سال طلایی درآمدی گمرک ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:08 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۶۳۷۱۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
گمرک ایران اعلام کرد: امسال بهترین سال درآمدی در گمرک کشور رقم خورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛ در نیمه نخست امسال با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردکنندگان بالغ بر 108 هزار میلیارد ریال درآمد وصول شده است.
با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردکنندگان در این مدت، بالغ بر 108 هزار میلیارد ریال درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی کالاها و 55 هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در گمرکات کشور وصول شده است.
بنابراین گزارش؛ بدون ضمانت و به صورت نقد در نیمه نخست ­امسال،  73 هزار و 480 میلیارد ریال درآمد کسب شده است. علاوه بر این گمرک بخشی از مالیات ارزش افزوده و عوارض را هنگام واردات کالا دریافت می‌کند که از این محل نیز دریافتی‌ها بسیار مناسب است.
در مجموع بالغ بر 55 هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده وصول شده که سهم عوارض حدود یک هزار و 800 میلیارد ریال و مابقی نیز مالیات بر ارزش افزوده بوده است.
درآمد گمرک کشور در سال 96 در مجموع بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مصوب قانون بودجه حدود 130درصد محقق شد.
با وجود کاهش 13 درصدی واردات در سالجاری و ممنوعیت واردات 1400 قلم کالای مصرفی به ویژه خودرو، ­ مشاهده می شود که افزایش تجهیزات کنترلی در گمرکات و الکترونیکی شدن و تلاش های کارکنان گمرکات سراسر کشور تاثیر قابل توجهی در بهبود درآمدهای گمرکی داشته است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°