افتتاح شبکه رادیویی محرم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:51 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۲۵۰۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
افتتاح شبکه رادیویی محرم به صورت ۲۴ ساعته بر روی موجFMردیف ۵/۹۵مگاهرتز و نیز بر روی گزیده های دیجیتال و از طریق اپلیکیشن ایران صدا قابل دریافت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

آیین آغاز به کار رادیو محرم روز دوشنبه، نوزدهم شهریور در آستانه ماه محرم با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، تولیت محترم آستان مقدس حضرت معصومه(سلام الله علیها) ومدیران رسانه ملی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر فاطمه معصومه(سلام الله علیها) برگزار خواهد شد.

رادیو محرم، رادیویی است برای ادای دین به سرور و سالار شهیدان و همدلی عظیم مردمی است که برای قرنها دل در گرو معارف و محبت اهل بیت پیامبر مهربانشان دارند.

 

شبکه های رادیویی در منظومه ای هماهنگ، راهبردهای سه گانه محتوایی را با تمامی ظرفیت های شنیداری اعم از نمایش، پخش سخنرانی های موجز و مؤثر، گفتگوهای معارفی، پخش مرثیه سرایی های مستند و مقتل خوانی به سمع مردم عزادار خواهند رساند.


شبکه های رادیویی معاونت صدا در ماه محرم امسال با بیش از ۶۵ هزار دقیقه شامل ۲۲۵۲ برنامه در قالب ساختارهای گوناگون را روانه آنتن خواهند کرد که به برنامه های منتخب اشاره می شود:


رادیو ایران


شبکه رادیویی ایران برنامه" غنچه سرخ" به پوشش و انعکاس مراسم باشکوه و پراحساس شیرخوارگان حسینی در روز جمعه مورخ ۲۳/۶/۹۷ از ساعت ۹ صبح خواهد پرداخت.

این شبکه با بیش از ۲۰ عنوان برنامه مخاطبان رادیویی خود را در ماه محرم همراهی خواهد کرد.


رادیو فرهنگ


شبکه رادیویی فرهنگ در برنامه " برگ های روشن آینه" به بررسی کتاب شناسی محرم پرداخته و سعی می کند به ابعاد فرهنگ عاشورایی در آیینه افهام بپردازد.


رادیو قرآن


شبکه رادیویی قرآن با برنامه" بهره ای از کلام بزرگان"، رأس ساعت ۵۵/۱۸ دقیقه به پخش گزیده هایی از سخنرانی آیت الله ضیاء آبادی با موضوع امر به معروف و نهی ازمنکر مبنی بر هدف از قیام امام حسین(علیه السلام) می پردازد.


رادیو جوان


شبکه رادیویی جوان با برنامه "بشنو از نی" به بازخوانی سیرتاریخی بروز و ظهور واقعه عاشورا پرداخته و می کوشد تا عبرت های عاشورایی را برای جوان امروز تبیین کند.

برنامه ای که از ساعت ۲۰ مخاطبان شبکه رادیویی جوان می توانند آن را از ۲۱ الی ۳۱ شهریور دنبال کنند.


رادیو معارف


شبکه رادیویی معارف برنامه" روضه" را از ساعت ۳۰/۱۷ روز ۱۷ شهریور الی ۲۹ به روی آنتن خواهد برد برنامه ای که به مراسم های خانگی عزاداری، باید و نبایدهای آن، تحریفات شکلی و محتوایی اینگونه مجالس خواهد پرداخت.


رادیو تهران


شبکه رادیویی تهران با پخش برنامه" بین الحرمین" می کوشد تا با پخش قسمت هایی از اجرای تعزیه، خوانش شعر و روایات درباره عاشورا و تلفیق هنرمندانه آن با سخنرانی های مرحوم علامه جعفرب به تبیین فرهنگ پیشرو عاشورایی در بین مخاطبان پایتخت نشین خود بپردازد.

تهرانی ها می توانند این برنامه را ساعت ۳۰/۶ روزهای ۲۸ و ۲۹ شهریور از گیرنده های خود دریافت نمایند.


رادیو ورزش


شبکه رادیویی ورزش با برنامه "با گزارشگران"، رأس ساعت ۳۰/۲۳ که همراه شده اید با انعکاس اخبار مراسم عزادارای امام حسین(علیه السلام) و پوشش حضور ورزشکاران در هیئت های مذهبی رو به رو خواهید شد. این برنامه از ۲۰ شهریور الی ۲۴ شهریور پخش خواهد شد.


رادیو سلامت


شنوندگان شبکه رادیویی سلامت در ایام محرم برنامه" کودک من" را ساعت ۳۰/۱۶ خواهد شنید. برنامه ای که با انواع روش های برنامه سازی به انتقال آموزه های عاشورایی به فرزندان خواهد پرداخت.


رادیو گفتگو


شبکه رادیویی گفتگو با برنامه" عشق بدون مرز"از تاریخ ۲۰ الی ۳۱ شهریور، ساعت ۱۱ به روی آنتن رفته و با بررسی آیین های عزاداری در کشورهای دیگر از طریق گفت و گو با رایزنان فرهنگی ایران در این کشورها به گسترش فرهنگ عاشورایی اشاره خواهد داشت.


رادیو اقتصاد


شبکه رادیویی اقتصادمتناسب با مأموریت خود برنامه" نودو هشتی ها" را ساعت ۱۷ برای مخاطبان خود پخش خواهد کرد. برنامه ای که درس ها و آموزه های واقعه عاشورا در زندگی امروز اقتصادی را به بررسی خواهد گذاشت.


رادیو نمایش


شبکه رادیویی نمایش با " نمایش هامون" در دهه  اول محرم داستان هامون گاراژدار که سال ها به ازدواج با پوران صبر کرده را روایت می کند. روایتی که با شعر کربلا آغاز می شود و حوادث را در پی دارد.

این نمایش رادیویی از ساعت ۲۵/۱۱ در دهه اول محرم از این شبکه پخش خواهد شد.


شبکه رادیویی پیام در نموداری موزون به آداب و آیین و رسوم عزاداری در ماه محرم ردر اقصی نقاط ایران عزیز اشاره خواهد داشت. اشاراتی که با تمهیدات شنیداری مخاطب را در حال و هوای محرم قرار داده و بهآرامش مومنانه دعوت می کند.


رادیو صبا


شبکه رادیویی صبا با برنامه"سینما صبا" به بررسی فیلم های عاشورایی خواهد پرداخت. شنوندگان این برنامه می توانند ساعت ۲۴ شنونده این برنامه باشند

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°