مسئولان با مردم ارتباط بیشتری داشته باشند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:30 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۶۲۱۱۱۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
خطیب نماز جمعه تهران:
خطيب جمعه تهران گفت: مسئولان بايد براي حل مشكلات مردم از خواسته ها و نيازهاي آنها بيشتر مطلع باشند و براي حل آن تلاش بيشتري كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  آيت الله محمدعلي موحدي كرماني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تهران به مسئولان نظام و از جمله روساي قواي سه گانه، وزرا، استانداران، فرمانداران و شهرداران و روساي ادارات توصيه كرد با تعيين نمايندگاني در ساعاتي مشخص و بدون واسطه سخنان مردم را بشنوند و به آنها منتقل كنند تا بيشتر در جريان خواسته ها و نيازهاي مردم قرار گيرند و مردم بدانند كه حرف هاي آنها بي واسطه به مقامات مي رسد.
او افزود: اين شيوه حكومت اميرمومنان علي (ع) بود كه در گرماي تابستان در كوچه ها قدم مي زد تا اگر كسي نيازي داشت يا برايش مشكلي بوجود آمده بود بي واسطه به ايشان بگويد و به مسئولان توصيه مي كنم جواب تلفن ها و نامه هاي مردم را بدهيد و به داد مردم برسيد چرا كه آنها گرفتارند و شما مسئولان نظام عدل علي (ع) هستيد.
­خطيب جمعه تهران گفت: آمريكا و غرب همراه با ضد انقلاب و سلطنت طلبان و منافقان اميدوار شده اند كه مي توانند با ايجاد فشار اقتصادي بين مردم و حاكميت جدايي بيندازند كه البته كور خوانده اند و مردم نشان داده اند كه سختي ها را تحمل مي كنند اما دست از انقلاب برنمي دارند اما مسئولان هم بايد به فكر ايجاد پل ارتباطي دائمي و اسان با مردم باشند تا به صورت لحظه اي از خواسته ها و مشكلات مردم باخبر شوند.
آيت الله موحدي كرماني با اشاره به سياست هاي دولت آمريكا و مواضع محكم و قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامي درخصوص مذاكره با اين كشور افزود: مذاكره معنايي ندارد آيا هنوز هم مي خواهيم آمريكا را امتحان كنيم كه به وعدهايش عمل مي كند يا خير؟ همه فهميده اند كه او دروغ مي گويد، آمريكا اصرار دارد كه مذاكره شود اما در مذاكره هر دو طرف تعهداتي مي دهند اما آمريكا مي گويد شما عمل كنيد. نقد مي گيرد اما به تعهداتش عمل نمي كند و خارج مي شود و قرارداد را پاره مي كند.
او در ادامه با اشاره به ايام شهادت حضرت مسلم سفير حضرت اباعبدالله الحسين (ع) گفت: اين جريان بايد مورد دقت قرار گيرد و براي ما درس باشد كه چرا وقتي مسلم به كوفه وارد شد 18 هزار نفر با او بيعت كردند و شهر كوفه در اختيار ايشان بود اما با ترفند دشمن اين جمعيت عظيم از اطراف حضرت مسلم كنار رفتند و اين يك درس شگفت آور و حزن آور و عبرت آموز است كه دشمن در ياران حضرت مسلم نفوذ پيدا كرد و موفق شد آنها را از اطراف ايشان پراكنده كند.
­خطيب جمعه تهران افزود: نفوذ دو گونه است گاهي نفوذ در بين مسئولان و گاهي نفوذ در فكر مسئولان ؛ در جريان شهادت حضرت مسلم هر دو نفوذ اتفاق افتاد و عوامل ابن زياد با ايجاد ترس كاذب از لشكر يزيد، اطراف مسلم را خالي كردند و امروز هم مي بينيد كه و رهبري  مانند اما راحل فرياد مي زنند كه از دشمن نترسيد و به ميدان بياييد.
آيت الله موحدي كرماني گفت: در سال هاي نخستين پيروزي انقلاب مردم جنازه هايي را كه شاه كشته بود، مي ديدند و امام فرمودند: شاه رفتني است و مردم ايستادگي كرده و پيروز شدند چرا كه دشمن سلاح و امكانات داشت اما خدا را نداشت و در روزهاي اخير هم بيانات زيباي مقام معظم رهبري را پيرامون احتمال جنگ آمريكا با ايران شنيديد كه ايشان به مسئولان تفهيم كردند كه دشمن نمي تواند با ما بجنگد، نه اينكه دلش براي مردم ما سوخته باشد.
