رژه یگان‌های دریایی سپاه در عسلویه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:08 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۶۳۱۸۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
همزمان با روز نیروی دریایی سپاه یگان‌های مختلف دریایی درخلیج فارس با اجرای رژه آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه، هدف از این رژه را نشان دادن آمادگی یگان‌های دریایی در دفاع از مرز‌های آبی منطقه خلیج فارس اعلام کرد.
سردار دریادار دوم پاسدار منصور روان کار گفت: با اقتدار و آمادگی کامل از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس پاسداری می‌کنیم.
سردار منصور روان کار در حاشیه مراسم رژه شناور‌های این منطقه که به مناسبت روز نیروی دریایی سپاه در عسلویه برگزار شد، افزود: تجهیزات نوین و شناور‌های پیشرفته‌ای را در اختیار داریم و آماده مقابله با هرگونه تهدید احتمالی در خلیج فارس هستیم.
وی تصریح کرد: توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به حدی است که هیچ ناو آمریکایی در خلیج فارس حضور ندارد و آمریکایی‌ها فقط چند ناوچه دارند که آن‌ها هم در سواحل کشور‌های جنوبی خلیج فارس هستند.
فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه با گرامیداشتن یاد شهید نادر مهدوی و همرزمانش، بیان کرد: شهید مهدوی که از دلاورمردان نیروی دریایی سپاه بود در ۱۶ مهر ۱۳۶۶ همراه با همرزمانش به مقابله با امریکایی‌ها در خلیج فارس پرداخت و هیمنه نظامی امریکا را شکست.
رژه یگان‌های منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه امروز به مناسبت روز نیروی دریایی سپاه، در عسلویه و دیر برگزار شد.

در این رژه، بیش از یکصد و ده شناور تندرو با قابلیت‌های راکت انداز، موشک انداز‌های برد بلند، برد متوسط، برد کوتاه، مین ریز، گشتی اطلاعاتی، پدافندی، پشتیبانی، تدارکاتی، آمادگی خود در برابر هر تهاجم احتمالی را بنمایش گذاشتند.

همچنین نمایشگاهی از تجهیزات و توانمندی‌های نیروی دریابی سپاه پاسداران در حاشیه این مراسم برپاشد.

۱۶ مهر سالروز شهادت سردار نادر مهدوی در مواجهه با ناو‌های جنگی آمریکایی در خلیج فارس، روز نیروی دریایی سپاه نامگذاری شده است. در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از تجهیزات و توانمندی‌های نیروی دریابی سپاه پاسداران برای دید علاقه مندان برپا شده است.

برچسب ها: رژه ، سپاه ، عسلویه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°