واکنش ایران به تحریم های جدید امریکا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:21 - شنبه 09 فروردين 1399
کد خبر : ۶۳۴۴۱۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
­قاسمی: تحريم هاي بي اعتبار جديد آمريكا توهين آشكار ايالات متحده به ساز و كارهاي حقوقي و بين المللي و ناشي از كينه ورزي كور دولت آمريكا با ملت ايران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مركز ديپلماسي عمومي و رسانه اي وزارت امور خارجه، بهرام قاسمي در واكنش به اعلام ليست جديدي از شركت هاي ايراني تحريم شده از سوي وزارت خزانه داري آمريكا آن را بخشي از جنگ و فشار رواني آمريكا دانست.
 
وي افزود: دولت آمريكا برخلاف ادعاها و اظهارات رياكارانه خود در حمايت از مردم ايران، با اينگونه اقدامات در راه بهره‌مندي آن ها در روابط اقتصادي خارجي و ارتباط اقتصادي و تجاري با جامعه بين المللي، سنگ اندازي و مانع تراشي مي كند و به صورتي ظالمانه و ناعادلانه و برخلاف موازين حقوق بين المللي و حقوق بشري منافع آن ها را با تهديد مواجه مي كند كه البته راه به جايي نخواهند برد.
 
سخنگوي وزارت خارجه با اشاره به قرار موقت اخير صادر شده از سوي ديوان بين المللي دادگستري كه از آمريكا مي خواهد از دست زدن به هر اقدامي كه مناقشه را تشديد كرده و يا دامنه آن را گسترش داده و حل آن را دشوارتر كنند، خودداري كند، گفت: رفتارها و رويكردي كه دولت آمريكا در پيش گرفته است و عدم پايبندي اين كشور به سازو كارها، قواعد و حقوق بين المللي نه تنها منافع مردم ايران بلكه ثبات و امنيت جهان را مورد تهديد قرار مي دهد؛ اين در حالي است كه ايران و جامعه بين المللي با حسن‌نيت مي كوشند كه پس از خروج غيرقانوني آمريكا از برجام، زمينه هاي تحقق و دستيابي ايران به منافع خود در اين توافق بين المللي را فراهم نمايند.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک‌ های ملت، مهر اقتصاد، سینا، پارسیان، گروه صنعتی بهمن، تراکتورسازی ایران و شرکت فولاد مبارکه اصفهان را تحریم کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۶°