سردار جعفری: اقدامات دشمن را بايد به فرصت تبديل كنيم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:44 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۶۲۲۱۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
فرمانده كل سپاه گفت: امروز نيروي دريايي سپاه به عنوان يك نيروي قوي، مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خليج فارس و تنگه هرمز ايفاي نقش مي كند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از سپاه نيوز؛ آيين تكريم و معارفه فرمانده نيروي دريايي سپاه روز دوشنبه با حضور سردار سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و جمعي از فرماندهان و مسئولان در جوار بارگاه ملكوتي امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد.
سرلشكر جعفري در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل وشهداي انقلاب اسلامي ، دفاع مقدس،  شهداي مدافع حرم وجبهه مقاومت با تاكيد بر اينكه بحمدالله امروز نيروي دريايي سپاه به عنوان يك نيروي قوي، مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خليج فارس و تنگه هرمز ايفاي نقش مي كند، اظهار كرد:  توانمندي هاي اين نيرو به لحاظ فناوري، تاكتيك ها و استراتژي ها بروز و متناسب با پيشرفت فناوري ها و در بالاترين سطح بوده و اين مهم در نيروي دريايي سپاه به خوبي صورت گرفته است .
فرمانده كل سپاه  تربيت نيروي انساني مومن ، بصير و انقلابي را براي اقتدار نيروي دريايي سپاه بسيار مهم و حياتي توصيف وتصريح كرد: طبيعي است كه دشمن به شدت از هرگونه درگيري به اين دليل كه مي داندبه ضررش تمام ميشود پرهيز مي‌كند؛ در اين شرايط، آمادگي شرط اوليه است وآنچه در ايجاد توان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مولفه مهم و اثرگذاري به شمار ميرود  علاوه بر فناوري‌ها، تجهيزات و تاكتيك‌ها، كيفيت نيروي انساني، مديران، فرماندهان و پرسنلي است كه در سطوح مختلف در حال انجام ماموريت هستند.
وي با تاكيد بر ارتقاي سطح معنويت، تقوا و ايمان در جلب اعتماد خدا براي خودسازي خاطرنشان كرد: با توكل به خدا و  تلاش و خودسازي خواهيم توانست در عرصه‌هاي انجام ماموريت و پاسداري از انقلاب اسلامي گام موثري برداريم ؛ در شرايطي كه امروز شاهد هستيم  دشمن با همه ابزارو امكانات خود سعي درايجاد ياس و نااميدي در جامعه دارد، رسالت هر پاسدار،  پاسداري از ارزش‌ها و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و اميد آفريني و مبارزه با فضاي آلوده توام با توسعه فضاي ياس و نا اميدي مي باشد.
سرلشكر جعفري در ادامه خاطرنشان كرد:  شرايط انقلاب پيچيده  وحساس  است و همه دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و انقلاب اسلامي نسبت به وضعيت فعلي و به ويژه شرايط اقتصادي دغدغه داشته و نگرانند؛ دشمن با توجه به وجود زمينه سوء تدبيرها و ضعف مديريتي و فرصتي كه اين شرايط را ايجاد مي‌كند، تحريم‌هايي را اعمال كرده تا با فشار از اين طريق  بتواند استفاده بيشتري را ببرد  اما بسياري از مشكلات جاري كشور در همين شرايط فشار دشمن با نگاه درست به مسائل قابل حل است.
وي شرايط امروز را ناشي از تفاوت ديدگاه مديريتي عنوان و تصريح كرد:  در اين شرايط حساس همه به دنبال راه‌حل هستند و ما به عنوان پاسدار انقلاب اسلامي بايد بدانيم ريشه اصلي اين مسائل چيست؟
 فرمانده كل سپاه با اشاره به اينكه شرايط پيچيده و حساس امروز برآيند چند مولفه اصلي است كه اگر آنها را تفكيك كنيم شايد بهتر به راه حل برسيم، تصريح كرد: نخستين مولفه تاثيرگذار بر وضع موجود كه همواره نيز وجود داشته است، دشمني دشمنان خارجي و مخالفان داخلي است كه ضد انقلاب ها هم جزو آنها هستند.
وي افزود: در مقطع كنوني شاهد اتحاد تمامي دشمنان انقلاب اسلامي با يكديگر عليه انقلاب و ملت ايران هستيم كه  امري طبيعي است  ، اما اين دشمنان امروز  تمركز خود را از سويي بر مسائل اقتصادي، تحريم  و فشار اقتصادي و از سوي ديگر  بر عمليات رواني و رسانه اي با هدف ناكار آمد نشان دادن نظام قرار داده اند.
فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اينكه اقدامات دشمن را بايد به فرصت تبديل كنيم همانگونه كه هشت سال دفاع مقدس با تمام سختي ها براي ما به فرصتي ارزشمند مبدل شد، گفت:توسعه و گسترش انقلاب اسلامي و گفتمان الهام بخش آن در منطقه و دنيا ثمره  مقاومت هشت ساله مردم ايران در دوران دفاع مقدس است و مي توان دفاع مقدس  را خمير مايه انقلاب اسلامي ناميد.
وي در ادامه با يادآوري خباثت هاي دشمنان ملت ايران در ايجاد آشوب در كشور ،تصريح كرد:   فتنه سال88  فتنه بزرگي عليه انقلاب اسلامي بود كه به فرصت تبديل شد و حماسه 9دي را آفريد؛ اقدامات و دشمني هاي اخير دشمنان هم باعث ميشود تا مردم با همه مشكلاتي كه دارند و اعتراض را حقشان ميدانند در مقامل خواسته دشمنان و سلطنت طلبان و منافقان مقابل آشوب و اغتشاش بايستند.
سرلشكر جعفري شرايط  حساس امروز را  برآيند چندين مؤلفه عمده و اساسي دانست و اظهار كرد: دشمني دشمنان خارجي كه همواره در تلاش براي توقف پيشرفت انقلاب اسلامي هستند ؛ شيطنت برخي مخالفان داخلي كه نشأت گرفته از تفاوت نگاه آنها با ديدگاه انقلابي و مبتني بر اسلام ناب محمدي (ص)است،  از مهمترين مولفه‌هايي است كه از آنها مي توان به عنوان تهديد و مشكل ياد كرد.
فرمانده كل سپاه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص اقتصاد مقاومتي گفت: در اقتصاد مقاومتي بايد نگاه به درون باشد اما متاسفانه شاهديم برخي همچنان به اين مهم باور نداشته و نگاه به بيرون دارند.
سرلشكر جعفري سوء مديريت ، مهجوريت و غربت  مديريت جهادي در كشور را از ديگر مشكلات امروز برشمرد و يادآور شد  در دوران جنگ بني صدر ديدگاه ليبرالي مادي گرايي به جنگ داشت و اين ديدگاه مانع حضور نيروي مردمي در جنگ بود.
وي افزود : به محض اينكه اين نوع نگاه جاي خود را به ديدگاه انقلابي مبتني بر ديدگاه ولايت داد ، خرمشر آزاد شد و با يك تفاوت ديدگاه شاهد بوديم كه خرمشهر با نقش پذيري نيروهاي مردمي ازاد شد.
فرمانده كل سپاه در ادامه تصريح كرد : با وجود نقاط ضعف اما نقاط مثبت و فرصت هاي زيادي در كشور وجود دارد و خيلي بيشتر از نقاط ضعف و تهديد ها است و علت استواري انقلاب اسلامي هم همين عوامل برتري و فرصت هاست.
وي يكي از نقاط قوت و ارزشمند را مردم انقلابي بصير ، نجيب و ولايي ايران اسلامي دانست و افزود: اعتقادات وارادت و حب  ائمه در دل مردم است و عنايت ائمه به مردم نيز از نقاط قوت اساسي است. يكي از مهم ترين مسائل هم فرهنگ ايران و فرهنگ زير بار ظلم نرفتند و مقاومت است فرهنگ اقتدار است.
سرلشكر جعفري با بيان اينكه با وجود برخي انتقادات به عملكرد ضعيف برخي مسئولان ،  حمايت جانانه مردم  از نظام  هميشه با نظام جمهوري اسلامي بوده و خواهد بود ، گفت : باور مقاومت و ايستادگي و خودباوري در ايران علاوه بر اينكه به مردم ما اثبات شده بلكه به ديگر كشورها نيز سرايت كرده است.
فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اينكه بايد در جامعه روح  اميد دميده شود ، گفت:  تمركز امروز دشمن بر ايجاد ياس و نااميدي است و پاسداران انقلاب اسلامي در اين برهه مهم و آزمون الهي نقش مهمي را بر عهده دارند.
 سرلشكر جعفري در بخش ديگري از سخنانش با تقدير از تلاشهاي خالصانه دريادار فدوي در مدت تصدي فرماندهي نيروي دريايي سپاه ، افزود:  سردار تنگسيري نيز نيرويي عملياتي است و يك فرمانده مقتدر، با خدا ، مخلص و آشنا با درد رده‌هاي پايين‌تر و توانمند است و اميدواريم پاسخ حُسن اعتماد مقام معظم رهبري را ادا كرده و نيروي دريايي سپاه همچون گذشته كه رشد صعودي داشته، بتواند اين مسير را ادامه دهد و با همت و تلاش همه پاسداران نيروي دريايي، نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي  بهتر از گذشته مسير رشد و ارتقاي توانمندي ها و امر مهم بازدارندگي نسبت به دشمن را طي كند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°