جراحی زیبایی، نیازمندِ قانون جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۶۲۶۶۳۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: برای جبران تضییع حقوق متقاضیان جراحی زیبایی و نیز پزشکان صاحب صلاحیت خلأ قانون وجود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر نیکومرام در گفتگوی 18:30 دقیقه شبکه خبر با بیان این مطلب گفت: تا قانونی نباشد که پزشک با صلاحیت را از فاقد صلاحیت مشخص کند و تا سختگیری نباشد نمی توان به وضع نابسامان جراحی های زیبایی سر و سامان بخشید.

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی افزود: طبق قوانین فعلی مسیر قانونی پیچ در پیچ و روند رسیدگی  به شکایت بیماران و آسیب دیدگان بسیار طولانی است.

نیکومرام گفت: همه کشورها از جمله فرانسه مشخصا برای مقابله با افزایش بی رویه و غیر ضروری جراحی های زیبایی و نیز جلوگیری از فعالیت کسانی که فاقد صلاحیت حرفه ای برای جراحی زیبایی هستند، قانون جدید وضع کرده اند و ما هم باید این کار را بکنیم.

دکتر جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در پاسخ به دکتر نیکومرام گفت: نیازی  به قانون جدید نیست و مسیر قانونی رسیدگی به شکایت بیماران مشخص است و هر بیماری که شکایتی داشته باشد می تواند شکایت کند، بعد مراحل رسیدگی به آن طی خواهد شد و نیازی به وضع قانون جدید برای جراحان زیبایی نیست و اگر دکتر نیکومرام می خواهد این مشکل را از طریق رسانه ها حل کند تلاششان را بکنند.
 

 

جراحی زیبایی نیازمندِ قانون جدید

دکتر نقیب زاده  رئیس انجمن رایتولوژی ایران گفت: نمی توان جلوی کسی را که می خواهد عمل زیبایی کند گرفت زیرا این حق اوست اما این وظیفه ما پزشکان و همه رسانه ها به ویژه صدا سیما و نیز متولیان نظام پزشکی و وزارت بهداشت است که درباره نیاز به جراحی زیبایی و عوارض و عواقب آن به متقاضی توضیح دهیم و او را از خطرات و عوارض آن آگاه کنیم.

جراحی زیبایی، نیازمندِ قانون جدید 

دکتر نقیب زاده با انتقاد از افراد فاقد صلاحیت حرفه ای که مبادرت به جراحی زیبایی می کنند افزود: البته کشور ما پزشکان و امکانات خوب و مراکز پیشرفته ای برای جراحی زیبایی دارد و از آن می توان برای توسعه توریسم سلامت استفاده کرد.

دکتر علیرضا عسگری مدیرکل نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: معضل جراحی های زیبایی غیر ضروری و پر عوارض پیش از آنکه معضلی درمانی باشد، مسئله ای فرهنگی است و متاسفانه درصد جراحی های زیبایی ای که افراد فاقد صلاحیت حرفه ای آن را انجام می دهند بیشتر از جراحی هایی است که پزشکان و متخصصان امر و با صلاحیت انجام می دهند.  

 

جراحی زیبایی نیازمندِ قانون جدید

 وی گفت: متاسفانه برخی از پزشکان هر  متقاضی ای را عمل می کنند، چه جراحی زیبایی برایش لازم و ضرورت داشته باشد چه نداشته باشد و به فرد راجع به عوارض آن هم هیچ اخطار و توضیحی نمی دهند و از این جهت گلایه ای اگر باشد بیشتر متوجه این پزشکان است.

 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۵۹°    ۳۰.۹۹°