تجمع 700 هزار نفری بسیجیان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:48 - جمعه 04 بهمن 1398
کد خبر : ۶۳۰۵۲۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
رئیس سازمان بسیج مستضعفین از پایان موفقیت آمیز و دستاوردهای بزرگ رزمایش عاشورایی بسیج خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور در نشست خبری گفت: رزمایش بزرگ عاشورایی بسیج از 9 شهریور در تمام استان ها آغاز شده است و پنجشنبه 12 مهر با تجمع 700 هزار نفری بسیجیان در سراسر کشور پایان می یابد که 100 هزار نفر از آنان در تهران  گردهمایی دارند.
 
تجمع 700 هزار بسیجی در سراسر کشور 
وی افزود: این رزمایش بزرگ دو بخش داشت که بخش اول شامل هزار گردان بیت المقدس در بیش از 500 شهرستان در سپاه استانی و بخش دوم رزمایش خدمت رسانی بسیج بوده است.
سردار غیب پرور گفت : در بخش خدمت رسانی در ابتدا عدد 7 هزار و 14 گروه جهادی به استعداد 150 هزار نفر را اعلام شد که این عدد به 8 هزار گروه جهادی رسید و بدون ادعا و هیاهو در نقاط مختلف کشور مشغول خدمت رسانی شدند.
سردار غیب پرور با اشاره به اینکه در این مدت هزار و 973 پروژه در بخش عمرانی انجام شد، گفت: نکته قابل توجه این است که 60 درصد از اعتبارات مورد نیاز این طرح ها را مردم و خیرین تامین کردند که نشان می دهد مردم ما باوجود برخی مشکلات معیشتی در مواقع ضروری و کارخیر همواره حاضر هستند.
وی از ارایه 168 هزار خدمت پزشکی در حوزه های مختلف، اجرای 26 هزار برنامه فرهنگی متنوع در این مدت خبر داد و افزود: در بخش کمک به اقتصاد مقاومتی به ویژه در حوزه واحدهای کوچک تولیدی هزار و 187 پروژه اقتصاد مقاومتی راه اندازی شد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در بخش دیگر ارایه خدمت 362 هزار بسته معیشتی و نوشت افزار و اقلام بهداشتی و جهیزیه توسط جهادگران بسیجی در کشور توزیع شد و 327 تیم تخصصی بسیج مهندسین کشاورزی نیز در سراسر کشور خدمت رسانی کردند.
سردار غیب پرور سه کار بزرگ این دوره را از ویژگی های مهم رزمایش بسیجیان برشمرد و افزود: به خصوص کار اول تعریف نوبت کاری ایثار در بخش کارگری بود که در 562 کارخانه کشور قریب به 51 هزار کارگر بسیجی 209 هزار ساعت کار مجانی انجام دادند که در جای خودش بی نظیر است.
وی کار مهم دیگر این رزمایش را در بخش کارمندی دانست و گفت: در همین مدت در هزار و 87 محله و روستای کشور میز خدمت تشکیل شد که 4 هزار و 129 مدیر و مسئول در آن شرکت کردند و در مجموع 42 هزار و 430 نفر مراجعه کردند و بخش قابل توجهی از مشکلات آنها حل شد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین کارویژه سوم رزمایش امسال را در بخش بسیج اصناف برشمرد و افزود: در این طرح که به عنوان طرح یک کاسب، یک دانش آموز اجرا شد هر یک از کاسبان بسیجی تمامی ملزومات یک دانش آموز را از جمله کیف، کفش، لباس و لواز التحریر را تامین کردند که در این طرح نیز 53 هزار نفر از کسبه نیز شرکت کردند و بیش از 5 میلیارد تومان در این بخش کمک شد.
سردار غیب پرور با اشاره به اینکه در روز پنجشنبه تجمع 700 هزار بسیجی در سراسر کشور را خواهیم داشت که 100 هزار نفر از آنها در تهران در ورزشگاه  آزادی تجمع می کنند، گفت: این تجمع با نشاط و پرشور،  آغازی بر شروع دومین چهل سالگی انقلاب اسلامی و خاری بر چشم دشمنان است.
وی با اشاره به حضور گسترده نسل جوان در این رزمایش در سازمان بسیج افزود: بحمدالله 80 درصد نیروهای بسیجی و گردان های رزمی از نوجوانان و جوانان و غالبا زیر 30 سال هستند که سرمایه بزرگی برای انقلاب اسلامی و نظام است.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۶°