کاهش 15 درجه ای دما در نیمه شمالی کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:14 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
ده کشور به عنوان اعضای جدید شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای سال ۲۰۱۹-۲۰۲۱ انتخاب شدند
کد خبر : ۶۳۱۲۲۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش 15 درجه ای دمای هوا در شمال کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، احد وظیفه، با اشاره به شدت بارش ها در استان های ساحلی خزر، اردبیل و شمال شرق طی امروز (13 مهرماه) گفت: پیش بینی می شود وجود رطوبت و کاهش دما باعث مه آلود شدن و کاهش دید در جاده های کوهستانی البرز و شمال غرب کشور شود.
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، با نفوذ جریانات شمالی روی دریای خزر و عبور موجی از نوار شمالی کشور، بارش قابل ملاحظه باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ پیش یبنی می شود.
در استان های واقع در سواحل دریای خزر، استان اردبیل و با شدت کمتر در بخش هایی از آذربایجان شرقی و شمال استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و در اواخر وقت در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و استان کرمان هم بارش  رخ می دهد .
وی افزود: فردا (14 مهر) این سامانه علاوه بر این مناطق، استان های واقع در دامنه های جنوب البرز، دامنه های زاگرس مرکزی و استان های واقع در غرب، شمال غرب ، مرکز کشور و استان کرمان را نیز در برمی گیرد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: شدت بارش در روزهای جمعه و شنبه (13 و 14 مهرماه) در استان های ساحلی خزر و استان اردبیل و روز شنبه علاوه براین مناطق در شمال شرق نیز مشاهده می شود که باعث آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها خواهد شد.
 این سامانه طی روزهای جمعه تا یکشنبه (13 تا 15 مهرماه) سبب کاهش محسوس دما بین 10 تا 15 درجه در سواحل شمالی، شمال غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و روزهای شنبه و یکشنبه در شمال و شمال شرق خواهد شد.
وظیفه ادامه داد:پیش بینی می شود وجود رطوبت و کاهش دما باعث مه آلود شدن و کاهش دید در جاده های کوهستانی البرز و شمال غرب شود. در نواحی مرکزی کشور نیز طی این مدت کاهش دما با میزان کمتر رخ خواهد داد.
وی با بیان اینکه همچنین روزهای جمعه تا یکشنبه در ارتفاعات البرز بارش برف دور از انتظار نیست، گفت:شنبه (14 مهرماه) وزش باد نسبتا شدید پدیده غالب شرق کشور خواهد بود که در شمال سیستان و بلوچستان باعث خیزش گرد و خاک می شود و دریای خزر بعد از ظهر جمعه و طی روز شنبه مواج خواهد شد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به پیش بینی وضعیت آب و هوایی تهران پرداخت و اظهارکرد:آسمان پایتخت در روز جمعه (13 مهرماه) کمی ابری در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و در ارتفاعات با بارش پراکنده همراه است و دما بین 19 تا 31 درجه سانتیگراد متغیر است. همچنین شنبه (14 مهرماه) آسمان تهران ابری همراه با بارش باران و کاهش دماست و دما بین 18 تا 26 درجه سانتیگراد خواهد بود.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°