پیشرفته‌ترین رادار دوربرد به‌زودی رونمایی می‌شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:51 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۲۶۷۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
فرمانده قرارگاه خاتم الانبيا از رونمايي و عملياتی شدن پيشرفته ترين رادار دوربرد بومی براي رصد تحركات دشمن از هزاران كيلومتر فراتر از مرزهای كشور در آينده نزديك خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اميرسرتيپ عليرضا صباحي فرد به عنوان سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه امروز تهران با ارائه گزارشي از عملكرد اين قرارگاه افزود: اين رادار با همت دانشمندان و جوانان مبتكر خلاق ايراني تهيه و توليد شده است كه به زودي رونمايي مي شود.
 
او گفت: ايران به همت جوانانش اكنون در توليد و ساخت انواع موشك هاي زمين به هواي پيشرفته با برد كوتاه، متوسط و بلند به خودكفايي رسيده است و در اواخر امسال خبرهاي مسرت بخشي از عملياتي شدن سامانه موشكي پدافند هوايي دوربرد اعلام مي شود.
 
امير صباحي فرد با اشاره به استمرار دشمني هاي استكبار عليه كشورمان افزود: اين دشمني ها و فشارها همواره عليه ايران اسلامي وجود داشته و فقط شكل و روش و نوع و شدت تهديدها و توطئه ها در مقاطع مختلف متفاوت بوده است.
 
او تهديد نظامي، ترور، ايجاد آشوب و اغتشاش، ايجاد تفرقه و نارضايتي، ايران هراسي، تهاجم فرهنگي، جنگ نرم، جنگ رسانه اي و جنگ ديپلماسي، تهديد اجتماعي و امنيتي و اكنون جنگ اقتصادي و اعمال تحريم هاي ناجوانمردانه را نمونه هايي از صدها توطئه دشمن عليه كشورمان برشمرد.
 
فرمانده  قرارگاه خاتم الانبياء كارنامه عملكرد اين قرارگاه  را در سال هاي دفاع مقدس، افتخار آميز دانست و افزود: دفع بيش از 24 هزار و 800 حمله هوايي دشمن، حضور موثر در 450 عمليات دفاع مقدس، تامين امنيت آسمان براي عمليات نيروهاي سطحي و دفع حملات دشمن بخشي از اين كارنامه است.
 
امير صباحي فرد، انهدام بيش از 600 فروند از پرنده هاي متجاوز دشمن را كه فقط  بيش از 70 فروند آن در عمليات والفجر 8 ساقط شد از ديگر اقدامات قرارگاه خاتم الانبياء دانست.
 
او گفت: ادامه صدور نفت از جزيره خارك با دفع حملات هوايي دشمن را كه با هدف قطع صادرات نفت كشورمان انجام مي شد از ديگر اقدامات اين قرارگاه بود كه سبب شد حتي يك روز صادرات نفت كشورمان قطع نشود.
 
امير صباحي فرد تاكيد كرد: اگر در حوزه دفاعي تقويت نمي شديم در طراحي و توليد ادوات و تجهيزات راهبردي به خودكفايي و استقلال نمي رسيديم و به يقين دشمن از تجاوز به ميهن عزيزمان دريغ نمي كرد.
 
او افزود: اكنون شاهد اقتدار نيروهاي مسلح، ارتقاي روز افزون توان رزمي و حفظ آمادگي هاي دفاعي و ايجاد بازدارندگي هاي پايدار و موثر با حمايت ملت عزيز و رهنمودهاي داهيانه و حكيمانه فرمانده كل قوا قرار داريم.
 
فرمانده  قرارگاه خاتم الانبياء گفت: اين قرارگاه با ارتقاي توان رزم و حفظ آمادگي دفاعي اكنون به چنان اقتدار همه جانبه و بازدارندگي پايداري دست يافته است كه اگر دشمن بخواهد با نام جعلي از مرزهاي هوايي ما عبور كند در خاك ايران به زمين نشانده و به عذرخواهي و تعهد مجبور مي شود.
 
امير صباحي فرد افزود: اين توان رزم به حدي است كه اگر تروريستي چون ريگي بخواهد مخفيانه و با استفاده از هواپيماي مسافربري از آسمان كشورمان عبور كند شناسايي و هواپيماي حامل او در خاك ايران به زمين نشانده مي شود.
 
او هشدار داد: دشمن مي داند كه جمهوري اسلامي در پي جنگ افروزي نيست اما چنانچه در عرصه نظامي دچار توهم تجاوز و تهاجم شود سيلي محكمي خواهد خورد.
 
امير صباحي فرد با اشاره  به تلاش دشمن براي تضعيف قدرت دفاعي كشور، يگانه راه عقب راندن دشمن گستاخ از مواضع ظالمانه اش را ايستادگي و حفظ آمادگي دفاعي و رزمي دانست.
 
فرمانده قرارگاه خاتم الانبياء تاكيد كرد: دشمن بداند جمهوري اسلامي ايران از مولفه هاي قدرت نظامي و ملي كوتاه نخواهد آمد.
 
او گفت: با افتخار اعلام مي كنم كه صنعت پدافند هوايي كشور از وابستگي رها شده و از مرحله توليد قطعه و مهندسي معكوس سامانه ها به مرحله طراحي و توليد بومي تجهيزات و سامانه هاي پيشرفته دفاع هوايي مطابق با استاندارهاي جهاني رسيده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °