همتی: نقدینگی را مهار می کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:54 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۶۲۵۱۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
رئیس بانک مرکزی گفت: این بانک با همکاری بانک‌ها روند رشد نقدینگی را مهار می کند و آن را درخدمت تولید و اقتصاد قرار می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از از روابط عمومی بانک مرکزی در جلسه عبدالناصر همتی با مدیران عامل بانک ها، همتی در جلسه با مدیران عامل بانک ها گفت: بانک مرکزی با قدرت، ارز مورد نیاز کالاهای ضروری و اساسی و نیز مواد اولیه و کالاهای واسطه ای کارخانجات و نیازهای واقعی مردم را تأمین می کند.
همتی: نقدینگی را مهار می کنیم
 
رئیس کل بانک مرکزی افزود: با وجود تلاش دولت آمریکا برای قطع درآمدهای ارزی کشور، تدابیر مختلفی برای خنثی سازی این اقدامات در نظر گرفته شده است.

همتی با اشاره به اینکه تلاش دولت براین است که دراین جنگ اقتصادی کمترین فشار ممکن به مردم وارد شود، ابراز امیدواری کرد که روند جاری حداقل منجر به اصلاح الگوی مصرف و واردات کشور شود و کشور در مسیر تعمیق تولید ملی و توسعه صادرات قرارگیرد.

در این دیدار، مدیران عامل بانکهای کشور آمادگی خود را برای همراهی و کمک به بانک مرکزی در کنترل و مهارنقدینگی و پشتیبانی از فعالان اقتصادی اعلام کردند و مقرر شد در کنترل بازار ارز نیز با سیاستهای بانک مرکزی همراهی کنند.
 
همچنین در این جلسه مهمترین مسایل پولی و بانکی کشور بررسی ونقش بانکها در ایجاد فضای مناسب برای تداوم امید بخش کسب و کار در کشور بررسی شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°