بهره برداری از 10 طرح فرودگاهی با حضور رئیس مجلس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:46 - سه‌شنبه 29 بهمن 1398
کد خبر : ۶۳۴۰۰۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
ده طرح بزرگ زیربنایی، استاندارد سازی، ارتقای ایمنی و کیفیت خدمت رسانی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی در فرودگاه مهرآباد تهران به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این طرح ها شامل افتتاح باند بتنی 29 راست، نصب سیستم روشنایی باند 29 راست، بهره برداری از نیروگاه مرکزی، احداث پست برق 11-29، نوسازی ماشین آلات ایمنی و آتش نشانی، افتتاح مرکز تجاری به مساحت 1400 مترمربع در ترمینال 2، ایجاد فضای سبز جدید مقابل ترمینال 2 و 4 و 6 به مساحت 2700 مترمربع و اصلاح مسیر دسترسی به ترمینال ها، رونمایی از ارتقای جایگاه فرودگاه مهرآباد در رنکینگ جهانی، راه اندازی سامانه SELF CHECKING در ترمینال های 1،2،4 و تجمیع غرفه های تجاری در ترمینال های فرودگاه به منظور دسترسی آسان به نیازهای تجاری است.
 
علی لاریجانی در این گفت: همان قدر که ­ آزادگی برای نمایندگان مجلس امری ذاتی و کلیدی است شجاعت در تصمیم گیری نیز برای مدیران اجرایی امری کلیدی و همه بخش های نظارتی باید از آن حمایت کنند تا مدیران با جسارت و شجاعت بیشتری تلاش کنند.
وی افزود: صنعت هوایی، صنعتی ممتاز است و باید از ظرفیت های فناوری روز و مدرن برخوردار باشد و حمایت از این صنعت، مورد توجه قوای مختلف کشور است اما با توجه به اینکه شرایط روز قدری متفاوت شده باید از روش های دیگری برای حفاظت از این صنعت بهره جست.
لاریجانی داشتن تفکر توسعه ای را نیاز امروز کشور دانست و افزود: باید نتیجه پروژه های انجام شده در کشور برای همگان مشخص باشد و اگر نظام توسعه ای در کشور مستقر باشد که همه جانبه فکر و تصمیم گیری کند با انبوهی از پروژه های نیمه تمام و کم نتیجه روبرو نمی شویم.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در زمینه استقرار نظام توسعه ای در کشور ضعف داریم و این ضعف متأثر از دو عامل ساختاری و رفتاری است.
لاریجانی در تشریح مشکل ساختاری نظام توسعه ای در کشور افزود: اساس سازمان برنامه و بودجه در پیش از انقلاب برای توسعه و بودجه در وزارت اقتصاد بود اما در زمان نخست وزیری هویدا که درآمدهای نفتی افزایش یافت بخش بودجه ریزی را هم به این سازمان سپردند و بعد از آن بخش بودجه ریزی بر تفکر توسعه ای غلبه پیدا کرد و کار این سازمان شد که چطور درآمدها و تخصیص یابد در حالی که این امر کاری روتین است و نباید سازمان را سرگرم کند.
وی گفت: اگر کشور بخواهد کاری اساسی انجام دهد باید مرکز فکری برای توسعه کشور وجود داشته باشد و دستگاه ها باید از خود سؤال کنند؛ منابعی را که خرج می کنند چه می شود؟! اما چون سازمان اصلی در زمینه توسعه ای ضعف داشته این امر در بقیه دستگاه ها هم جاری شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح علت رفتاری استقرار نیافتن نظام توسعه ای در کشور نیز ادامه داد: متأسفانه به جای این تفکر، کشمکش های سیاسی و به یکدیگر آزار رساندن و صف بندی، توسعه یافته و تضادهای مختلف، کاری کرده که از نیروهای توانمند کمتر استفاده شود اما باید باور کنیم که کشمکش ها به اساس کشور صدمه می زند و اهمیت کارها را زیر سؤال می برد.
وی گفت: نتیجه برخی کشمکش ها،­ کند شدن روند توسعه در کشور بوده و باید عقلای بخش های مختلف کشور این روند را هر چه سریع تر اصلاح کنند. 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی امروز همچنین از مرکز کنترل فضای کشور بازدید کرد و از نزدیک با عملیات کنترل و پایش عملیات هوایی آشنا شد.
شجاعت برای مدیران،­ امری کلیدی و ضروری است
 
در این بازدید که با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران همراه بود، کارشناسان و مدیرعامل شرکت فرودگاهها توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد کنترلرهای هوایی و عملیات هوایی و ایجاد مسیرهای جدید مستقیم بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی که نقش موثری در ایجاد و افزایش امنیت پروازها و کاهش زمان مسافرت‌ها و هزینه های سوخت و آلاینده‌های جوی داشته دادند.
در مرکز کنترل فضای کشور همه پروازهای داخلی و خارجی و پروازهای عبوری نظارت و پایش می شوند. 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °