خصوصی سازی،دوای درد سرخابی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:27 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۶۲۵۷۰۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰
کارشناسان معتقدند بسیاری از مشکلات پرسپولیس و استقلال از دولتی بودن این تیمها ناشی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم در ارتباط تلفنی با برنامه نبض ورزشی گفت:  من معتقدم باشگاه ها باید به صورت جدی به بخش خصوصی واگذار شود تا روند تبدیلشان به باشگاه حرفه ای تسریع شود.
 
تاج با تایید پرداخت بدهی های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت:  این اتفاق خوبی بود این که به هرحال قراردادها واقعی شد و باشگاه ها ساختار حقوقی خوبی پیدا کردند.
بدهی های استقلال صاف شد 
 
 ملکی رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال در ارتباط تلفنی با برنامه نبض ورزش شبکه خبر با اشاره به اینکه  بدهی های باشگاه استقلال منهای مالیات همه پرداخت شد و به صفر رسید گفت: مجموع بدهی های باشگاه با مالیات حدود 160 تا 170 میلیون بود، این در حالیکه 2 تیم پایتخت دولتی هستند و  درآمدی نداشته اند که بتوانند مالیات بدهند.
وی ادامه داد: منهای مبلغ مالیات بدهی های استقلال به افراد و سایرین حدود 68 میلیارد بود که همه صاف شد.
 
 وی افزود: ما صورت های مالی را دقیق و شفاف کرده ایم و بعد از اعلام نظر حسابرس ها در سایت هم منتشر خواهد شد. 
 
ملکی درباره اداره باشگاه های استقلال و پرسپولیس هم گفت: لازم نیست پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذار کنیم بلکه باید مدیرانی را برای این باشگاه ها انتخاب کنیم که بنگاهداری بلد باشند.
 
بدهی های استقلال صاف شد 
 
در این برنامه کاظم اولیایی کارشناس فوتبال هم گفت: ما نظام درست باشگاهداری نداریم و طرح جامع باشگاهداری چند سال است که در مجلس دست به دست می شود و با این شیوه و این راهی که می رویم  بیراهه است و به جایی نمی ر سد. 
 
بدهی های استقلال صاف شد 
 
اولیایی افزود: دولت باید ورزش همگانی را توسعه دهد و حمایت کند اما می بینیم که برعکس عمل می کند.
 
این کارشناس فوتبال با انتقاد از شیوه اداره باشگاه های فوتبال استقلال و پرسپولیس گفت: مسئولیت ورزش کشور با وزیر ورزش است و 2باشگاه استقلال و پرسپولیس دولتی اند و دولت نباید با بخش خصوصی رقابت کنند هیچ کجای دنیا به بخش خصوصی نمی گویند استادیوم بساز بلکه دولت استادیوم می سازد و در اختیار بخش خصوصی می گذارد.
 
محمدصادق رئیسی کیا کارشناس مالی فوتبال هم گفت: چرخۀ مالی درستی در نظام باشگاهداری نداریم و برای این موضوع باید چاره اندیشی اساسی کرد و علت وضع موجود هم این است که باشگاهداری حرفه ای،  تصدی دولت را نمی پذیرد و با استمرار مالکیت و تصدی دولت در ورزش حرفه ای حجم دیون و بدهی باشگاه ها اضافه خواهد شد. 
بدهی های استقلال صاف شد 
 
رئیسی کیا گفت: استادیوم ها باید به باشگاه ها واگذار شود زیرا ابزار باشگاهداری همین داشتن استادیوم و ورزشگاه است و اجاره دادن اماکن ورزشی به بخش خصوصی که خصوصی سازی نیست. 
 
برچسب ها: نبض ورزشی ، فوتبال
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°