دشمنان در جنگ رسانه ای ناکام می مانند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 02 مرداد 1400
کد خبر : ۶۲۴۳۰۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
امام جمعه موقت تهران گفت: امروزه بحث جنگ رسانه ای بسیار مهم است و دشمن می خواهد با این جنگ، در دل مردم ایران التهاب ایجاد کند و مردم را از آرمان هایش جدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران با اشاره به توطئه های دشمن افزود: در گزارش های سیاسی که به دست ما می رسد، می بینیم که رئیس جمهور بی خرد امریکا می گوید به دنبال تسخیر خاورمیانه است و این تنها ایران نیست که در خاورمیانه قرار دارد و بسیاری از کشورهای دیگر نیز در این محدوده جغرافیایی هستند و ان شاءالله ترامپ و نتانیاهو در این توطئه خود ناکام می مانند و این آرزو را به گور می برند.
 
دشمنان در جنگ رسانه ای ناکام می مانند 
وی گفت: رهبر فرمودند ویروس بدبینی را اشاعه ندهیم و از بین ببریم و این کار بر عهده رسانه هاست که امروز وظیفه خطیری بر عهده دارند.
­امام جمعه موقت تهران ادامه داد: امروز در فضای مجازی رسانه های بیگانه با ایران به جنگ آمده اند و فضا را آلوده می کنند و هم با انتقاد از قوه مجریه می گویند که کارها پیش نمی رود و هم با انتقاد از قوه قضاییه می گویند که دانه درشت ها محاکمه نمی شوند و می خواهند مردم را از هر سه قوه دلسرد کنند.
آیت الله امامی کاشانی افزود: این رسانه ها حتی در مورد رهبری هم اگر بخواهند خوب بگویند در بهترین حالت می گویند رهبر خوب صحبت می کند ولی کسی گوش نمی کند پس باید با نظام اسلامی خداحافظی کرد.
وی گفت: در حالی که قوا کارهای بسیار خوبی انجام می دهند ولی خوب منعکس نمی شود البته این به آن معنا نیست که مشکلات نیست.
­امام جمعه موقت تهران افزود: مشکلات بسیاری هست که باید با سعه صدر و تفکر و همدلی حل شود و باید راه های کوتاهی بسته شود چنانکه قرآن کریم به دنبال این است که در جامعه امید و اعتماد ایجاد شود.
آیت الله امامی کاشانی گفت: قرآن کریم می گوید در مورد چیزی که علم نداری مگو و می فرماید خدا رحمت کند انسانی را که حرف خوب می زند و او پیروز است که کلامش کلامی صحیح است و در روز قیامت به گوش می گویند که تو چه شنیدی و گوش مسئول است و به چشم می گویند که چه دیدی و چشم مسئول است.
وی ادامه داد: این فضا سازی ها که دشمن ایجاد می کند انعکاسش همان گرانی و بدبینی است و این ویروس بدبینی را باید کنار گذاشت و نباید با گرانفروشی و احتکار به کشور ضربه زد.
­امام جمعه موقت تهران  افزود: عاشورا در پیش است و بیاییم همه از عاشورا درس ایثار بگیریم و همه این واقعه را سرمشق زندگی برای خود قرار دهیم همه ملت ایران، تمام دست اندرکاران، استادان، کارگران، کارمندان و کشاورزان.
آیت الله امامی کاشانی گفت: حسین غریب است، نظام جمهوری اسلامی نیز غریب است و دنیا علیه آن به پا خاسته است در چنین شرایطی باید از آنچه رهبری می گوید پیروی کنیم و راهی که رهبر می گوید برویم تا این کشتی از این دریای متلاطم به سرمنزل مقصود برسد و همه تلاش و کوشش کنیم و اخلاص داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: راه، راهی است که رهبر ما می فرماید و راهی غیر از این راه وجود ندارد و امیدواریم خداوند ما را مدد کند که کشور را به دست امام زمان (عج) برسانیم.
 
خطیب نماز جمعه تهران در خطبه نخست نماز هم با اشاره به آیه 205 سوره بقره که «افرادی هستند که وقتی کار به دستشان می افتد، قدرت و توان پیدا کردند تمام کوششان است که در زمین ایجاد فساد کنند»، گفت: منظور از کلمه «حرث» در این آیه، کشاورزی، تولید، صنعت و اقتصاد است،کشاورزی یعنی غذای جامعه، لذا قرآن کریم با این کلمه آن را تعبیر فرموده است اما همانطور که بسیاری مفسران قرآن کریم متوجه این نکته شده اند؛ این حرث، همان­ اقتصاد، تولید و کشاورزی، صنعت و سرمایه مادی جامعه است.