او افزود: رهبري فرمودند جنگي رخ نخواهد داد چون آمريكا جرأت جنگ با ايران را ندارد و در روز حادثه به خوبي مي داند كه از دور و نزديك چه بر سر او و متحدانش خواهد آمد و هزاران موشك حماس و حزب الله و نيروهاي چند مليتي مستقر در سوريه؛ تل آويو را با خاك يكسان خواهند كرد و امروز ايران بيخ گوش اسرائيل قرار دارد و كوچك ترين حماقت آمريكا و اسرائيل عواقب خطرناكي براي آنها خواهد داشت و آنها را پشيمان خواهد كرد.
­خطيب جمعه تهران گفت: موشك هاي ايراني كه قدرت بازدارندگي كشورمان محسوب مي شود، جرأت جنگ را از آنها گرفته است و رهبري به خوبي فرمودند: آمريكا به خوبي از اين قدرت ما آگاه است و مي داند كه دوران بزن در رو گذشته است و شايد هر اشتباه آنها منطقه اي را كه منبع انرژي جهان محسوب مي شود با بحران روبرو كرده و جنگ جهاني آغاز شود و همان اتفاقي كه در جنگ جهاني اول براي امپراتوري عثماني و در جنگ جهاني دوم براي ژاپن و انگلستان افتاد براي آمريكا بوجود بيايد؛ مگر دشمنان ما كورند كه توليد اولين جنگنده پيشرفته ايراني با نام كوثر را به دست نيروهاي قدرتمند ما نبينند؟
آيت الله موحدي كرماني همچنين در خطبه اول نمازجمعه اين هفته تهران با اشاره به اينكه افراد باتقوا علاوه بر حل مشكلات خود مي دانند كه خدا به آنها كمك كرده و اعمال بد آنها را به خوبي تبديل و اجرشان را زياد مي كند، افزود: اين ايام و ليالي پربركت فرصت مناسبي بود تا از آنها بهره گيريم اما اگر كسي اين فرصت را از دست داده است، بداند كه روز بزرگي مانند عيد غدير را در پيش داريم.
او گفت: آنچه در ثواب اعمال انسان مؤثر است سه عنصر مكان، زمان و عقل عبادت كننده است و در زمان هايي نسيم رحمت الهي بر زندگي انسان مي وزد كه ائمه اطهار ما را به بهره گرفتن از آنها توصيه فرموده اند مانند شب هاي جمعه و بويژه سحرهاي آن كه عطايا و جوايز و هبه ها و نعماتي به بندگان داده مي شود و همچنين در اعياد مذهبي نظير عيد فطر، قربان و غدير يا دهه اول ذي الحجه يا شب عرفه كه اگر كسي آن را به عبادت بگذراند معادل اجر و ثواب 170 سال براي او محسوب مي شود.
­خطيب نماز جمعه تهران افزود: مكان هم در عبادات بسيار مهم است چرا كه اگر كسي در خانه اش دو ركعت نماز بخواند همان دو ركعت براي او محسوب مي شود اما اگر نماز را در مسجد بخواند 12 برابر محاسبه مي شود و اگر در مسجد كوفه و مسجدالاقصي بخواند هزار برابر و در مسجدالنبي 10 هزار برابر و در مسجدالحرام 100 هزار برابر و در كنار قبر اميرالمومنين 200 هزار برابر ارزش مي يابد و دعا در تحت قبه امام حسين (ع) مستجاب است.
آيت الله موحدي كرماني گفت: اگر موفق به بهره برداري از ايام گذشته نشده ايم بدانيم كه عيد غدير در پيش است و بايد قدردان اين عيد باشيم چرا كه طبق احاديث معصومين در اين روز دو برابر آنچه در ايام رمضان و فطر آزاد مي شود از آتش جهنم رهانده مي شود.
­خطيب نماز جمعه تهران دادن صدقه، ديد و بازديد و افطاري دادن به روزه داران عيد غدير را داراي ثواب بسيار بالايي دانست و افزود: بياييم همه در روز عيد غدير با هم برادر باشيم و مسئولان با مردم عقد اخوت ببندند و در برطرف كردن غم و گرفتاري آنها تلاش كنند چرا كه ولايت امري است كه اگر مردم و مسئولان به آن تمسك بورزند دشمنان هيچ غلطي نمي توانند بكنند و ولايت موجب يأس دشمنان مي شود و البته تمسك به ولايت در عصر غيبت يعني تمسك به ولي فقيه كه در رأس حكومت اسلامي است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°