دولت نباید در بازار ارز دخالت کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:26 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۶۳۰۵۵۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه نرخ واقعی ارز باید بین 8 تا 11 هزار تومان باشد تاکید کرد: دولت نباید در بازار دخالت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ندری کارشناس مسائل اقتصادی در استودیو خبر 13 شبکه خبر گقت: وقتی نرخ ارز با نرخ واقعی آن فاصله زیادی داشته باشد، احتمال کاهش قیمت آن هم بسیار زیاد می شود.
 او گفت: در سال 68  بعد از پذیرش قطعنامه 598 و در سال 92 هم شاهد کاهش شدید قیمت ارز و سکه در بازار بودیم.
او گقت: در این شرایط  انتظاری از مردم نمی توان داشت، زیرا آنها بر اساس شرایط زندگی خودشان و اطلاعاتی که از بازار بدست می آورند، تصمیم گیری می کنند و نکته مهم دریافت اطلاعات صحیح و درست است که باید بدست مردم برسد.
 او گفت: این وظیفه بانک مرکزی است که اطلاعات درست را در اختیار مردم قرار دهد و این جو ناامن را تا حدودی قابل پیش بینی کند تامردم بتواند تصمیم گیری صحیح داشته باشند.
ندری گفت: توصیه من به بانک مرکزی این است که از این فرصت بوجود آمده استفاده کند و سعی کند روند معکوس بازار ادامه یابد تا مجددا شاهد افزایش نرخ ارز نباشیم.

کارشناس مسایل اقتصادی نرخ واقعی ارز را بین 8 تا 11 هزارتومان دانست و گفت: باید مراقب جهش قیمت ارز باشیم.

او گفت: سامانه نیما داری اشکالاتی است و یکی از راه حلهای این اشکالات، آزاد گذاشتن دست صرافی ها است که بتواند به راحتی ارز مورد نیاز مردم را تامین کنند.
وی افزود: راه حل دیگر مختار بودن صادر کنندگان محصولات غیر نفتی برای اینکه ارزشان را وارد ارز نیما کنند و یا در اختیار صرافی ها بگذارند.
کارشناس پولی و بانکی به دولت توصیه کرد: دست از مداخله کردن در نرخ گذاری بردارد، نرخ ها مسیر خود را پیدا می کنند به شرطی که اطلاعات درست در اختیار مردم قرار بگیرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°