بسته حمایتی دولت نهایی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:12 - شنبه 25 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۶۳۶۲۱۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: وزرای پیشنهادی برنامه خود را به نمایندگان مجلس ارائه داده اند؛ امیدواریم مجلس به هر ۴ وزیر رای اعتماد بدهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، امروز در حاشیه نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، با اشاره به نهایی شدن بسته حمایتی دولت اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم با مشکلات اقتصادی طبقه ای که در اثر گرانی های اخیر روی زندگی آنها فشار وارد شد همراهی کنیم، با همه ابزارهای خود برنامه‌ریزی های زیادی را انجام داده‌ایم.
وی افزود: امروز در جلسه هیئت دولت، تمام ابعاد بسته حمایتی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد؛ امیدواریم کمیته ای که مسئول این کار است و وزارت کار که مسئولیت اجرای نهایی آن را به عهده دارد، بعد از اینکه تمام مراحل آن انجام شد، بتوانند ریز این طرح را خدمت مردم ارائه کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس موفق به اخذ رای اعتماد خواهند شد یا خیر، گفت: کاری که در ریاست جمهوری انجام شد و مطالعاتی که شخص آقای رئیس جمهور انجام داد،  تلاش بر این بود که در شرایط موجود کشور و با وجود همه مشکلاتی که داریم، بهترین ها انتخاب شوند.

وی افزود: خوشبختانه وزرای پیشنهادی از روزی که معرفی شده اند تا امروز، جلسات متعددی با نمایندگان مجلس داشته اند و برنامه خود را ارائه داده‌اند؛ امیدواریم مجلس به هر ۴ وزیر پیشنهادی رای اعتماد بدهد.

وی در ادامه افزود: مطبوعات از صحبت آقای جهانگیری استفاده کرده و جفا کردند. اینکه من بگویم در آینده کسی استعفا نمی دهد درست نیست اما استعفای آقای شریعتمدارای در هفته گذشته درست نبود بلکه ایشان بخاطر شرایط جابجایی باید استعفا می داد

واعظی در ادامه تصریح کرد: آقای ربیعی به بنده در دفتر رییس جمهور کمک می کند تا ارتباط رییس جمهور با اقشار مختلف و دانشگاهیان بیشتر شود.
 
 تفسیر فرمان رهبری درست نیست
­رئیس دفتر  رئیس جمهور درخصوص برخی صحبت ها برای کشاندن برخی موارد به مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسیر قانونگذاری در کشور روشن است، در 40 سال گذشته بر اساس قانون اساسی در حال اجراست و ما فکر می کنیم کار سلیقه ای و اینکه تفسیر فرمان
مقام معظم رهبری کار درستی نیست.
واعظی افزود: این موضوع اتفاقی است که هم خیلی از حقوقدان ها به آن اشاره دارند و هم اینکه معاونت حقوقی رئیس جمهور نکاتی را مطرح کردند که هر چه سریع تر به آن رسیدگی شود این روشی که اخیرا پیش گرفته شده است موجب رکود در تصمیم گیری و معطل ماندن کارها می شود .
 
رئیس جمهور از قول و قرارهای خود عقب نشینی نمی کند
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: به هیچ وجه بنای­ رئیس جمهور عقب نشینی از قول و قرارهای خود با مردم نیست.
محمود واعظی در ادامه سخنان خود در حاشیه­ جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران­ درخصوص اخبار منتشر شده­ در مورد صحبت های­ آقای جهانگیری افزود: اگر در آن مراسم­ حضور داشتید، آقای­ شریعتمداری صحبت کرد و­ درخواست داشت که باید به­ وزرا و مدیران اختیارات ویژه داد­ و خواستار اختیار­ بسیار زیادی بود­ که­ دکتر جهانگیری به طنز به ایشان گفت شما­ که این همه­ از من اختیارات­ می خواهید من خودم­ اختیار­ عزل منشی خود را ندارم­ .
وی ادامه داد: به نظر من­ مطبوعات­ در مورد صحبت های­ آقای جهانگیری جفا کردند در صورتی که همه­ شما می دانید ما در سخنرانی هایمان از این کلمات طنز و کلماتی­ ­که حالت تواضع داشته باشد بسیار استفاده می کنیم .
واعظی­ با بیان اینکه­ اساسا این معرکه­ ای که­ گرفته شده کار درستی نیست اظهار داشت: اینکه بگویم در آینده آیا کسی استعفا می کند یا خیر، من­ از آینده خبر ندارم اما اینکه­ آقای­ شریعتمداری در گذشته به هیچ وجه­ استعفا نکرده بود­ باید بگویم ایشان­ روز­ شنبه­ به دلیل جا به جایی­ صورت گرفته­ باید استعفا­ می کرد و این موضوع امری­ طبیعی است .
رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص تحقق وعده های انتخاباتی­ رئیس جمهور­ و فضاسازی های به وجود آمده­ در خصوص عدم­ حضور­ زنان در ورزشگاه ها­ گفت :­ رئیس جمهور­ بر قول و قرارهای خود با مردم مصمم است و این موضوع­ که­ در این شرایط­ برخی وعده ها­ سریع تر و صریح تر­ انجام می شود و­ برخی نیز با موانعی رو به رو می شود به معنای عقب نشینی رئیس­ جمهور نیست .
واعظی ادامه داد­ : این­ به آن معناست که اگر در مسیر­ ­با منافع­ برخورد می کنیم باید تلاش­ کنیم مانع را برطرف کنیم لذا به مردم عزیز­ عرض می کنم که­ به هیچ وجه بنای­ رئیس جمهور عقب نشینی از قول و قرارهای خود با مردم نیست .
وی در ادامه­ در پاسخ به سوال دیگری­ در مورد­ نقش ربیعی در دولت­ گفت : آقای ربیعی مدتی است­ فرصت پیدا کرده و به من­ در دفتر رئیس جمهور در خصوص ارتباط آقای رئیس جمهور با قشرهای مردم، دانشگاهیان و بخش خصوصی­ کمک می کند .
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود : مسئولیت تنظیم، هماهنگی و مطالب­ رئیس جمهور در دیدار هفته گذشته ­­با اقتصاددانان و این هفته با جامعه شناسان­ بر عهده­ آقای ربیعی بود­ و ایشان عنوان خاصی ندارد، استاد دانشگاه است و به ما کمک می کند.
واعظی­ در خصوص زمان­ جلسه­ رئیس جمهور با اصولگرایان­ گفت: بنای ما این است که رئیس جمهور به طور منظم این جلسات و دیدارها را انجام دهد .
وی­ ­در خصوص­ بازی دیشب تیم های پرسپولیس و­ السد­ گفت : در ابتدا­ از مردمی که­ روز گذشته در استادیوم­ آزادی حضور پیدا کردند تشکر می کنم­ زیرا حضور مردم­ باعث جذابیت این بازی شد .
وی ادامه داد : قطعا­ با مشکلی­ که پرسپولیس در این دوره به دلیل تحریم ها­ پیدا کرده است و نمی تواند بازیکن­ جذب کند­، دیروز­ بازی بسیار فوق العاده ای را انجام داد و به فینال­ رسید و ما باید از مربی فهیم این تیم برای مدیریت­ صحیح آن تشکر کنیم .
واعظی در پایان­ تاکید کرد : طرفدار هر تیمی­ که­ با تیم های خارجی بازی کند هستم­ و برایم فرق نمی کند­ چه تیمی و از چه شهرستانی باشد­، بار دیگر از همه مردم­ تشکر و قدردانی می کنم.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°