آیت الله امامی کاشانی در خصوص کلمه «نسل» در این آیه نیز تصریح کرد: نسل یعنی فرزند، نمو، ازدواج دختران و پسران و نیز تشکیل زندگی و فرزندآوری است، افرادی هستند که می خواهند از طریق این دو اصل به جایی برسند و بساطی که مربوط به جامعه است مثل غذا، مال و زندگی مادی و نیز ازدواج و اشتغال را برای خودشان می خواهند و در تلاشند آن را از بین ببرند. خدای متعال فساد را دوست ندارد و فساد نمی تواند در زمین باقی بماند و از بین رفتنی است.
وی با اشاره به حدیث مرحوم طبسی در خصوص این آیه و تفسیر المیزان در مورد این حدیث گفت: مقصود از حرث، کشاورزی و اقتصاد نیست بلکه مقصود این است که این حرث را می خواهند را از بین ببرند، یعنی دین را می خواهند از بین ببرند. هدف زندگی رسیدن به کمال است و بدون مال و دنیا و وسایل معیشت نمی شود به این هدف رسید، بنابراین اگر تولید و کشاورزی ضربه بخورد این ضربه به مردم وارد می شود و مردم دین را رها می کنند، اندک افرادی هستند که به زندگی توجه نداشته باشند و فقط بخواهند با نان و خرما و یاد خدا زندگی کنند.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: بنابراین جامعه متدین اگر کشاورزی و تولید نداشته باشد، انسانیت هم از بین خواهد رفت، اگر اقتصاد و تولید نباشد، ازدواجی هم صورت نمی گیرد و با انقراض نسل، انسانیت تباه خواهد شد.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب نسبت به فضاسازی دشمن در جنگ رسانه ای گفت: افراد فاسد باید با بررسی شناسایی شوند تا به دست محکمه و دادگاه قضایی سپرده شوند و به سزای اعمالشان برسند، البته محکمه الهی هم از آن خدا و در روز قیامت است، خدای متعال در قرآن کریم به این محکمه الهی توجه داده است که انسان چگونه از گردنه پر پیچ و خم دنیا عبور کند. خداوند انسان را تهدید کرده است که چرا که به این راه های پر و پیچ و خم توجه نمی کند و به دنبال آزاد کردن انسان ها، ?اطعام یتیم و مسکین و زندگی جامعه نیست و این برایش حسرت است.
آیت الله امامی کاشانی به نیایش حضرت امام زین العابدین (ع) اشاره کرد و گفت: خدایا من به تو پناه می برم از اینکه حریص باشم چون انسان را به حسرت و بدبختی می کشاند و بعد از مرگ با تمام اعمال و رفتارش مواجه می شود. باطنی کثیف پیدا می کند که او را نابود می کند و آن زمان می فهمد که پول و قدرت با او چه کرده است در واقع قدرت و ثروت نباید همچون آب در کشتی باشد و آن را غرق کند.
وی با اشاره به احتکار و گران فروشی افزود: این ها خیانت است و انسانیت را از بین می برد. به فرزندان و همسران توصیه می کنم که پدران و شوهرانشان را اگر این چنین بودند نصیحت کنند چون این مال حرام است و در صورت پیروی از آن جهنم برای آنها و شما هم خواهد بود. نباید اجازه دهیم فرد فاسد و رشوه گیر زندگی کند و این نصیحت وظیفه خانواده است­ و در گران فروشی­ باید تعزیرات حکومتی و محکمه وارد عمل شوند.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب به سران سه قوه گفت: تلاش باید شبانه روزی باشد، یعنی راههای مبارزه را باید پیدا کنیم،آمریکا و اسرائیل در حال جنگ با ما هستند اما ما نمی دانیم که در شرایط جنگ به سر می بریم باید با برنامه ریزی و مدیریت، مقابل گران فروشی و احتکار ایستاد، حق و تکلیف مردم را شناخت تا شرایط زندگی و اشتغال را بهتر کنیم و مردم را از مشکلات خارج بسازیم.
آیت الله امامی کاشانی افزود: این موضوع بر عهده قوا، دولت و مجلس شورای اسلامی است تا کشور را از ناآرامی به ساحل آرامش برسانند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °