سیاست خارجی؛ اهرمی برای توسعه اقتصادی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:02 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۱۳۴۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
وزیر امور خارجه: وظیفه داریم سیاست خارجی را اهرمی برای توسعه اقتصادی کشور قرار دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد جواد ظریف در مراسم افتتاح خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنانی افزود: وظیفه سیاست خارجی حراست از امنیت ملی ، تمامیت ارضی و رفاه مردم است.
 
او تصریح کرد : سیاست خارجی نباید باری بر دوش مردم باشد بلکه باید آنان را یاری کند و این به معنی گذشتن از اصولمان نیست . وزیر امور خارجه گفت: باید از ابزارهای مختلف استفاده کنیم و نگران ثبت تاریخ نباشیم زیرا تاریخ به درستی قضاوت می کند.
 
محمدجواد ظریف افزود: خیر مقدم عرض می کنم به حضاری که برای پاسداشت مردی که از همه وجودش برای جمهوری اسلامی مایه گذاشت تا ایران سربلند باشد، در این مراسم حضور یافتند.وی با گرامیداشت یاد مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: رسم ادب نیست که من در چنین مجلسی سخنرانی کنم اما چون امر فرمودند با ارادت به آیت الله هاشمی و خانواده ایشان پذیرفتم.
 
وزیر امور خارجه اظهار داشت: در دنیای امروز لازم است برای اینکه بتوانیم اهداف کشور و انقلاب را پیش ببریم، همه ظرفیت های خود را به درستی بشناسیم و به موقع به کار ببندیم؛ باید از ابزارهای مختلف استفاده کنیم و نگران ثبت تاریخ نباشیم زیرا تاریخ به درستی قضاوت می کند. وی افزود: همه چیز ما از مردم است و باید برای مصالح مردم خود را فدا کنیم اما مصالح مردم را فدای خود نکنیم؛ استفاده از همه امکانات ضروری است و قبل آن شناسایی واقع بینانه ظرفیت ها ضروری است.  
 
بسته 18 میلیون یورویی اتحادیه اروپا مابه‌ازای برجام نیست
وزیر امور خارجه گفت: بسته 18 میلیون یورویی اتحادیه اروپا مابه‌ازای برجام نیست. محمدجواد ظریف در حاشیه مراسم افتتاح خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: اتحادیه اروپا قرار بود چندین اقدام انجام دهد ازجمله حفظ فروش نفت ایران و حفظ کانال های بانکی که همچنان منتظریم انجام دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°