علی عسکری: شهدا توانایی بالایی در دشمن شناسی داشتند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:55 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۴۳۲۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
رئيس سازمان صداوسيما گفت: شهدا قدرت تشخيص و توانايي بالا در دشمن‌شناسي داشتند و موضوع دشمن‌شناسي، امروز پديده بسيار مهمي است چراكه دشمنان براي رسيدن به اهداف خود با فريبكاري و نيرنگ با ما برخورد مي‌كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­يادواره 142 شهيد بخش كومله شهرستان لنگرود،  با حضور پرشور مردم و مسئولان اين شهرستان و با سخنراني رئيس رسانه ملي برگزار شد.
به نقل از روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري در اين مراسم با پاسداشت نام و ياد شهداي گرانقدر انقلاب و دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم گفت: از برگزاركنندگان اين مراسم براي بزرگداشت شهداي بخش كومله كه بخش بسيار مهمي است، تشكر و قدرداني مي‌كنم. بي‌ترديد، شهدا زنده هستند و ما را نظاره مي‌كنند و خداوند اين موضوع را در قرآن كريم تصريح كرده است.
وي افزود: زنده‌ نگه داشتن ياد شهدا بسيار بااهميت است، رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند فضيلت زنده نگاه‌داشتن ياد شهيد كم‌تر از شهادت نيست، اما چگونه بايد ياد شهيد را زنده نگه داريم؟ اين مسير مراتبي دارد. ابتدا بايد ياد شهيدان را در قلب زندگي و فكر خودمان زنده نگه داريم، يعني زيستن بسان شهدا و طي كردن همان راهي كه آن‌ها طي كردند. شهدا به آرمان‌هاي جامعه و راه ولايت بصيرت و اعتقاد داشتند و در اين راه به شهادت رسيدند.
رئيس سازمان صداوسيما در ادامه تصريح كرد: شهدا قدرت تشخيص و توانايي بالا در دشمن‌شناسي داشتند و موضوع دشمن‌شناسي، امروز پديده بسيار مهمي است چراكه دشمنان براي رسيدن به اهداف خود با فريبكاري و نيرنگ با ما برخورد مي‌كنند. شهدا داراي شجاعت و قدرت تصميم‌گيري بودند و در بزنگاه به سمت ايثار و فداكاري رفتند و جان خود را در راه خدا نثار كردند. آن‌ها بي‌ادعا بودند و خود را بدهكار خدا و خلق خدا مي‌دانستند و از انقلاب طلبكار نبودند.
 دكتر علي عسكري درباره ديگر خصايص و ويژگي‌هاي شهدا گفت: شهدا همواره مصالح نظام و مردم را بر مصلحت‌هاي شخصي خود ترجيح مي‌دانند و امروز هر چه توفيق نصيب اين نظام و انقلاب شده است، از تلاش و مجاهدت شهدا و ايثارگران و انسان‌هايي است كه سيره و سلوك شهدا را دنبال مي‌كنند. اين افراد در هر ِسمتي باشند، كارها به‌درستي پيش مي‌رود  و ما اميدواريم دنباله‌رو راستين راه و سلوك شهدا باشيم.
وي در ادامه درباره جايگاه رفيع شهداي مدافع حرم نيز گفت: دشمن قصد داشت از طريق داعش زندگي و امنيت ما را از بين ببرد كه با كمك شهداي مدافع حرم و رزمندگاني كه هر كدام يك شهيد زنده هستند از اين كار جلوگيري شد. دشمن با اين نقشه مي‌خواست از غرب و شرق، جمهوري اسلامي ايران را منكوب كند ولي نقشه‌هايشان نقش بر آب شد و سركوب شدند. چراكه كشور ما به‌طور آشكار به يك قدرت بزرگ و بلامنازع منطقه‌اي تبديل شده است.
رئيس رسانه ملي خاطرنشان كرد: برنامه ديگر دشمن، تحميل جنگ اقتصادي است كه با اعمال تحريم از سوي آمريكا آغاز شده است و در كنار آن، مشغول ايجاد عمليات رواني هستند كه محور اصلي جنگ اقتصادي به‌شمار مي‌رود.
دكتر علي‌عسكري با بيان اينكه اين هجمه اقتصادي نيز فرصتي براي كشوراست، گفت: ما در اين مقطع فهميديم بايد از واردات بي‌رويه جلوگيري و كالاي ايراني توليد كنيم و اشتغال را افزايش دهيم كه دولت محترم بايد در اين راه تلاش و جهاد كند.  چند روز پيش، رهبر معظم انقلاب گفتند كه طبق برآورد مراكز جهاني، ايران امروز هجدهمين قدرت اقتصادي جهان است. كشور ما داراي ظرفيت‌هاي بزرگ اقتصادي و توليدي است و اگر آمريكا آن را تحريم كند براي ما فرصتي طلايي ايجاد كرده است. اين فرصت، امروز ايجاد شده و دولتمردان بايد براي آن برنامه‌ريزي كنند و نگذراند دشمن فتنه‌انگيزي كند. در ابتداي جنگ ما چيزي نداشتيم ولي امروز صاحب قدرت و توانمندي پيشرفته‌اي در جهان هستيم كه در واقعه داعش، گوشه‌اي از آن رونمايي و ظاهر شد.
وي تأكيد كرد: وقتي ما احساس خطر كرديم، پيشرفته‌ترين تجهيزات نظامي را توليد كرديم و بايد در اقتصاد نيز اين احساس خطر را مي‌كرديم كه اتفاق افتاد و جمهوري اسلامي ايران به‌زودي پاسخ اين هجمه‌ها و تحريم‌ها را قدرتمندانه خواهد داد. در اين راه، دولتمران و همه كساني كه اين كشور را دوست دارند بايد به موضوع اقتصاد توجه كنند و ايران را به سمت خودكفايي و پيشرفت پيش ببرند.
رئيس رسانه ملي در ادامه با قدرداني از مردم مجاهد و انقلابي گيلان و  به‌ويژه بخش كومله، به ظرفيت‌هاي فراوان اين استان در عرصه‌هاي مختلف اشاره كرد و از مسئولان خواست تا براي كاهش بيكاري در اين استان بيش‌تر تلاش كنند.
گفتني است پيش از آغاز اين سخنراني، از خانواده شهداي كومله با حضور دكتر علي عسكري و مسئولان محلي تجليل شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°