آغاز فروش بلیت قطارهای اربعین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:59 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۶۳۳۵۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
فروش بلیت قطارهای اربعین شرکت حمل و نقل ریلی رجا از امروز آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت : برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از 27 مهر­تا 13 آبان، حدود 134 رام قطار فوق‌العاده در مسیر تهران ـ کرمانشاه در نظر گرفته شده است.­
فروش بلیط پروازهای اربعین هم از فردا  سه شنبه آغاز می شود. معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره به صدور مجوز 330 پرواز فوق‌العاده برای شرکت‌ها در ایام اربعین، گفت: پروازها از 2 آبان ماه آغاز و تا 12 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
 
 سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم از تعیین سقف نرخ بلیت پروازهای اربعین از سوی شرکت های هواپیمایی خبر داد.
رضا جعفر زاده در گفتگو با­ رسانه ملی ­افزود: علی رغم اینکه پروازهای اربعین تکلیفی نیست اما شرکت های هواپیمایی بر تعیین قیمت بلیت پرواز تهران - نجف - تهران و سایر شهرستان‌ها 2 میلیون و 200 هزار تومان، پرواز مشهد - نجف - مشهد 2 میلیون و 800 هزار­­تومان و مسیر یک طرفه تهران - نجف و سایر شهرستان‌ها به نجف، یک میلیون و 100 هزار­­تومان و مشهد - نجف یک میلیون و 400 هزار­­تومان موافقت کردند.
وی در ادامه از فروش بلیت پروازهای فوق العاده ایام اربعین از روز سه شنبه بیست و چهار م مهر ماه در کشور خبر داد و اظهارداشت: مجوز 330 پرواز فوق‌العاده برای شرکت‌ها در ایام اربعین غیر از 90 پرواز برنامه‌ای در هفته صادر شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازها از دوم آبان آغاز و تا 12 آبان ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی همچنین افزود: اسامی مراکز معتبر و مجاز فروش بلیت پروازهای اربعین روی سایت سازمان www.cao.ir و سایت انجمن شرکت های هواپیمایی قرار گرفته است.
جعفرزاده در ادامه از زائران اربعین حسینی خواست تا از مراکز معتبر و مجاز بلیت هواپیما تهیه کنند.
 
چزابه آماده استقبال از زائرین اربعین
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم گفت: با انجام عملیات عمرانی و زیرساختی راهها و بهسازی و نگهداری جاده های منتهی به پایانه مرزی چزابه این مرز آماده استقبال از زائرین اربعین حسینی شده است.
عبدالهاشم حسن نیا در بازدید از این پایانه از رشد 28 درصدی صادرات کالا در شش ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از این مرز خبر داد و افزود: در سال جاری بیش از 196 هزار نفر از پایانه چذابه به کشور عراق تردد کرده اند.
حسن نیا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در بهسازی، نگهداری راه و ابنیه، نصب علائم، خط کشی و همچین آمادگی پایانه های مرزی، بر ارتقای مولفه های ایمنی و مدیریت بازگشت زائرین در جاده ها تاکید کرد. 
 
با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی روز به روز بر تعداد زائران در پایانه های مرزی افزوده می شود. 
مسئولان توصیه می کنند زائران عزیزحتما با ویزا و پاسپورت معتبر به  پایانه های مرزی بیایند و حتی الامکان پول خود را به دینار تبدیل کنند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °