فیلم استاندارد؛ مخاطب را جذب می کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:48 - چهارشنبه 02 بهمن 1398
کد خبر : ۶۳۲۷۵۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
آنچه که باعث می شود اکران فیلم از استقبال مردم و مخاطبان برخوردار شود؛ سینماداران نیستند بلکه یک فیلم خوب و استاندارد است که سالن دار را مجبور به اکران می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس کانون پخش کنندگان و تهیه کننده سینما در گفتگو با شهر فرنگ گفت: از سال 92 مسیر استقبال از سینما در کشور رو به رشد قرار گرفت بطوریکه از ابتدای امسال(97) تا کنون،  در مجموع 150 میلیارد تومان فروش گیشه بوده و نزدیک به 15 میلیون نفر به سینما رفته اند.

 

علی سرتیپی به تولید و ساخت مراکز نمایش در برخی از کشورها از جمله چین اشاره کرد و گفت: در سینمای ایران همه چیز ایرانی و بومی است و با وجود هزینه های زیاد بازهم میزان فروش و بازدیدکنندگان بسیار کم است در حالی که در کشورهای دیگر میزان فروش گیشه با وجود چندین برابر بودن قیمت بلیت نسبت به ایران از فروش خوبی برخوردار است و هر روز به سالن های سینمای آنها افزوده می شود.

 

معمای اکران

 

 او به فروش بالای فیلم لاتاری اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم که فیلم های اجتماعی مانند ابد و یک روز بسیار مورد استقبال واقع شد.

او افزود: سینما دار درخواست مردم را می بیند اما این درخواست مردمی نباید تولید کنندگان را محدود کند، این تولید خوب و استاندارد است که در بافت های سیاسی یا اجتماعی جامعه ساخته می شود و سپس مورد قبول یا رد مردم قرار می گیرد.

 

رئیس کانون پخش کنندگان گفت: باید سالن های سینما را افزایش داد و اختلاف حضور در سینما بین شهرستان ها و تهران را کم کرد.

 

سرتیپی افزود: تعداد تولید فیلم های اجتماعی دو برابر سال های گذشته است اما به خاطر استقبال مردم ممکن است از استقبال خوبی برخوردار نباشد.

وی گفت: این ساختار فیلم و فیلمنامه است که مردم را به سینما می کشاند نه سینما دار.

 او در مورد نیم بها شدن بلیت سینما در روز شنبه گفت: استقبال مردم باعث شد که این کار صورت می گیرد.

این تهیه کننده سینما گفت: سینما نیز بر اساس عزضه و تقاضا است، سالن و فیلم و استاندارد مردم را به سینما می کشاند و ضریب اشغال صندلی را بالا می برد.

 

معمای اکران

 

میهن دوست نویسنده و کارگردان سینما نیز در این گفتگو از هنر صنعت سینما یاد کرد و گفت: در طول تاریخ سینما، ارتقا زبان سینما نتیجه تلاش سینماگران و تولید کنندگان است.

اسماعیل میهن دوست با انتقاد به اینکه انتخاب فیلم نباید در اختیار سینمادار باشد گفت: تعیین سیاست ها و تصمیم گیری برای اکران فیلم ها نباید در اختیار سینمادار باشد.


میهن دوست با اشاره به اینکه نباید از سینما دار توقع داشت گفت: اشکال اساسی از سیاست ها و دولت است.

وی گفت: تولید کننده و فیلم ساز نباید نگران اکران فیلم باشد و محتوای فیلم را تحت تاثیر قرار دهد. فیلم ساز نباید به دنبال تبلیغ و بیلبرد تبلیغاتی و یا اکران فیلم باشد.

 

اسماعیل میهن دوست از بی عدالتی و ساختار نامناسب در اکران گفت و افزود: در مجموع فیلم هنر و تجربه از سینمای بدنه بهتر کار می کند. مهمترین مساله ضریب اشغال صندلی سینما ایران 7 درصد و فیلم هنر و تجربه 14 درصد است.

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۶°