بیانیه اخیر کاخ سفید فاقد هرگونه وجاهت است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:31 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۶۲۵۴۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
قاسمی:
­سخنگوي وزارت امور خارجه با رد و محكوميت بيانيه اخير كاخ سفيد، آن را فاقد هر گونه وجاهت، حيرت انگيز، تحريك آميز و غيرمسئولانه خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مركز ديپلماسي عمومي و رسانه اي وزارت امور خارجه، بهرام قاسمي در واكنش به بيانيه كاخ سفيد درخصوص ناآرامي هاي چند روز اخير در عراق و شهر بصره، صدور چنين بيانيه اي را  فاقد هر گونه وجاهت، حيرت انگيز، تحريك آميز و غيرمسئولانه دانست و به شدت آن را محكوم كرد.
 
او سياست هاي تنش زا و اقدامات مداخله جويانه و دخالت هاي تجاوزكارانه دولت امريكا را عامل و علت اصلي بي ثباتي، ناآرامي و ايجاد تنش و تفرقه در منطقه دانست و افزود: سياست هاي اين كشور در عراق حاصل و ثمري جز ايجاد ناامني و بي ثباتي به دنبال نداشته  و شرايط و آشوب هاي اخير در عراق از جمله حمله و آتش زدن ساختمان سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در بصره نتيجه اين سياست ها و حمايت هاي آشكار و نهانِ نابخردانه و كوته بينانه آنها از گروه هايي است كه خشونت و افراط گرايي را  توسعه و ترويج  داده و آن را به امري روزمره و عادي بدل كرده اند.
 
قاسمي در ادامه تأكيد كرد: دولت امريكا بايد پاسخگوي حمايت هاي چندين ساله خود از اينگونه گروه ها در منطقه باشد و صدور چنين بيانيه هاي فرافكنانه و مشكوك كه به نوعي فرار به جلو قلمداد مي شود هم نمي تواند از بار مسئوليت آنها در ايجاد تنش و حمله به مكان هاي ديپلماتيك و ساختمان هاي دولتي در آن كشور و ديگر مناطق جهان بكاهد.
 
او افزود: امروز  بسياري از دولتمردان، سياستورزان و روشنفكران در جاي جاي جهان از نقش فزاينده ايالات متحده در ايجاد بي ثباتي، نا امني و زياده خواهي هاي قلدرمآبانه  آن به خوبي آگاهند.
 
امريكا بايد بداند با اينگونه فرافكني هاي ناشيانه قادر به سرپوش نهادن بر نتايج سياست هاي غلط، بي حاصل و ثبات زداي خود در منطقه نيست.
 
سخنگوي وزارت امور خارجه در ادامه ضمن تأكيد بر سياست اصولي و هميشگي جمهوري اسلامي ايران در حفظ صلح و ثبات و امنيت در كشورهاي منطقه، گفت: عراقِ امن و توسعه يافته همواره از خواسته ها و اولويت هاي جمهوري اسلامي ايران است و توطئه هاي طرف هاي ثالث نمي تواند مانع توسعه و ارتقاي اين روابط ديرينه و مستحكم شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°