معافیت های مالیاتی استارت آپها و دانش بنیان ها در مناطق روستایی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:17 - سه‌شنبه 19 آذر 1398
دولت عراق امروز را به مناسبت سالگرد پیروزی بر تروریست‌های داعش، تعطیل رسمی اعلام کرد (همزمان با برقراری آرامش نسبی در شهرهای عراق)، منابع پارلمانی از فتنه‌انگیزی محور غربی ـ صهیونیستی ـ سعودی در انتخاب نخست وزیر جدید هشدار دادند چهاردهمین نشست روند صلح «آستانه» درباره سوریه با حضور نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه در پایتخت قزاقستان آغاز شد رئیس‌جمهور سوریه در مصاحبه با یک شبکه ایتالیایی: اروپا و آمریکا از اصلی‌ترین حامیان تروریست‌ها در سوریه هستند بشار اسد: آینده سوریه امیدوارکننده است؛ کشور با قدرت بیشتری نسبت به قبل، از این بحران خارج خواهد شد نشست سران گروه نورماندی (آلمان، روسیه، اوکراین و فرانسه) با هدف پایان دادن به جنگ در شرق اوکراین در پاریس برگزار شد سران شرکت‌کننده در اجلاس پاریس، خروج نیروهای نظامی را از مناطق مناقشه در اوکراین خواستار شدند رئیسان جمهور روسیه و اوکراین درباره آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردند پوتین و زلنسکی همچنین از برگزاری نشست دوم «نورماندی» در چهار ماه آینده خبر دادند رئیس جمهور اوکراین تبادل اسرا بین این کشور و روس‌گرایان شرق اوکراین را خواستار شد روسیه برای هزاران تن از ساکنان روس‌گرای «دونباس» (منطقه مورد مناقشه شرق اوکراین) گذرنامه صادر کرد دولت هلند پس از حدود ۶ سال، سطح هشدار امنیتی را برای حملات تروریستی کاهش داد سیل و رانش زمین در اوگاندا ۱۷ کشته و هزاران بی‌خانمان برجا گذاشت جاری شدن سیل در آفریقای جنوبی نیز زندگی مردم را مختل کرده است
کد خبر : ۶۳۱۱۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از معافیت مالیاتی چندین ساله استارت آپها و دانش بنیان ها روستایی علاوه بر تسهیلات دیگر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید ابوالفضل رضوی در گفتگوی 18:30 گفت: پس از 3 ساله و نیم فعالیت برای اشتغال و توسعه 31 روستا و مناطق محروم همچنین افزایش توان افزایی اقتصادی و تولید روستایی به این نقطه رسیدیم که روستاییان کشور بتوانند در تولید محصولات و خدمات کشور سهم بیشتری را ایفا کنند.
 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه با دو روش روستاییان را ترقیب و تشویق به اشتغالزایی و رونق تولید شده اند گفت: در سال گذشته بوسیله قانون اشتغال روستایی و عشایری با اذن مقام رهبری و مجلس برداشت مبلغ 1 و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی کشور با کارمزد صفر درصد در کنار ذخایر تخصیص یافته بانک ها و در روش دوم با همکاری بنیاد مستضعفان تخصیص 40 میلیارد تومان (در سال 95 و 96) و 25 میلیارد تومان برای سال 97 برای هر استان اختصاص یافت.
 
 او گفت: بر اساس حمایت های مالی انجام شده واحد های اشتغال روستایی پایدار به بهره برداری رسید.
 
ضرورت ها و چگونگی حمایت از کارآفرینان روستایی 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه تا کنون 120 هزار شغل تا کنون ایجاد شده است گفت: مسئولین استانی می توانند با در خواست وام تا سقف 10 میلیارد تومان موافقت کنند.
 
رضوی افزود: پنجمین همایش یکروزه روز ملی روستا و عشایر در 15 مهر با رویکردی متفاوت و کاربردی برگزار می شود.
او افزود: این دروه از همایش ملی روز روستا و عشایر با شعار کارآفرینان روستایی، کالای ایرانی، ارتقاء تولید ملی و ارزش آفرینی در قالب 7 کمیته برگزار می‌شود.
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: در قانون اشتغال پایدار روستایی مرزی و عشایر نشین علاوه بر مشاوره های اقتصادی وام 4 درصد و روستاییان غیر مرزی وام 6 درصد دریافت می کنند. همچنین از محل بانک سینا وام 8 درصد دریافت می کنند.
 
رضوی با بیان اینکه تا کنون 125  استارت آپهای روستایی شناسایی شده است گفت: نخستین استارت آپ های روستایی در شهریور امسال به همایش قزوین دعوت و تشویق شدند.
 
رضوی در مورد حمایت از شرکت های استارت آپها و دانش بنیان ها افزود: هزینه سرانه اشتغال استارت آپها و دانش بنیان ها تا 400 میلیون تومان در نظر گرفته می شود علاوه بر این در صورتیکه شرکت های استارت آپها بعنوان پیشران توسعه روستایی باشند می توانند وام هم بگیرند.
او افزود: شرکت های استارت آپها و دانش بنیان ها در مناطق روستایی از 5 تا 15 سال از پرداخت مالیات معاف هستند.
 
او با استناد به آمار 4 بانک عامل پرداخت کننده وام گفت: تا کنون تاخیر در پرداخت دیون کمتر از 1 درصد بود.
 
حداکثر تا سه ماه از زمان درخواست وام و آماده کردن مدارک لازم پرداخت وام به متقاضیان روستایی پرداخت خواهد شد.
 
معدل وام های پروژه هایی روستایی 500 میلیون تومان است. بانک های عامل تا 300 میلیون تومان پرداخت وام را با ضمانت سفته می پذیرند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۰°