افزایش سقف تسهیلات بازسازی برای زلزله زدگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:59 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۶۲۶۳۰۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
معاون بازسازی بنیاد مسکن:­ افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به همه بانک ها ابلاغ شده و قابل پرداخت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عزیز الله مهدیان با اشاره به اینکه تسهیلات بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان همزمان مصوب شد افزود: ­ سقف تسهیلات روستایی 30 میلیون­ تومان بود که علاوه بر آن­­5 میلیون تومان کمک بلاعوض و­ 10 میلیون تومان وام معیشتی و 2 میلیون تومان­ کمک ­بلاعوض معیشتی بود که برای جبران­ افزایش اخیر مصالح ساختمانی، دولت تسهیلات را افزایش داد.

وی ادامه داد: اکنون تسهیلات مناطق روستایی زلزله زده­ به­ 35میلیون تومان ­و 10 میلیون­ تومان کمک بلاعوض رسید و در مناطق­ شهری نیز تسهیلات­­ از 40 میلیون تومان­ به 50 میلیون تومان­ و در کمک بلاعوض از 6 میلیون تومان به­ ­11 میلیون تومان­ رسید.

وی بیان کرد: تسهیلات در مناطق شهری با کارمزد ­­5 درصد و در­ روستاها با کارمزد­ 4 درصد پرداخت می شود.

وی افزود: افزایش سقف تسهیلات به همه بانکها اعلام شده و بانک ها هم پرداخت می کنند.

مهدیان­ با اشاره به اینکه­ در مناطق روستایی کار خوب پیش رفته است­تاکید کرد:­ سازه­ 18 هزار و 700 واحد روستایی تکمیل و­ سقف 15 هزار واحدزده شده است.

وی ادامه داد:­ تا پایان شهریور 12 هزار و 700 واحد مسکن روستایی که 100 درصد تخریب شده بود­ به پایان می رسد و­ تا پایان سال همه ­­واحدهای تخریب شده مسکن روستایی­ قابل سکونت می شوند.

وی بیان کرد: به دلیل­ گرانی مصالح،­ از روز گذشته، هزار تن آهن به کمک وزارت صنعت، معدن ­­و تجارت­ و ذوب آهن اصفهان خریداری شد و تا پایان هفته 11 هزار تن خریداری ­ و به منطقه ارسال­ می شود تا روند بازسای سرعت پیدا کند.

معاون بازسازی بنیاد مسکن ادامه داد: در مناطق شهری نیز­ تا پایان سال بخش عمده ای از­ سفت کاری آن تمام می شود و تا پایان 6 ماه نخست سال ­98کل ساختمان ها تکمیل می شود.

معاون بازسازی بنیاد مسکن گفت: هر 5 سال یک بار نمونه گیری از مسکن روستایی انجام می شود 3 دور انجام شده و این­ دور ه چهارم است. از چند روز قبل کار اجرایی شروع شده و کار میدانی آن از 11 مهرماه شروع و به مدت یکماه از همه­­ روستاهای کشور نمونه گیری خواهیم کرد تا کیفیت مسکن روستایی مشخص شود.­

وی ادامه داد: در این آمار گیری، روستاها شناسنامه دار می شوند و­ معیشت، کیفیت واحدهای مسکونی، بهره مندی از خدمات­ و رضایت مردم بررسی می شود تا در برنامه ریزی ها از ان استفاده ش ود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°