برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:36 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۶۲۴۷۴۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
دبيركل ستاد امر به معروف و نهي از منكر گفت: اگر ما بخواهيم در سايه اسلام زندگي كنيم بايد در نظام اسلامي امر به معروف و نهي از منكر به صورت شفاف صورت بگيرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد زرگر در كنفرانس خبري ستاد امر به معروف و نهي از منكر به منظور اعلام برنامه هاي اين هفته با اشاره به اينكه شعار هفته امر به معروف و نهي از منكر امسال با عنوان "نهادينه سازي فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر است " كه از اول محرم آغاز مي شود؛ افزود: برنامه هاي متنوعي براي بزرگداشت اين هفته در نظر گرفته ايم و هر روز اين هفته نامگذاري خودش را دارد.
دبيركل ستاد امر به معروف و نهي از منكر گفت : روز اول هفته "وحدت كلمه حمايت از امت اسلامي و دشمن ستيزي" ، روز دوم "حمايت جهادي از توليد ملي و كارگر ايراني با خريد كالاي ايراني" ، روز سوم "حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر و بزرگداشت شهداي امر به معروف" نامگداري شده است.
وي با اشاره به نامگذاري روز چهارم هفته امر به معروف و نهي از منكر با عنوان  "تقويت پايگاه مساجد و هيات مذهبي در تربيت نسل جوان انقلابي" افزود: "خودباوري و خوداتكايي با توليد علوم انساني اسلامي و در راستاي استقلال فرهنگي و علمي، " نام روز پنجم و "تقويت مديريت جهادي و سلامت محيط اداري با نهادينه سازي تكريم ارباب رجوع، نقدپذيري و پرهيز از تبعيض و بي عدالتي" نام روز ششم و "حمايت از سبك زندگي اسلامي ايراني با رويكرد تحكيم خانواده" نام روز هفتم هفته امر به معروف و نهي از منكر است.
وي در بخش ديگري از سخنان خود اضافه كرد: حركت امام در سايه فرمان امر به معروف و نهي از منكر، خداوند منان بوده چرا كه بزرگترين منكر حكومت طاغوت است و امام راحل كارش را با مبارزه با طاغوت زمان آغاز كرد.
حجت الاسلام والمسلمين زرگر با تاكيد بر اينكه همانطور كه آغاز انقلاب با امر به معروف و نهي از منكر بوده ، ادامه انقلاب هم با همين فريضه ميسر است گفت: اگر ما بخواهيم در سايه اسلام زندگي كنيم بايد در نظام اسلامي امر به معروف و نهي از منكر به صورت شفاف صورت بگيرد.
دبيركل ستاد امر به معروف و نهي از منكر افزود: از سال 72 به دستور مقام معظم رهبري ، ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر تشكيل شد و اقدامات خوبي در اين راستا صورت گرفت تا اينكه در سال 94 با تلاش نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، قانون امر به معروف و نهي از منكر تصويب شد و در پي آن دستورالعمل اين قانون هم به تصويب رسيد و اكنون همه اقدامات ما بر اساس قانون امر به معروف و نهي از منكر انجام مي شود.
حجت الاسلام والمسلمين زرگر گفت: قانون امر به معروف و نهي از منكر مطالبه گري آحاد مردم از مردم و مسئولان است، مردم براي خودشان اين حق را قائل باشند كه اگر ديدند حقشان ضايع شده  است مطالبه گري كنند و اگر اين فرهنگ در نظام اسلامي پياده شود كه مردم مطالبه گر باشند مي توانيم به جامعه آرماني دست يابيم.
وي با تاكيد بر اينكه مانند فريضه نماز همه مردم بايد فريضه امر به معروف و نهي از منكر را ياد بگيرند، افزود: مردم مي توانند از طريق سامانه امين از چگونگي عضويت و آموزش هاي لازم براي امر به معروف و نهي از منكر اقدام كنند.
زرگر با بيان اينكه بيش از 90 درصد مشكلات اجتماعي در سايه امر به معروف و نهي از منكر حل مي شود اگر امر به معروف و نهي از منكري كه اسلام مي گويد اجرا شود افزود:
 تا مي گوييم امر به معروف و نهي از منكر ذهن ها به سمت حجاب مي رود، درحالي كه بسياري از منكرات در جامعه وجود دارد كه بايد به يكديگر متدكر شويم مثلا اسراف و تجمل گرايي يكي از رايج ترين منكرات است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°