تعلق بسته حمایتی به حقوق بگیران زیر ۳ میلیون
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:35 - شنبه 03 آبان 1399
کد خبر : ۶۳۴۱۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
سرپرست وزارت تعاون: حقوق بگیران زیر ۳ میلیون، واجد شرایط دریافت بسته‌های حمایتی هستند که یکشنبه هفته آینده میزان و نحوه توزیع این بسته‌ها اعلام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «انوشیروان محسنی بندپی» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات موثری در خصوص عدالت اجتماعی در دولت تدبیر و امید انجام گرفته است به طوری که در سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر مستمری دستگاه‌های مددجویان حمایتی بوده‌ایم.
 
ضمن اینکه افراد پشت نوبت نیز به چرخه حمایتی این دستگاه‌ها اضافه شدند.وی گفت: توانمندسازی و اشتغال یکی از اقدامات توسعه عدالت اجتماعی محسوب می‌شود به طوری که در سال 96 متوسط درآمد در شهر‌های کشور 33 میلیون تومان و در روستا‌ها این رقم 21 میلیون تومان بوده است که نسبت به سال 95 شاهد رشد بوده‌ایم.
 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای توزیع بسته‌های حمایتی به خانواده‌ها گفت: در این زمینه برنامه‌هایی بر سازمان برنامه و بودجه، وزارت رفاه در حال تدوین است که به زودی بسته‌هایی در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.
 
محسنی بندپی گفت: پیش‌بینی می‌شود در روز یکشنبه هفته آینده این موضوع نهایی و از طریق سخنگوی دولت اعلام شود.
 
وی افزود: برای جلوگیری از حواشی توزیع بسته‌های حمایتی نیز تدابیر لازم اندیشیده و تلاش شده است کسانی که حقوق دریافتی آن‌ها زیر سه میلیون تومان هستند از این بسته‌ها دریافت کنند.
 
سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت : در واقع مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همه افرادی که حقوق آن‌ها زیر سه میلیون تومان است این بسته‌ها را دریافت می‌کنند.
 
محسنی بندپی گفت: بخشی از افرادی که شغل آن‌ها فصلی است و درآمد آن‌ها نیز کمتر از سه میلیون تومان است، هنوز شناسایی نشده‌اند که این افراد می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد و بهزیستی برای دریافت بسته‌های حمایتی اقدام کنند.
 
تلاش می‌شود هیچ‌یک از افرادی که شرایط لازم را برای دریافت این بسته‌ها داشته باشند، حذف نشوند و در این زمینه دولت به صورت منظم برنامه‌ریزی کرده است.
 
پاسخگویی، شفافیت و آینده نگری از ویژگی های یک نظام اداری مطلوب است
محسنی بندپی در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت جشنواره شهید رجاییهم گفت: پاسخگویی ، شفافیت و آینده نگری از ویژگی های یک نظام اداری مطلوب است.
 
بندپی در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه خدمت جشنواره شهید رجایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در سالن 17 شهریور این وزارتخانه برگزار شد با بیان اینکه اگر توسعه را هدفی مطلوب دارای ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تعریف کنیم برای هدفگذاری کشور توسعه مدار به ابزارهایی نیاز داریم، گفت: برنامه ریزی خوب مبتنی بر علم و شواهد، مدیریت و راهبرد عوامل و ابزارها لازمه یک نظام اداری منظم، منسجم و کارآمد است.
 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه از جمله لوازم دستیابی به نظام اداری مطلوب ایجاد یک فضای بانشاط و برخورداری از بدنه کارشناسی است، تاکید کرد: هر جامعه مجمع الجزایری از دستگاه‌ها و ادارات است و میزان موفقیتشان به اندازه ای است که زمینه رشد و بالندگی نیروها را فراهم کنیم.
 
محسنی بندپی ادامه داد: در وزارتخانه بسیار بزرگی مشغول خدمتیم که بزرگترین وزراتخانه اجتماعی در کشور محسوب می‌شود و ماموریت‌های مهمی دارد که راهبری تعاون از این جمله است.
 
راهبری در امر مهارت آموزی که بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داریم از دیگر ماموریت‌های ماست.
 
وی افزود: باید مهارت‌های عملی و تخصصی را در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزایش دهیم. راهبری در حل آسیب های اجتماعی ماموریت دیگر است و وظیفه داریم فرصت‌های برابر اجتماعی برای اقشار مختلف ایجاد کنیم.
 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به راهبری امور معیشتی طبقات خاص اشاره و تصریح کرد: تحت پوشش بردن پشت نوبتی ها از جمله اقدامات خوب دولت در سال‌های اخیر است.
 
راهبری و حفظ حقوق کارگران را نیز باید انجام دهیم. اقدامات صورت گرفته نشان دهنده آن است که به سمت ادغام واقعی سه بخش رفاه، تعاون و کار حرکت می کنیم و این پیوند را می‌توان در راستای عدالت اجتماعی مدنظر قرار داد.وی با اشاره به ضرورت چابک سازی در زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم بتوانیم در عمل به وظایف خودمان خدمات شایسته ای انجام دهیم که استقرار میزخدمت از جمله آنهاست.
 
محسنی بندپی افزود: عملکرد سازمان های زیرمجموعه در جشنواره شهید رجایی قابل توجه بوده است و به معنای آن است که نسبت به سال 95 جهش خوبی داشتیم و در شاخص های اختصاصی به دلیل دانش گرا بودن و بدنه تخصصی حائز رتبه خوبی شده‌ایم، اما برای ارتقای شاخص‌های عمومی باید بهینه سازی و چابک سازی را انجام دهیم. این خط مشی ما برای امسال باید باشد که بهینه سازی و تحول اساسی را در شاخص های عمومی شاهد باشیم.
 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این وزارتخانه بزرگ اجتماعی به 42 میلیون نفر در تامین اجتماعی، 1 میلیون و 600 هزار خانوار روستایی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و معلولان و سایر اقشار در سازمان بهزیستی ارائه خدمت می کند، اظهار کرد: گسترش تعاونی ها و کاهش فقر مطلق از دیگر سیاست‌هایی است که چند سالی است شروع شده و امیدواریم اقدامات اثربخشی در این راستا را شاهد باشیم.وی در پایان گفت: کارکنان این وزارتخانه نسبت به سایر دستگاه‌ها از حقوق و مزایای پایین تری برخوردارند و امیدواریم انگیزه‌های کاری و عدالت در پرداخت حقوق و مزایا را در همه دستگاه‌های کشور شاهد باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°