«سکه ثامن» مجوز داشت اما نه برای کسب و کار اینترنتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:40 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۶۲۸۱۵۴
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸
سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: مجوز اتحادیه های سنتی برای کسب و کار اینترنتی اعتبار ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیری با حضور در گفتگوی 18:30 با بیان اینکه نشان کسب و کار در فضای مجازی نمی تواند تضمین کننده صحت و سلامت کسب و کار در فضای مجازی باشد، گفت: مالباختگان خریداران آنلاین سکه و طلا به نشان اعتماد، اعتماد کردند؛ این نشان برای احراز هویت است.
 
او افزود: «کسب و کار اینترنتی سکه ثامن» در تیر ماه 96 نماد اعتماد دریافت کرده است که متناسب با مجوز اتحادیه صنف طلافروشان در سال 95 بوده است.
 
سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک با اشاره به اینکه مجوز طلا فروشی سکه ثامن تا سال 1400 اعتبار دارد، افزود: بر اساس مجوز طلا فروشی و برخی تحقیقات معاونت تسهیل در سال 96 به این شرکت مجوز کسب و کار اینترنتی داده شده است.
 
ماجرای ورشکستگی شرکت موسوم به «سکه ثامن» 
 امیری به مصوبه شورای پول و اعتبار در سال 93 و ممنوع بودن فروش سکه اینترنتی اشاره کرد و گفت: شرکت «سکه ثامن» نماد الکترونیکی اخذ شده را برای فروش اینترنتی سکه اخذ نکرده است بلکه مجوز فروش طلای آب شده و جواهرآلات و مصنوعات طلا را گرفته است.
 
او گفت: ما در سال 96 متوجه شدیم این موسسه اقدام به فروش اینترنتی سکه کرده است، در سال 97 به این موسسه به دلیل رسیدگی نکردن به شکایات مکرر اخطار داده شد و معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک مطلع شده است.
 
امیری به اصلاح مجوز شرکت سکه ثامن پس از سه اخطار اشاره کرد و گفت: بعد از اخطار های داده شده به این شرکت در سال 97 شرکت «سکه ثامن» فروش سکه طلا را حذف و فقط اقدام به فروش طلای آب شده کرده است.
 
امیری به سه روش جاری در تجارت اشاره کرد و گفت: مشتری ها به امید دریافت آتی اقدام به خرید اینترنتی کردند اما این شرکت تحویل طلا را به تعویق انداخت.
 
سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک افزود: نشان «نماد کسب کار در فضای مجازی» یک نشان کامل برای اعتماد به موسسه نیست و «سکه ثامن» هیچگونه مجوز کسب و کار در فضای مجوزی نداشته است. 
 
او به تعلیق شدن «نماد اعتماد» پس از توجه نکردن به اخطار ها و شکایت ها اشاره کرد و گفت: از تاریخ 25 شهریور یعنی 5 روز پیش مجوز کسب طلا فروشی وی تعلیق شده بود.
 
سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیک افزود: ما به مشارکت فعالیت بانک ها در مورد افزایش نابهنگام حساب های بانکی برخی شرکت ها برای مقابله با فعالیت های پولشویی نیاز داریم و از دغدغه های ماست.
 
او از استعلام پلیس فتای مرکز گفت و افزود: وقتی شکایت ها از یک تعدادی بیشتر می شود دادستانی ورود می کند.
 
 ماجرای ورشکستگی شرکت موسوم به «سکه ثامن»
رئیس اتحادیه طلا و جواهر در ارتباط تلفنی گفت: موسسه سکه ثامن هیچگونه مجوزی از اتحادیه تهران نداشته است، مجوز وی از شهرستان  «بناب» صادر شده است.
 
آیت محمد ولی گفت: این موسسه 6 ماه است که در تهران فعالیت می کند و در شهریور پس از دو اخطار گذشته اخطار سوم، به پلمپ واحد صنفی منجر شد.
 
ماجرای ورشکستگی شرکت موسوم به «سکه ثامن»
 
سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی در ارتباط تلفنی نیز گفت: این شرکت مجوزی برای کسب و کار مجازی نداشته است، علاوه بر این موسسه ملزم به گرفتن مجوز کسب و کار کشوری بوده است، مجوز این شرکت خاص شهرستان بناب بوده است.
 
 الفت نسب افزود: این شرکت در زمان راه اندازی اتحادیه در دی سال 95 درخواست مجوز کرده است.

او گفت: 8 ماه است که اتحادیه راه اندازی شده است، اگر این مشکل به اتحادیه اطلاع رسانی می شد ما هم با فیلترینگ کردن آن می توانسیم کمک کنیم.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°