نیاز نوشت افزاری کشور تأمین شده است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:18 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۴۶۴۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶
ثبت سفارش برای واردات نوشت افزار از 6 ماه قبل صورت گرفته و کالاها در مرحله ترخیص از گمرک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

موسی فرزانیان رئیس اتحادیه نوشت افزار در برنامه گفتگوی 18:30 با اشاره به اینکه برای تأمین نوشت افزار مهر کمبود نداریم گفت: برای اینکه نیاز بازار تأمین شود باید از تولیدکننده حمایت و مواد اولیه ای که در داخل نیست، وارد شود.

او افزود: ثبت سفارش ها برای واردات از 6 ماه گذشته صورت گرفته است، برخی کالاها در گمرک مانده است که با همکاری سازمان توسعه و تجارت، روند ترخیص آنها تسریع شده است.

رئیس اتحادیه نوشت افزار به وابستگی تولید مداد به واردات چوب اشاره کرد و گفت: تولیدکننده ها برای واردات چوب مشکل دارند.

او با اشاره به اینکه 90 درصد نوشت افزار در لیست گروه 3 ارزی قرار دارد، افزود: با توجه به مسائل اخیر ارزی در کشور و روند طولانی ثبت سفارش و واردات مواد اولیه باید به فکر بود، تا بعد از سپری شدن این ایام دچار مشکل نشویم.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان نوشت افزار گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه قیمت نوشت افزار نسبت به سال گذشته 60 تا 70 درصد افزایش یافته است.

او افزود: در شرایط فعلی به نظر می‌رسد، برای تامین نیازهای این بخش از جمله کاغذ باید تخصیص ارز بیشتری صورت گیرد.

نوشت افزار 

فرزانیان گفت: در صنف نوشت افزار، احتکار کالا نداریم زیرا امکان این کار نیست و تولیدکنندگان توان مالی ندارند تا کالای خود را احتکار کنند.

او نظارت در صنف نوشت افزار را ضعیف خواند و تصریح کرد: برای افزایش نظارت کمبود بودجه وجود دارد.

رئیس اتحادیه نوشت افزار به ضرورت ثبات مدیریت اشاره کرد و گفت: ورادات باید کنترل شود تا تولیدکننده و سرمایه گذار ترغیب شوند در این بخش سرمایه گذاری کنند.

او دلیل استفاده از طرح های خارجی بر روی نوشت افزار را سلیقه مخاطب و مردم خواند و گفت: اگر از طرح های وطنی استقبال شود، تولیدکننده هم با این طرح ها تولید می کنند.

حسینی تولید کننده نوشت افزار در ارتباط تلفنی گفت: فارغ از مواد اولیه نقدینگی نیز مشکل دارد، اکنون حجم تولید مناسب است اما چون هزینه ها نقدی محاسبه می شود مشکلاتی به وجود امده است و تولید کنندگان به دنبال این هستند که محصولات را به صورت سراسری در کشور عرضه کنند و تا حد امکان مشکل برطرف شود.

نوشت افزار 

حسینی درباره تمهیدات افزایش تولید گفت: برای کنترل بازار فعلی باید مجموعه ای از کارها انجام شود و در حوزه حمایت از تولید و نظارت بر ورادات و مواد اولیه وزارت صنعت باید نقش فعالی داشته باشد.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی و کاراکترسازی وزارت فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش باید ورود داشته باشند، در این صورت است که تولید کننده با انگیزه بیشتر تولید را انجام می دهد.

او گفت: نگاه حمایت از تولید به صورت مستمر باید ادامه داشته باشد، مدیریت جدی و هوشمند در میان مدت و بلند مدت نتیجه خواهد داد.

صحاف زاده معاون اجرایی انجمن پتروشیمی در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: محصولات پتروشیمی که در تولید لوازم التحریر به خصوص چسب نواری و جوهر خودکار نیاز است به صورت مداوم در پتروشیمی تولید و عرضه می شود.

صحاف زاده درباره تامین مواد مورد نیاز تولید کنندگان گفت: تمام محصولات تولید داخل باید از طریق عرضه در بورس تهیه شود. ما بر اساس دستورالعمل تنظیم بازار مواد را به بورس ارائه می کنیم و بعد از طریق بورس در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد.

 نوشت افزار

صحاف زاده گفت: افزایش قیمتی در محصولات پتروشیمی وجود ندارد فقط عده ای با مجوزی که دارند، محصولات را از بورس خریداری می کنند و به قیمت بالاتر به فروش می رسانند که این موجب رقابتی شدن بازار شده است.

او افزود: از نظر میزان تولید برای مواد مصرفی چسب نواری و پلیمرهای تولید خودکار مشکلی نداریم ولی برای مرتفع شدن مشکل باید از طریق عرضه اختصاصی با هماهنگی وزارت صنایع ارز در نظر گرفته شود.

 
برچسب ها: نوشت افزار
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °