پاسخ موشکی اخیر دفاع از خود بود و اجازه نمی‌دهیم این نا امنی‌ها ادامه یابد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:19 - پنجشنبه 01 اسفند 1398
کد خبر : ۶۲۵۲۴۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
سردار سرلشگر باقری، حمله اخیر موشکی سپاه به مقر تروریست‌ها را در شمال عراق بیانگر قدرت اطلاعاتی و موشکی نیروهای مسلح دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرلشکر" محمد باقری" در حاشیه چهلمین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین در جمع خبرنگاران درباره حمله موشکی اخیر به مراکزی در کردستان عراق و پاسخ دندان‌شکن ایران به اقدامات تروریستی گروه مذکور اظهار کرد: در سال 75 مسئولان کردستان عراق و همچنین مسئولان حزب دموکرات کردستان به صورت کتبی تعهد دادند که در ایران دست به هیچ‌گونه عملیاتی نزنند اما با تحریک آمریکایی‌ها عهد و پیمان خود را شکستند و دست به اقدامات تروریستی زدند.
 
او افزود: پس از این اقدامات و تحرکات چندین بار تذکراتی به آنها داده شد و حتی مسئولان اقلیم کردستان نیز تذکراتی به این گروه دادند که متاسفانه گوشی برای شنیدن آن نداشتند، بر همین اساس اقدامات آنها برای ما قابل تحمل نبود.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دولت عراق و اقلیم کردستان نباید اجازه تشکیل مقرهایی در مناطق تحت نفوذشان را بدهند تا اقداماتی برای ناامنی در کشورهای همجوار انجام شود.
 
سرلشکر باقری تصریح کرد: واقعیت آن است مسئولان اقلیم کردستان و دولت عراق باید این افراد را که مجرم هستند به جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند و اگر نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند حداقل باید این افراد و گروه‌ها را از کشورشان اخراج کنند.
 
او اعلام کرد: در صورتی که اقدامات این گروه‌ها و افراد ادامه یابد اتفاق اخیر می‌تواند تکرار شود؛ پاسخ موشکی اخیر ما حق دفاع از خود بود و اجازه نمی‌دهیم این نا امنی‌ها ادامه یابد.
 
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که آیا در این حملات موشکی به تمام اهداف از پیش طراحی شده دست یافتیم یا خیر، گفت: تمام اقدامات اطلاعاتی، طرح‌ریزی صحنه و نهایتا عملیاتی موشکی‌مان به صورت دقیق انجام شد.
 
سرلشکر باقری در خاتمه گفت:‌ به هر حال اینکه در چنین فاصله‌ای موشکی به اهداف مورد نظر شلیک و به محل جلسه مورد نظر اصابت کند، این موضوعی اتفاقی نیست و امیدواریم دیگر نیاز به تکرار چنین پاسخ‌هایی نباشیم. نمایش قدرت اطلاعاتی و موشکی نیرو‌های مسلح  رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: با دشمنان اتمام حجت می‌کنیم و پیغام و تذکر هم می‌دهیم؛ اما اگر توطئه‌ها ادامه پیدا کند، چاره‌ای جز برخورد نیست.
 
سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز در آیین دانش‌آموختگی دانشجویان انتظامی دانشگاه امین با اشاره به حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌ها در شمال عراق اظهار داشت: اتفاقی که در روزهای اخیر با قدرت تمام در منطقه محقق شد، اتفاق کوچکی نبود. نمایش توان موشکی بخش کوچکی از این اتفاق بزرگ بود.
 
بخش بزرگ تر این جریان ، نمایش قدرت تدبیر، قدرت اطلاعاتی، قدرت طراحی و هماهنگی و قدرت فرماندهی و ارتباط و در نهایت بیانگر قدرت تمام کننده موشکی بود که چنین حادثه بزرگی را رقم زد.
 
او  افزود: در اینجا اعلام می‌کنیم که چنانچه چنین توطئه‌افکنی‌ها ادامه پیدا کند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ساکت نمی‌نشینند.
 
سرلشکر باقری تاکید کرد: ما صبر می‌کنیم، اتمام حجت می‌کنیم، پیغام و تذکر هم می‌دهیم؛ اما اگر توطئه‌ها ادامه پیدا کند، چاره‌ای جز برخورد نیست؛ چرا که بر اساس منشور ملل متحد، این حق طبیعی هر ملت و کشوری است که در برابر دشمن از خود دفاع کند.
 
ما صبر نمی‌کنیم که ناامنی به داخل خانه‌های مردم ما بیاید یا به کارخانه‌ها و مراکز جمعیتی و توسعه‌ای ما راه پیدا کند. ما دارای نیروهای مسلح و نظامی فعال هستیم و با ریشه توطئه‌ها برخورد می‌کنیم.
 
در پیشبرد اهداف از شماتت نادان ها و بدخواهان نهراسید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مقام معظم رهبری عنایت و توجه خاصی به ناجا دارند و همواره به مقامات کشور و فرماندهان نیروهای مسلح در حمایت و پشتیبانی با تمام توان از نیروی انتظامی تأکید داشته اند. 
 
سردار سرلشکر پاسدار " محمد باقری اظهار داشت: در آستانه ورود به ماه محرم هستیم و این مراسم پرشکوه در چنین ایامی برگزار شده است تا نشانه سربازی همه ما در مکتب امام حسین (ع) و فرزندان آن امام همام باشد.
 
او افزود: از عاشورا و مکتب عاشورا درس بندگی، ایثار، نپذیرفتن ذلت، جانفشانی در راه اسلام و فداکاری در راه اسلام آموخته ایم و آموخته اید.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: درود و سلام بر روح بلند حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان گرانقدر به ویژه شهیدان نیروی انتظامی می فرستیم و به محضر فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) سلام و درود می فرستیم.
 
او تصریح کرد : برگزاری این مراسم به عنوان پایان دوره آموزشی عده ای از عزیزان جان برکف ما که امروز مفتخر به دریافت درجه شدند و آغاز مسیر مقدس خدمت به میهن اسلامی و مردم عزیز را تجربه می کنند و همچنین اخذ سردوشی عده ای دیگر از عزیزان ما ست که به این کسوت مقدس در آمده اند و بیانگر بزرگی این روز است.
 
سرلشکر پاسدار باقری تاکیدکرد: خدمت به ملت ایران و میهن اسلامی، خدمت به کشوری که افتخار حرکت در مسیر آرمان های الهی و اسلامی را دارد، خدمتی مقدس و بی نظیر است.
 
این حکومت مقدس نتیجه 14 قرن تلاش علما، صلحا، شهدا و مردم گذشته ای است که تلاش کردند، با ظلم و ستم جنگیدند و آرزو داشتند چنین حکومتی در ایران برقرار شود و به لطف الهی، خون شهدا، ایثار جانبازان گرانقدر و ملت ایران، این نظام مقدس برپا شده است و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پیشرو داریم و گرامی می داریم.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: مقام معظم رهبری عنایت و توجه خاصی به نیروی انتظامی دارند و همواره به مقامات کشور و فرماندهان نیروهای مسلح تأکیدشان این است که با تمام توان از نیروی انتظامی حمایت و پشتیبانی کنند تا این نیروی ارزشمند بتواند مسئولیت های متنوع و خطیر خود را به خوبی به انجام برساند.
 
او در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانشجویان و فراگیران دانشگاه علوم انتظامی امین تاکید کرد: دوره آموزشی در دانشگاه علوم انتظامی امین قطعا دوره ای مفید و خاطره انگیز برای یکایک شما خواهد بود،
 
دوره ای که آموزش و فراگیری علمی و مهارتی، به همراه بصیرت افزایی، تعمیق معنویت و دوستی برای شما است، دوره ای ماندگار که در تمام عمر به یاد خواهید داشت. نیروهای مسلح در دادن پاسخ دندان شکن به دشمنان ذره ای کوتاهی ندارند.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح دردادن پاسخ دندان شکن به دشمنان ذره ای کوتاهی ندارند.
 
سردار سرلشکر پاسدار " محمد باقری "تصریح کرد: کشور ما با جنگ بزرگ اقتصادی و روانی مواجهه است و در این نبرد نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده دارند.
 
او اضافه کرد: نیروهای دفاعی کشور اعم از ارتش، سپاه و وزارت دفاع، مسئولیت دفاع در برابر تهدیدات نظامی را بر عهده دارند و نیروی انتظامی مسئولیت برقراری نظم، امنیت و آرامش را عهده دار است که این نعمت مقدمه واجب و ضروری برای هر فعالیت توسعه ای، اقتصادی، دینی، اجتماعی، مذهبی و ... در کشور ما و هر جای جهان است و خداوند را شاکریم تحت فرماندهی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا چنین کشور امن داریم.
 
سرلشکر پاسدار باقری تأکید کرد: نیروهای مسلح کشور در دادن پاسخ دندان شکن به دشمن، ذره ای کوتاهی ندارند و به اذعان دشمنان ایران اسلامی، برغم اینکه در معرض بیشترین تهدیدات هستیم، بالاترین امنیت را تجربه می کنیم.
 
او افزود: ما در تمامی زمینه ها در کنار مسئولان نظام ، دولت ، قوای سه گانه هستیم و از آنها پشتیبانی می کنیم تا بتوانند با پیروی از تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهند و کشور را به سمت توسعه، شکوفایی اقتصادی و .... ببرند.
 
او در ادامه خطاب به دانشجویان اظهار داشت: اشراف اطلاعاتی، شناسایی جرم های نوین و بهره مندی از دانش روز از وظایف سنگینی است که بر عهده شماست و بحمدالله این دانشگاه به خوبی توانسته دانش روز را به دانشجویان منتقل کند.
 
او اضافه کرد: همواره سعی کنید همگام با علوم و دانش روز حرکت کنید و یک گام و بلکه چند گام از کسانی که به دنبال استفاده از دانش روز برای تولید جرایم هستند، جلوتر باشید و مسئولیت خود را به خوبی انجام دهید.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: وظیفه ما است که ناجای خدوم ، زحمتکش، آگاه و توانمند را با حداکثر توان پشتیبانی کنیم تا بتواند توان و آمادگی خود را روز به روز افزایش دهد از نظم و امنیت جامعه پاسداری کند.
 
او اضافه کرد: کشور ما در منطقه ناآرام غرب آسیا، آرامترین و امن ترین کشور است و براساس شاخص ها جزء کشورهای امن دنیا محسوب می شود و این مهم در کنار تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و سایردست اندرکاران امنیتی و انتظامی، جزء افتخارات نیروی انتظامی است.
 
عالی ترین مقام ستاد کل نیروهای مسلح کشور خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با جان و خون خود پای امنیت و آرامش ایستاده، جریان و رود شهادت در نیروی انتظامی جاری است و در حوادث مختلف علی رغم اینکه پلیس با درایت عمل می کند و هوشمندانه در صحنه است شاهدیم که برخی مواقع شهدایی تقدیم انقلاب می کند که بر دوش مردم حمل می شوند و انسان به خود می بالد که دارای چنین نیروهای مدافعی در کشور هستیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۸°