دولت تمام وقت به دنبال حل مشكلات اقتصادی مردم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:14 - دوشنبه 12 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۳۸۸۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: دولت با تمام وجود به صورت تمام وقت به دنبال حل مشكلات اقتصادی و معيشتی مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمود واعظی درحاشیه نشست امروز هیئت دولت گفت: امروز تمام تلاش دولت بر كنترل گرانی ها و ساماندهی بازار ارز متمركز شده است.

همچنین واعظی از مصوبه دولت برای تامین سبد حمایتی كالاهای ضروری مردم خبرداد و گفت: فهرست تركیب این سبد از سوی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اطلاع رسانی خواهد شد ضمن اینكه برای 25 قلم كالا پیشنهاد شده تا ارز با نرخ 4200 تومان تامین شود.

واعظی اضافه كرد: در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا ارز تخصیص داده شده از طریق سامانه نیما با نرخ 7500 تومان صرف واردات كالاهای اولویت دار مردم شود ضمن اینكه گمرك موظف شد تا روز یكشنبه كالاهای وارد شده را خارج از نوبت ترخیص كند.

وی از تلاش سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص بودجه مصوب مجلس تا پایان سال خبرداد و گفت : طبیعی است كه در جریان تخصیص همه راضی نخواهند بود اما در عین حال تبعیضی برای تخصیص میان دستگاهها وجود ندارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت برای تسهیل سفر زائران اربعین گفت: هم اكنون وزیر كشور مشغول پیش بینی مقدمات سفر زائران اربعین است و دولت نیز بودجه ویژه ای برای این منظور اختصاص داد.

واعظی با اشاره به برگزاری اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و تركیه روز جمعه در تهران گفت : محور اصلی مباحث در این اجلاس تحولات سوریه است ضمن اینكه این اجلاس فرصت خوبی برای توسعه روابط دوجانبه میان سه كشور خواهد بود و با توجه به شرایط منطقه نتایج این اجلاس تاثیرات منطقه ای و بین المللی خواهد داشت .

محمود واعظی در پاسخ به سوالی در خصوص قانع نشدن نمایندگان مجلس از پاسخ رئیس جمهور به سوالات پنج گانه گفت: موضوعاتی كه در مجلس مطرح شد موضوعاتی نبود كه فقط در مجلس مطرح شده باشد، بخشی از مباحث سیاسی بود كه در كمیسیون ها پاسخ داده شده بود اما گروهی رای خود را مشروط به افشاگری و سخنان تند رئیس جمهور كرده بودند لذا نباید انتظار داشت كه این گروه از نمایندگان از پاسخها قانع شوند.

واعظی گفت: گروهی هم با وجود پاسخ های چند ساعته به سوالات در كمیسیون ها همچنان به دنبال طرح سوالات بودند كه از این گروه هم انتظاری برای قانع شدن نبود.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:هدفگذاری رئیس جمهور راضی كردن این گروه یا آن گروه در مجلس نبود بلكه هدف اصلی این بود كه مردم بشنوند كه دولت برای این شرایط برنامه دارد ضمن اینكه تلاش شد تا روز سه شنبه روزی باشد كه دشمنان در خارج نتوانند از آن بهره برداری كنند ، اهدافی كه رئیس جمهور به آنها رسید.

وی بر عزم و همدلی دولت برای حل مشكلات مردم تاكید كرد و گفت : اعضای دولت تحت تاثیر هیچ حاشیه ای قرار نمی گیرند و یكصدا در پی برنامه ریزی برای حل مشكلات هستند.

برچسب ها: واعظی ، مجلس ، هیئت دولت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°