است.
 
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: بین 10 تا 70 درصد قیمت کالای احتکار شده  جریمه نقدی محتکران است که البته غیر از این طبق اعلام دادستان کل کشور اشد مجازات کیفری هم برای مفسدان اقتصادی اجرا خواهد شد.
 
 محمدرضا کلامی مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت نیز گفت: کالاهایی که انبار شده ولی صاحبان آن کالاها به دولت اعلام موجودی نکرده باشند مشمول بحث احتکار می شود. 
 
آهن و میلگرد در رأس احتکار 
 
کلامی افزود: کالایی که احتکار شده با قیمت تکلیفی توزیع می شود و به فروش خواهد رسید.
 
مدیرکل تنظیم بازار وزارت صنعت  گفت: صاحبان و توزیع کنندگان کالا باید کالا را در شبکه های مجاز و مشخص عرضه کنند و نباید کالا را به افراد ناشناس که ممکن است قصدشان قاچاق یا اختفای کالا باشد بفروشند.
 
کلامی گفت: صاحبان کالا باید کالا را طبق قیمت مصوب و مستمر در شبکه های مجاز عرضه کنند. 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°