بررسی لایحه شفافیت؛ بزودی در مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:54 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۶۱۹۷۹۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
معاون اول رئیس جمهور: لایحه شفافیت در روز‌های آینده به مجلس ارسال می‌شود تا گام جدیدی در پیشگیری از فساد برداشته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اسحاق جهانگیری عصر امروز در جمع مدیران و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: بر اساس این لایحه، دولت مکلف می شود اطلاعات مسائل عمومی مورد نیاز مردم را در دسترس همگان قرار دهد.
 
او همچنین گفت: لایحه مهم دیگر لایحه تعارض است که در حال نهایی شدن در دولت است و در صورت تصویب آن، زمانی که بین منافع یک مدیر با منافع عمومی تعارضی پیش بیاید موضوع به نفع مردم خاتمه می یابد.جهانگیری افزود: یکی از مهمترین راههای دیگر مقابله با فساد، دولت الکترونیک است یعنی واردات از گمرک و دریافت ارز تا توزیع، تکلیفش مشخص می شود.
 
او تاکید کرد:دولت در زمینه مالیات اقدام مهمی صورت داد به گونه ای که با الکترونیکی کردن سامانه های مرتبط با مالیات به میزان ۲۲ هزار میلیارد تومان از فرار مالیاتی جلوگیری شد.  
 
ظرفیت های فراوانی در کشور وجود دارد
 
معاون اول رئیس جمهور گفت: در کشور ظرفیت های فراوانی وجود دارد و همچنین کشور دارای منابع طبیعی، انسانی و مدیریتی کم نظیری است.
 
اسحاق جهانگیری پس از بازدید از بخش های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) گفت: به لحاظ اقتصادی در مقطع خاصی قرار گرفته ایم و برخی اوقات که گفته می شود در شرایط خطیری هستیم، برخی شاید بگویند که در بن بست قرار گرفته ایم اما باید گفت: ما به شرایط بحرانی نیز ورود پیدا نکرده ایم.
 
او افزود: به لحاظ منابع نفت و گاز رتبه اول جهان در اختیار ماست و همچنین در بسیاری از ذخایر معدنی و خیلی از فلزات جزء 10 کشور اول جهان هستیم.
 
جهانگیری گفت: به لحاظ جغرافیایی نیز در منطقه ویژه ای قرار گرفته ایم و کشور بزرگ منطقه هستیم.
 
او افزود: افکار عمومی امروز به صورت جدی از رسانه ها تأثیر پذیر است.
 
جهانگیری گفت: امروزه کارکرد رسانه ها به گونه ای است که همه مسؤولان و شهروندان به اهمیت و حساسیت آن واقف هستند.
 
او ادامه داد: رسانه ها نقش مهمی در زندگی مردم و همچنین فضای مجازی، اجتماعی و فرهنگی کشور ایفا می کنند و همه به نوعی رسانه ای شده اند.
 
جهانگیری با اشاره به روز خبرنگار گفت: باید به یک واقعیت اشاره کرد و آن این که خبرنگار، ​روزنامه نگار و رسانه آن قدر مهم و با اهمیت است که به نظر من نه تنها یک روز، بلکه تمام روزهای سال به نام خبرنگار نامگذاری شود و این حرف گزافه نیست و هر روز می تواند روز خبرنگار باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°