به یاد درگذشتگان سینما

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:12 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۱۰۲۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
باور به شخصیت اصلی کاراکتر و علاقمندی به داستان در ساخته های تلویزیونی و سینما از جمله شاخص های مرحوم «عزت‌الله انتظامی» و «سید ضیاءالدین دری» است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هوشنگ گلمکانی با حضور در شهر فرنگ به 21 سال پیش و زمان نوشتن کتاب« آقای بازیگر» اشاره کرد و گفت: مرحوم عزت‌الله انتظامی به حق «آقای بازیگر» سینمای ایران بود.او گفت: نوشتن این کتاب از سی سال پیش با همکاری آقای انتظامی آغاز شد و 8 تا 9 سال طول کشید.
گلمکانی در مورد اینکه انتظامی همیشه علاقه داشت نقش هایی بازی کند که شخصیت کاراکتر شبیه خود او (انتظامی) باشد گفت: نقش های مورد علاقه عزت‌الله انتظامی ماندگار شده است.
 
منتقد سینما گفت: اصل سینما سرگرمی است.
 
 به یاد درگذشتگان سینما
 
گلمکانی گفت: انتظامی در مورد نقش هایی که بازی می کرد مطالعه می کرد چیزی که خیلی از بازیگر های امروز انجام نمی داد.
او به انتقاد انتظامی از دوبله برخی فیلم ها اشاره کرد و گفت: «آقای بازیگر» در صدا پیشگی دستی داشت و بخصوص در تئاتر به صدای واقعی اشخاص اهمیت می داد.
 
 هوشنگ گلمکانی افزود: انتظامی نقش های ساده مانند «حاجی واشنگتن» را خیلی بهتر از نقش خان مظفر در فیلم هزار دستان به کارگردانی علی حاتمی ترجیح می داد.

 
 به یاد درگذشتگان سینما
 
عبدالله اسفندیاری به خاطرات خود در مورد اینکه در گذشته تلاش می شد افرادی مانند مرحوم عزت‌الله انتظامی را به سینما بیاورند صحبت کرد و افزود: افرادی مانند انتظامی رونقی برای سینمای بعد از انقلاب بوجود آورد.
 
اسفندیاری گفت: شباهت من با مرحوم «سید ضیاءالدین دری» علاقه هر دوی ما به تاریخ معاصر است.
 
تهیه کننده سینما افزود: در برخی از دوره های تاریخ معاصر ایران ناگفته ها وجود دارد و به آن ظلم شده است.
 
وی با بیان اینکه در مورد روحانی برجسته آخوند خراسانی تحقیقاتی داشته است گفت: فرصت ساخت بسیاری از مقاطع تاریخی هنوز ساخته نشده است.
 
وی به نظریه پردازی مرحوم دری در مورد شخصیت های تاریخی پرداخت و گفت: «دری» معتقد بود نباید به وقایع تاریخی یکطرفه قضاوت کرد.
در سریال «باد و شقایق» انتظامی و ابوالفضل پورعرب که در مورد اعتیاد ساخته شده بود، عزت‌الله انتظامی به آنچه که فکر می کرد سخن می گفت و بیان می کرد.
 عبدالله اسفندیاری در مورد اینکه چطور شد که انتظامی عزی سینمای ایران شد افزود: سختگیری انتظامی را عزت سینمای ایران کرد.
مرحوم »عزت‌الله انتظامی« و  «سید ضیاءالدین دری» هرد دو در  ۲۶ مرداد ۱۳۹۷دار فانی را وداع گفتند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°