رفع ایرادات شورای نگهبان درباره دو لایحه مربوط به FATF
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:52 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۶۳۲۴۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
سخنگوی شورای نگهبان: از نظر شورای نگهبان ایرادات موجود در این دو مصوبه برطرف شده، اما ایرادات مجمع تشخیص همچنان باقی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عباسعلی کدخدایی در گفتگو با بخش خبر نیمروزی شبکه اول سیما در خصوص نتیجه بررسی لوایح مربوط به FATF تصریح کرد: شورای نگهبان امروز چند دستور داشت که از جمله آنها لایحه اصلاح قانون پولشویی و همچنین لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی برای مبارزه به جرایم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو بود.
 
او افزود: پیش از این شورای نگهبان نسبت به این دو لایحه نظراتی داشت و ایراداتی مطرح کرده بود که مجلس این ایرادات را برطرف کرد و امروز ایرادات شورای نگهبان نسبت به این دو مصوبه مرتفع شد و اعضای این شورا مشکلی در خصوص ایرادات شورای نگهبان نداشتند.
 
کدخدایی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نظراتی را برای شورای نگهبان در خصوص این لوایح ارسال کرده بود که ما نظرات مجمع را برای مجلس ارسال کردیم و طبیعتا قوه مقننه باید نظرات مجمع را نیز در این باره لحاظ کند.
 
او افزود: بنابراین از نظر شورای نگهبان ایرادات موجود در این دو مصوبه برطرف شده اما ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان باقی است.
 
لوایح اصلاح قانون پولشویی و الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو، از جمله لوایح چهارگانه مربوط به FATF هستند. CFT در دستور کار جلسه امروز شورای نگهبان نبود سخنگوی شورای نگهبان با رد بررسی لایحه CFT در نشست امروز این شورا، گفت: مصوبه مجلس درباره این لایحه در جلسات بعدی رسیدگی و اعلام نظر خواهد شد.
 
عباسعلی کدخدایی درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به CFT، تصریح کرد: این مصوبه چند روز پیش مجلس، اصلا در دستور کار شورای نگهبان نبوده است.
 
او افزود: مصوبه مجلس درباره لایحه موسوم به CFT در جلسات آینده شورای نگهبان بررسی خواهد شد و اعلام نظر خواهیم کرد.
 
سخنگوی شورای نگهبان انتشار خبر بررسی CFT در این شورا را کذب محض خواند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۲°