احیای دوباره کارت سوخت با سهمیه 60 لیتر در ماه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:59 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۶۳۲۲۳۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۶
پورابراهیمی: کارت سوخت با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت به خارج از کشور و مدیریت مصرف سوخت احیا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه در حال حاضر مصرف روزانه بنزين ما متاسفانه از 90 ميليون ليتر گذشته گفت: براي حل اين مشكل دو سناريوي سرانه مصرف براي هر خودرو­ و هر فرد در نظر گرفته شده است. 
 
محمدرضا پورابراهيمي افزود:­­ يكي از مباحث مطرح شده در جلسه غيرعلني امروز تصميم گيري در خصوص يارانه بنزين­ بود كه متاسفانه امروز به شكل متفاوتي از هدف گذاري كشور در حال اجراست و بايد تصميم عاجلي براي آن گرفته شود.
 
او ادامه داد: پيشنهادهايي از سوي دولت،كميسيون اقتصادي، كميسيون برنامه و­ بودجه و مركز پژوهش هاي مجلس ارايه شد كه اولين پيشنهاد در حوزه مصرف سوخت، بازگشت به همان متوسط 60 ليتر براي هر خودرو است و در حال حاضر مصرف روزانه ما متاسفانه از 90 ميليون ليتر نيز گذشته و اين امر نشان مي دهد يك دوم منابع ما يا در قالب قاچاق و يا اضافه مصرف در حال اتلاف است.
 
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينكه دو سناريو براي اين موضوع در نظر گرفته شده است اظهار داشت: اين سناريو­ ­در نظر گرفتن سرانه مصرف براي هر خودرو­ و هر فرد است كه هريك ويژگي و نكات مثبت و منفي دارد.
 
پورابراهيمي افزود: مقرر شد اين موضوع در جلسه مشترك دولت و مجلس بررسي­ و جمع بندي شود و ظرف مدت دو هفته و حداكثر يك ماه آينده تصميم گيري نهايي در خصوص موضوع سوخت در كشور انجام و اعلام شود.
 


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°